2. Procedure
Procedure
Title: 2026_PAAP_004 - Servicii de întreținere și asistență tehnică hardware și software pentru serverele aflate la nivel central
Description: Servicii de întreținere și asistență tehnică hardware și software pentru serverele aflate la nivel central: Lot 1 – Întreținere hardware și software platforme IBM. Vor fi prestate următoarele tipuri de servicii: • A. Servicii de reparare și întreținere hardware şi software a echipamentelor IT – 48 luni; • B. Servicii de asistenţă tehnică (informatică) hardware şi software de tip proactiv – 1.920 zile/om; • C. Servicii de asistenţă tehnică (informatică) hardware şi software la cerere. – 2.056 zile/om Lot 2 – Întreținere hardware și software platforme non-IBM. Vor fi prestate următoarele tipuri de servicii: • A. Servicii de reparare și întreținere hardware şi software a echipamentelor IT – 48 luni; • B. Servicii de asistenţă tehnică (informatică) hardware şi software de tip proactiv – 820 zile/om; • C. Servicii de asistenţă tehnică (informatică) hardware şi software la cerere – 2.173 zile/om. Lot 3 – Întreținere hardware și software platforme Oracle și Quest Software. Vor fi prestate următoarele tipuri de servicii: • A. Servicii de reparare și întreținere hardware şi software a echipamentelor IT - 48 luni; • B. Servicii de asistenţă tehnică (informatică) hardware şi software de tip proactiv – 400 zile/om; • C. Servicii de asistenţă tehnică (informatică) hardware şi software la cerere – 3.503 zile/om. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări/informații suplimentare înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet solicitărilor de clarificări/informații suplimentare primite în termen în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 2026_PAAP_004
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50312000 Maintenance and repair of computer equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 – Întreținere hardware și software platforme IBM
Description: Lot 1 – Întreținere hardware și software platforme IBM. Vor fi prestate următoarele tipuri de servicii: • A. Servicii de reparare și întreținere hardware şi software a echipamentelor IT – 48 luni; • B. Servicii de asistenţă tehnică (informatică) hardware şi software de tip proactiv – 1.920 zile/om; • C. Servicii de asistenţă tehnică (informatică) hardware şi software la cerere. – 2.056 zile/om
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 – Întreținere hardware și software platforme non-IBM
Description: Lot 2 – Întreținere hardware și software platforme non-IBM. Vor fi prestate următoarele tipuri de servicii: • A. Servicii de reparare și întreținere hardware şi software a echipamentelor IT – 48 luni; • B. Servicii de asistenţă tehnică (informatică) hardware şi software de tip proactiv – 820 zile/om; • C. Servicii de asistenţă tehnică (informatică) hardware şi software la cerere – 2.173 zile/om.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lotul 3 - Întreținere hardware și software platforme Oracle și Quest Software
Description: Lot 3 – Întreținere hardware și software platforme Oracle și Quest Software. Vor fi prestate următoarele tipuri de servicii: • A. Servicii de reparare și întreținere hardware şi software a echipamentelor IT - 48 luni; • B. Servicii de asistenţă tehnică (informatică) hardware şi software de tip proactiv – 400 zile/om; • C. Servicii de asistenţă tehnică (informatică) hardware şi software la cerere – 3.503 zile/om.
Internal identifier: 3