2. Procedure
Procedure
Title: Furnizarea stațiilor de încărcare HEV aferente obiectivului de investiție “Susținerea intermodalității și transportului alternativ în Municipiul Târgoviște“-PMT-2026-P-019, Cod unic de identificare procedura: 4279944–2026-1.3
Description: Autoritatea contractantă urmărește promovarea mobilității urbane multimodale durabile și a măsurilor de adaptare relevante pentru atenuarea la nivelul Municipiului Târgoviște a emisiilor de CO2. Obiectivul specific al investiției îl constituie amenajarea infrastructurii care să permită deplasarea cu bicicleta (sectoarele vor fi integrate cu pistele pentru biciclete deja existe la nivelul municipiului, precum și modernizarea/extinderea sistemului de iluminat de-a lungul infrastructurii), dezvoltarea unor terminale intermodale de transport public urban/ județean / interjudețean, amenajarea unor parcări de tip Park&Ride, dezvoltarea infrastructurii necesare utilizării autovehiculelor electrice și hibride, precum și realizarea unor trasee pietonale care vor conduce la dezvoltarea intermodalității. A fost incheiat Contractul de finantare nr. 232/05.05.2025 cu ADR Sud Muntenia în calitate de Autoritate de Management pentru PRSM, finantare acordata prin PRSM 2021-2027, Prioritatea P3: O regiune cu mobilitate urbană durabilă, Obiectiv Specific 2.8: Promovarea mobilității urbane multimodale sustenabile, ca parte a tranziției către o economie cu zero emisii de dioxid de carbon, Operațiunea A – Sprijin acordat municipiilor reședință de județ, inclusiv zonelor urbane funcționale ale acestora, din regiunea Sud-Muntenia, pentru investiții în operațiuni de mobilitate urbană multimodală sustenabilă. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor sol.de clarificare/informatii suplim. adresate de catre op.ec., in a 13 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, conform art. 161 din Legea nr.98/2016, coroborat cu art. 27 alin (3) din HG 395/2016, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate pana la termenul limita de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Solicitarile de clarificari vor fi transmise in format editabil. Conform Devizului general intocmit de proiectant valoarea estimata a contractului este de 1.969.788,08 fara TVA. Numar de referinta:4279944–2026-1.3
Internal identifier: 4279944–2026-1.3
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31681500 Rechargers
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Achizitia are ca obiect furnizarea a 6 statii de încărcare pentru acumulatorii vehiculelor electrice, puterea necesară pentru o stație fiind de 120 kW (Fisa tehnica nr. 87) si a unei stații de încărcare pentru acumulatorii vehiculelor electrice, puterea necesară fiind de 22 kW (Fisa tehnica nr. 88)
Internal identifier: 1