2. Procedure
Procedure
Title: Услуги по зимно поддържане и почистване на пътища на територията на Столична община по 3 (три) обособени позиции:
Description: В обхвата на поръчката по обособени позиции са включени следните видове дейности: 1)По обособена позиция №1 са както следва: 1.1.Дейности по зимно поддържане на пътища и включва •Механизирано обработване на пътни платна, чрез разпръскване на минерални материали (пясък); •Механизирано почистване от сняг на пътни платна. •Ръчно обработване на тротоари, спирки на МГТ и други места за обществено ползване (при необходимост), чрез разпръскване на пясък; •Ръчно почистване от сняг и стъргане на утъпкан сняг и лед (при необходимост); 1.2.Дейности по почистване на пътища: •Механизирано почистване на пътни платна; •Миене с автоцистерна •Оросяване на пътни платна •Механизирано почистване на пътно платно •Почистване на банкети от натрупани отпадъци (наноси, пясък, пръст и др.); •Косене на трева по банкети, земни окопи, разделителни ивици, откоси, ограничителни ивици в обхвата на пътя и други места за обществено ползване; •Почистване на облицовани канавки/земни окопи от наноси и др. отпадъци; •Почистване от наноси и други отпадъци, поддържане проводимостта на: •Почистване на пътни принадлежности •Почистване на пътни платна след пътно-транспортни произшествия, съобразно вида на отпадъка; 2) По обособена позиция №2 са както следва: 2.1. Събиране и транспортиране на отпадъци от улични кошчета; 2.2. Дейности по почистване и поддържане на пътища/улици и други места за обществено ползване и включват: •Механизирано почистване на пътни/улични платна; •Ръчно почистване на тротоари, регули на пътни/улични платна, спирки на масов градски транспорт /МГТ/, надлези /пасарелки/, подходи към подлези и др. •Уборка на места за обществено ползване, общинска собственост. •Механизирано почистване на пътно платно от отпадъци, включително от наноси, пясък, пръст, треви и др. •Ръчно почистване на пътни/улични платна от натрупани отпадъци, наноси, пясък, пръст, треви и др. •Миене с автоцистерна с маркуч на пътни/улични платна, тротоари, спирки на МГТ и др. места за обществено ползване. •Оросяване на пътни/улични платна; •Почистване на банкети от натрупани отпадъци (наноси, пясък, пръст и др). •Косене на трева по банкети, •Почистване на облицовани канавки/земни окопи от наноси и др. отпадъци. •Машинно почистване от наноси и други отпадъци, •Почистване на пътни принадлежности •Почистване на надлези/пасарелки. •Почистване на пътни/улични платна след пътно-транспортни произшествия, съобразно вида на отпадъка. •Събиране и транспортиране на разсипани от транспортни средства земни маси, строителни отпадъци, разлят бетон, пясък и др. инертни отпадъци от уличните платна и тротоари при аварийни случаи, до съоръжение за третиране; 2.3. Дейности по зимно почистване и поддържане на пътища/улици и други места за обществено ползване: •Механизирано обработване против заледяване на пътни/улични платна чрез разпръскване на: натриев хлорид /техническа сол/ или смес на натриев хлорид в твърдо състояние и воден разтвор – вода/ калциев двухлорид или магнезиев двухлорид в съотношение 3:1. •Механизирано почистване с плуг на пътни/улични платна от сняг. •Ръчно обработване на тротоари, надлези, спирки на МГТ и други места за обществено ползване, чрез разпръскване на натриев хлорид или смеси калциев двухлорид или магнезиев двухлорид. •Ръчно почистване на тротоари, надлези, спирки на МГТ и други места за обществено ползване, от сняг и лед без разпръскване на смеси /реагенти / против заледяване; 3) По обособена позиция №3 3.1. Събиране и транспортиране на отпадъци от улични кошчета; 3.2. Дейности по почистване и поддържане на пътища/улици и други места за обществено ползване и включват: •Механизирано почистване на пътни/улични платна; •Ръчно почистване на тротоари, регули на пътни/улични платна, спирки на масов градски транспорт /МГТ/, надлези /пасарелки/, подходи към подлези и др. •Почистване на прораснала трева по тротоари, пътни/улични платна и други места за обществено ползване. •Уборка на места за обществено ползване, общинска собственост. •Механизирано почистване на пътно платно от отпадъци, включително от наноси, пясък, пръст, треви и др. •Ръчно почистване на пътното платно от отпадъци, включително от наноси, пясък, пръст, кал, треви и др.; •Миене с автоцистерна. •Миене с автоцистерна с дюзи на пътни/улични платна. •Оросяване на пътни/улични платна; • Почистване, поддържане проводимостта на вертикалната част на дъждоприемните шахти, разположени по уличните платна, места общинска собственост и транспортиране на отпадъците до съоръжение за третиране. •Почистване на облицовани канавки/земни окопи от наноси и др. отпадъци. •Машинно почистване от наноси и други отпадъци •Почистване на пътни принадлежности •Почистване на надлези/пасарелки. •Почистване на пътни/улични платна •Събиране и транспортиране на разсипани от транспортни средства 3.3. Дейности по зимно почистване и поддържане на пътища/улици и други места за обществено ползване: • Механизирано обработване против заледяване на пътни/улични платна чрез разпръскване на: натриев хлорид /техническа сол/ или смес на натриев хлорид в твърдо състояние и воден разтвор – вода/ калциев двухлорид или магнезиев двухлорид в съотношение 3:1. •Механизирано почистване с плуг на пътни/улични платна от сняг. • Ръчно обработване на тротоари, надлези, спирки на МГТ и други места за обществено ползване, чрез разпръскване на натриев хлорид или смеси калциев двухлорид или магнезиев двухлорид. •Ръчно почистване на тротоари, надлези, спирки на МГТ и други места за обществено ползване, от сняг и лед без разпръскване на смеси /реагенти / против заледяване; Забележка: Конкретният обем на дейностите за събиране и транспортиране на отпадъци, почистване и поддържане на места за обществено ползване ще се актуализира ежегодно, чрез оперативния план съгласувано с Възложителя и/или упълномощено от него лице, за да бъдат отразени промените - нови пътища, места за обществено ползване и други.
Internal identifier: 593454
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Additional classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services, 90611000 Street-cleaning services, 90641000 Gully cleaning services, 90511000 Refuse collection services, 90610000 Street-cleaning and sweeping services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Услуги по зимно поддържане и почистване на пътища на територията на Природен парк „Витоша“ • Път до хижа Алеко; • Път от кв. Бояна - местност „Златни мостове” – хотел „Копитото“
Description: Обособена позиция №1: Услуги по зимно поддържане и почистване на пътища на територията на Природен парк „Витоша“ Път до хижа Алеко; Път от кв. Бояна - местност „Златни мостове” – хотел „Копитото“ Дейностите включени в обхвата на поръчката са, както следва: 1. Дейности по зимно поддържане на пътища; 1.1. Механизирано обработване на пътни платна, чрез разпръскване на минерални материали (пясък); 1.2.Механизирано почистване от сняг на пътни платна. 1.3.Ръчно обработване на тротоари, спирки на МГТ и други места за обществено ползване (при необходимост), чрез разпръскване на пясък; 1.4.Ръчно почистване от сняг и стъргане на утъпкан сняг и лед (при необходимост); 2. Дейности по почистване на пътища: 2.1. Механизирано почистване на пътни платна; 2.2. Миене с автоцистерна с маркуч на пътни/улични платна, спирки на МГТ и др. места за обществено ползване; 2.3. Оросяване на пътни платна: 2.4. Механизирано почистване на пътно платно от натрупани минерални материали (пясък) от зимното обезопасяване, наноси, пръст, треви и др. отпадъци; 2.5. Почистване на банкети от натрупани отпадъци (наноси, пясък, пръст и др.); 2.6. Косене на трева по банкети, земни окопи, разделителни ивици, откоси, ограничителни ивици в обхвата на пътя и други места за обществено ползване; 2.7. Почистване на облицовани канавки/земни окопи от наноси и др. отпадъци; 2.8. Почистване от наноси и други отпадъци, поддържане проводимостта на: • водостоци, разположени напречно на пътя (вток, тръбен/плочест участък, отток); • водостоци в оста на канавката, (вток, тръбен/плочест участък, отток); • отводнителни улеи в пътно платно; • бетонови отводнителни улеи (тип италиански); • пречиствателни съоръжения; 2.9. Почистване на пътни принадлежности – пътни знаци, пътеуказателни табели, предпазни тръбно-решетъчни парапети и еластични предпазни огради (мантинели) и др.; 2.10.Почистване на пътни платна след пътно-транспортни произшествия, съобразно вида на отпадъка;
Internal identifier: 593581
Lot: LOT-0002
Title: Услуги по зимно поддържане и почистване на част от общинската пътна мрежа на територията на Столична община: I. Район Панчарево, със следните пътни участъци: • кв. Симеоново – с. Бистрица SOF 1123 • с. Железница – с. Плана SOF 2124 • с. Панчарево – с. Бистрица II. Район Витоша, със следните пътни участъци: • кв. Симеоново – с. Бистрица SOF 1123
Description: Обособена позиция №2: Услуги по зимно поддържане и почистване на част от общинската пътна мрежа на територията на Столична община: I. Район Панчарево, със следните пътни участъци: кв. Симеоново – с. Бистрица SOF 1123 с. Железница – с. Плана SOF 2124 с. Панчарево – с. Бистрица II. Район Витоша, със следните пътни участъци: кв. Симеоново – с. Бистрица SOF 1123 Дейностите включени в обхвата на поръчката са, както следва: 1) Събиране и транспортиране на отпадъци • Събиране и транспортиране на отпадъци от улични кошчета; 2) Дейности по почистване и поддържане на пътища/улици и други места за обществено ползване: • Механизирано почистване на пътни/улични платна; • Ръчно почистване на тротоари, регули на пътни/улични платна, спирки на масов градски транспорт /МГТ/, надлези /пасарелки/, подходи към подлези и др. • Уборка на места за обществено ползване, общинска собственост. • Механизирано почистване на пътно платно от отпадъци, включително от наноси, пясък, пръст, треви и др. • Ръчно почистване на пътни/улични платна от натрупани отпадъци, наноси, пясък, пръст, треви и др. • Миене с автоцистерна с маркуч на пътни/улични платна, тротоари, спирки на МГТ и др. места за обществено ползване. • Оросяване на пътни/улични платна; • Почистване на банкети от натрупани отпадъци (наноси, пясък, пръст и др). • Косене на трева по банкети, земни окопи, разделителни ивици, откоси, ограничителни ивици в обхвата на пътя и други места за обществено ползване. • Почистване на облицовани канавки/земни окопи от наноси и др. отпадъци. • Машинно почистване от наноси и други отпадъци, поддържане проводимостта на: - Водостоци, разположени напречно на пътя (вток, тръбен/плочест участък, отток); - Водостоци в оста на канавката (вток, тръбен/плочест участък, отток); - Линейни отводнители/отводнителни улеи в пътно платно; - Бетонови отводнителни улеи (тип италиански); - Пречиствателни съоръжения. • Почистване на пътни принадлежности - пътни знаци, пътеуказателни табели, предпазни тръбно-решетъчни парапети и еластични предпазни огради /мантинели/ и др.. • Почистване на надлези/пасарелки. • Почистване на пътни/улични платна след пътно-транспортни произшествия, съобразно вида на отпадъка. • Събиране и транспортиране на разсипани от транспортни средства земни маси, строителни отпадъци, разлят бетон, пясък и др. инертни отпадъци от уличните платна и тротоари при аварийни случаи, до съоръжение за третиране; 3) Дейности по зимно почистване и поддържане на пътища/улици и други места за обществено ползване: • Механизирано обработване против заледяване на пътни/улични платна чрез разпръскване на: натриев хлорид /техническа сол/ или смес на натриев хлорид в твърдо състояние и воден разтвор – вода/ калциев двухлорид или магнезиев двухлорид в съотношение 3:1. • Механизирано почистване с плуг на пътни/улични платна от сняг. • Ръчно обработване на тротоари, надлези, спирки на МГТ и други места за обществено ползване, чрез разпръскване на натриев хлорид или смеси калциев двухлорид или магнезиев двухлорид. • Ръчно почистване на тротоари, надлези, спирки на МГТ и други места за обществено ползване, от сняг и лед без разпръскване на смеси /реагенти / против заледяване;
Internal identifier: 593585
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90610000 Street-cleaning and sweeping services, 90641000 Gully cleaning services, 90630000 Ice-clearing services, 90611000 Street-cleaning services
Lot: LOT-0003
Title: Услуги по зимно поддържане и почистване на част от републиканските пътища на територията на Столична община - Републикански пътища – Юг: • Републикански път / ІІ – 82 / Самоков – София от км 81+400 до км 86+700; • Републикански път / ІІ – 18 / Софийски околовръстен път – Южна дъга от 35+050 до км 62+007 и от км 0+000 до км 0+780
Description: Обособена позиция №3: Услуги по зимно поддържане и почистване на част от републиканските пътища на територията на Столична община - Републикански пътища – Юг: Републикански път / ІІ – 82 / Самоков – София от км 81+400 до км 86+700; Републикански път / ІІ – 18 / Софийски околовръстен път – Южна дъга от 35+050 до км 62+007 и от км 0+000 до км 0+780 Дейностите включени в обхвата на поръчката са, както следва: 1. Събиране и транспортиране на отпадъци от улични кошчета; 2. Дейности по почистване и поддържане на пътища/улици и други места за обществено ползване: • Механизирано почистване на пътни/улични платна; • Ръчно почистване на тротоари, регули на пътни/улични платна, спирки на масов градски транспорт /МГТ/, надлези /пасарелки/, подходи към подлези и др. • Почистване на прораснала трева по тротоари, пътни/улични платна и други места за обществено ползване. • Уборка на места за обществено ползване, общинска собственост. • Механизирано почистване на пътно платно от отпадъци, включително от наноси, пясък, пръст, треви и др. • Ръчно почистване на пътното платно от отпадъци, включително от наноси, пясък, пръст, кал, треви и др.; • Миене с автоцистерна с маркуч на пътни/улични платна, тротоари, спирки на МГТ и др. места за обществено ползване. • Миене с автоцистерна с дюзи на пътни/улични платна. • Оросяване на пътни/улични платна; • Почистване, поддържане проводимостта на вертикалната част на дъждоприемните шахти, разположени по уличните платна, места общинска собственост и транспортиране на отпадъците до съоръжение за третиране. • Почистване на облицовани канавки/земни окопи от наноси и др. отпадъци. • Машинно почистване от наноси и други отпадъци, поддържане проводимостта на: - Водостоци, разположени напречно на пътя (вток, тръбен/плочест участък, отток); - Водостоци в оста на канавката (вток, тръбен/плочест участък, отток); - Линейни отводнители/отводнителни улеи в пътно платно; - Бетонови отводнителни улеи (тип италиански); - Пречиствателни съоръжения. • Почистване на пътни принадлежности - пътни знаци, пътеуказателни табели, предпазни тръбно-решетъчни парапети и еластични предпазни огради /мантинели/ и др.. • Почистване на надлези/пасарелки. • Почистване на пътни/улични платна след пътно-транспортни произшествия, съобразно вида на отпадъка. • Събиране и транспортиране на разсипани от транспортни средства земни маси, строителни отпадъци, разлят бетон, пясък и др. инертни отпадъци от уличните платна и тротоари при аварийни случаи, до съоръжение за третиране; 3. Дейности по зимно почистване и поддържане на пътища/улици и други места за обществено ползване: • Механизирано обработване против заледяване на пътни/улични платна чрез разпръскване на: натриев хлорид /техническа сол/ или смес на натриев хлорид в твърдо състояние и воден разтвор – вода/ калциев двухлорид или магнезиев двухлорид в съотношение 3:1. • Механизирано почистване с плуг на пътни/улични платна от сняг. • Ръчно обработване на тротоари, надлези, спирки на МГТ и други места за обществено ползване, чрез разпръскване на натриев хлорид или смеси калциев двухлорид или магнезиев двухлорид. • Ръчно почистване на тротоари, надлези, спирки на МГТ и други места за обществено ползване, от сняг и лед без разпръскване на смеси /реагенти / против заледяване; 4. Конкретният обем на дейностите за събиране и транспортиране на отпадъци, почистване и поддържане на места за обществено ползване ще се актуализира ежегодно, чрез оперативния план съгласувано с Възложителя и/или упълномощено от него лице, за да бъдат отразени промените - нови пътища, места за обществено ползване и други. По своя преценка Възложителят и/или упълномощено от него лице може да намалява или увеличава обема на възлаганите дейности.
Internal identifier: 593590
Additional classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services, 90610000 Street-cleaning and sweeping services, 90511000 Refuse collection services, 90641000 Gully cleaning services, 90611000 Street-cleaning services