See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Medicamente Oncologice
Description: In urma incheierii acordului cadru, autoritatea contractanta va incheia contracte subsecvente, in functie de necesitati si fonduri disponibile. Cantitatile minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt specificate in anexa 1 a caietului de sarcini.Valorile estimate a celui mai mare contract subsecvent sunt specificate in caietul de sarcini si sectiunea Loturi, Informatii suplimentare. Cantitatile minime si maxime specificate la fiecare lot, reprezinta cantitatile acordului cadru. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11 - a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20.
Internal identifier: xxx
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33652100 Antineoplastic agents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Aflibercept
Description: Aflibercept conc. pt. sol. perf. 25mg/ml - flacon 10 ml x 8 ml concentrat AC. cant. min. 2 - max. 48
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Description: Aflibercept conc. pt. sol. perf. 25mg/ml - flacon 5 ml x 4 ml concentrat AC. cant. min. 2 - max. 48
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Atezolizumab
Description: Atezolizumab conc. pt. sol. perf. 1200mg/20ml AC. cant. min. 6 - max. 144
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Bevacizumabum
Description: Bevacizumabum conc. pt. sol. perf. 25mg/ml - flacon 16ml AC. cant. min. 10 - max. 240
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Description: Bevacizumabum conc. pt. sol. perf. 25mg/ml - flacon 4ml AC. cant. min. 10 - max. 240
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Bleomycinum sulfas
Description: bleomycinum sulfas pulb. pt. sol. inj./perf. 15000UI AC. cant. min. 2 - max. 48
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Cabazitaxelum
Description: Cabazitaxelum conc. pt. sol. perf. 20mg/ml - flacon 3 ml conc. AC. cant. min. 1 - max. 24
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Calcii Folinas
Description: Calcii Folinas. sol. inj./perf. 10mg/ml - flacon 10ml AC. cant. min. 12 - max. 288
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Carboplatinum
Description: Carboplatinum conc. pt. sol. perf. 10mg/ml - flacon 45ml AC. cant. min. 10 - max. 240
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Description: Carboplatinum conc. pt. sol. perf. 10mg/ml - flacon 15ml AC. cant. min. 10 - max. 240
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Cemiplimabum
Description: Cemiplimabum conc. pt. sol. perf. 350mg AC. cant. min. 1 - max. 24
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Cetuximabum
Description: Cetuximabum sol. perf. 5mg/ml flacon 20ml AC. cant. min. 8 - max. 192
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Cisplatinum
Description: Cisplatinum conc. pt. sol. perf. 1mg/ml flacon 50ml AC. cant. min. 10 - max. 240
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Cyclophosphamidum
Description: Cyclophosphamidum conc. pt. sol. perf./ inj. 200mg AC. cant. min. 12 - max. 288
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Dacarbazinum
Description: Dacarbazinum pulb. pt. sol. inj./perf. 200mg AC. cant. min. 10 - max. 240
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Docetaxelum
Description: Docetaxelum conc. pt. sol. perf. 80mg/4ml AC. cant. min. 6 - max. 144
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Description: Docetaxelum conc. pt. sol. perf. 20mg/1ml AC. cant. min. 4 - max. 96
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Doxorubicinum
Description: Doxorubicinum conc. pt. sol. perf. 2mg/ml flacon 25ml AC. cant. min. 6 - max. 144
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Doxorubicinum Pegylated Liposomal
Description: Doxorubicinum pegylated liposomal conc. pt. dispersie 2mg/ml flacon 10ml AC. cant. min. 2 - max. 48
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Durvalumabum
Description: Durvalumabum conc. pt. sol. perf. 50mg/ml - flacon 10ml AC. cant. min. 2 - max. 48
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Epirubicinum
Description: Epirubicinum sol. inj./perf. 2mg/ml - flacon 25ml AC. cant. min. 10 - max. 240
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Description: Epirubicinum sol. inj./perf. 2mg/ml - flacon 50ml AC. cant. min. 8 - max. 192
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Fluorouracilum
Description: Fluorouracilum conc. pt. sol. perf. 50mg/ml - flacon 20ml AC. cant. min. 20 - max. 480
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Gemcitabinum
Description: Gemcitabinum conc. pt. sol. perf./ inj. 100mg/ml flacon 10ml AC. cant. min. 15 - max. 360
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Description: Gemcitabinum conc. pt. sol. perf./ inj. 100mg/ml flacon 2ml AC. cant. min. 10 - max. 240
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: Ifosfamidum
Description: Ifosfamidum pulb. pt. sol. perf. 1gr/30ml AC. cant. min. 4 - max. 96
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: Irinotecanum
Description: Irinotecanum conc. pt. sol. perf. 20mg/ml - flacon 5ml AC. cant. min. 10 - max. 240
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Description: Irinotecanum conc. pt. disperie 4.3 mg/ml AC. cant. min. 2 - max. 48
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: Nivolumabum
Description: Nivolumabum conc. pt. sol. perf. 10mg/ml - flacon 4 ml AC. cant. min. 10- max. 240
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Description: Nivolumabum conc. pt. sol. perf. 10mg/ml - flacon 10 ml AC. cant. min. 20- max. 480
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: Oxaliplatinum
Description: Oxaliplatinum conc. pt. sol. perf. 5mg/ml - flacon 10 ml AC. cant. min. 10 - max. 240
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Description: Oxaliplatinum conc. pt. sol. perf. 5mg/ml - flacon 20 ml AC. cant. min. 14 - max. 336
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: Paclitaxelum
Description: Paclitaxelum conc. pt. sol. perf. 6mg/ml - flacon 16,67 ml AC. cant. min. 10 - max. 240
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Description: Paclitaxelum conc. pt. sol. perf. 6mg/ml - flacon 50 ml AC. cant. min. 10 - max. 240
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: Panitumumabum
Description: Panitumumabum conc. pt. sol. perf. 20mg/ml - flacon 5 ml AC. cant. min. 1 - max. 24
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Title: Pembrolizumabum
Description: Pembrolizumabum conc. pt. sol. perf. 25mg/ml - flacon 4 ml AC. cant. min. 28 - max. 672
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: Pemetrexedum
Description: Pemetrexedum conc. pt. sol. perf. 25mg/ml - flacon 20 ml AC. cant. min. 10 - max. 240
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: Ramucirumabum
Description: Ramucirumabum conc. pt. sol. perf. 10mg/ml AC. cant. min. 10 - max. 240
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: Topotecamum
Description: Topotecamum conc. pt. sol. perf. 1mg/ml - flacon 2ml AC. cant. min. 8 - max. 192
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0040
Title: Trastuzumabum
Description: Trastuzumabum pulb. pt. conc. pt. sol. perf. 420mg AC. cant. min. 1 - max. 24
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Description: Trastuzumabum pulb. pt. conc. pt. sol. perf. 150mg AC. cant. min. 1 - max. 24
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0042
Description: Trastuzumabum pulb. pt. conc. pt. sol. perf. 60mg AC. cant. min. 1 - max. 24
Internal identifier: 42
Lot: LOT-0043
Title: Trastuzumabum emtansin
Description: Trastuzumabum emtansin pulb. pt. conc. pt. sol. perf. 100mg AC. cant. min. 1 - max. 24
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0044
Description: Trastuzumabum emtansin pulb. pt. conc. pt. sol. perf. 160mg AC. cant. min. 1 - max. 24
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0045
Title: Tremelimumabum
Description: Tremelimumabum conc. pt. sol. perf. 20mg/ml AC. cant. min. 1 - max. 24
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0046
Title: Vaccin BCG
Description: Vaccin BCG pulb. + solv. pt. susp. intravezicala AC. cant. min. 10 - max. 240
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Title: Transtuzumabum Deruxtecanum
Description: Transtuzumabum Deruxtecanum pulb. pt. conc. pt. sol. perf. 100mg AC. cant. min. 6 - max. 144
Internal identifier: 47
Lot: LOT-0048
Title: Avelumabum
Description: Avelumabum conc. pt. sol. perf. 20mg/ml AC. cant. min. 8 - max. 192
Internal identifier: 48