2. Procedure
Procedure
Title: Tuore leipä
Description: Hankinnan kohteena ovat Kehyskuntien (Kangasala, Lempäälä, Nokia, Orivesi, Pirkkala ja Ylöjärvi) kouluille ja päiväkoteihin sekä muihin yksiköihin toimitettavat tuoreet leivät ja leipomotuotteet. Kehyskunnissa tarjottavien aterioiden määrä on päivittäin keskimäärin 43 000 ateriaa. Kehyskuntien peruskoulujen, lukioiden ja päiväkotien ruokalistan raaka-ainepohja on yhdenmukaistettu.
Internal identifier: ELT305 14.9.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15810000 Bread products, fresh pastry goods and cakes
5. Lot
Lot: LOT-0000