2. Procedure
Procedure
Title: Naprawa dokowa i bieżąca ORP „Wodnik”
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostanie zawarty w SWZ, która zostanie przekazana wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Internal identifier: 101/KPW/STO/2026
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50640000 Repair and maintenance services of warships
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zakresu przedmiotu zamówienia z zastosowaniem prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp, na zasadach opisanych w punkcie 7.7 OPZ stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ. Prawem opcji jest objęta możliwość zwiększenia zakresu przedmiotu zamówienia o koszt wykonania prac lub części wskazanych w zał. nr 3 do OPZ. Koszty związane z wymianą części powinny uwzględniać wszelkie prace, w tym towarzyszące, niezbędne do wymiany danej części i być pomniejszone o wartość naprawy danej części skalkulowanej w ramach podstawowego zamówienia, jeżeli WPN przewiduje naprawę części wskazanej w zał. nr 3 . Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji, w przypadku, gdy weryfikacja wykaże brak możliwości lub opłacalności naprawy danej części. Uruchomienie prawa opcji (również zastąpienie usługi naprawy wymianą) zostanie potwierdzone przez zamawiającego na piśmie (nie wymaga aneksu do umowy). Prawo opcji jest uprawnieniem zamawiającego, a nie skorzystanie z niego nie może rodzić negatywnych skutków wobec zamawiającego.