2. Procedure
Procedure
Title: Intagnas kläder till Kriminalvården (III)
Description: Upphandlingen avser ramavtal med en leverantör, för tillverkning, lagerhållning och leverans av kläder till intagna. Kläderna ska vara av hög kvalitet och tåla slitage, hålla länge och se fräscha ut även efter ett stort antal tvätt och torkprocesser i industritvätt.
Internal identifier: 2026-27378
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 18300000 Garments
5. Lot
Lot: LOT-0000