See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2026-18/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ με με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάσει τιμής
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια «ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ» Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στον γενικό κωδικό του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων ως εξής: 2. ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΕΧΝΗΤΟΥ ΝΕΦΡΟΥ ΑΙΜΟΚΑΘΑΡΣΗΣ- ΑΙΜΟΔΙΗΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΙΜΟΔΙΑΔΙΗΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ON - LINE ΜΕΘΟΔΩΝ 33181300-5(Συσκευές ατομικής παρακολούθησης της αιμοδιάλυσης) 3.ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΣΥΝΕΧΩΝ ΜΕΘΟΔΩΝ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΝΕΦΡΙΚΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΠΛΑΣΜΑΦΑΙΡΕΣΗΣ CPV : 33181400-6 (Συσκευή αιμοδιάλυσης για πολλούς ασθενείς) 4.ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ CPV : 33162000-3 (Συσκευές και όργανα χειρουργείου) 6A. ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΚΛΙΝΕΝΣ& ΚΟΜΟΔΙΝΑ-ΤΡΑΠΕΖΟΤΟΥΑΛΕΤΕΣ CPV:39313000-9 (Ξενοδοχειακός εξοπλισμός) 6B.ΠΟΛΥΣΠΑΣΤΕΣ ΚΛΙΝΕΣ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΜΕ ΑΝΑΡΤΗΡΑ ΕΛΞΗΣ - ΑΝΥΨΩΣΗΣ ΑΣΘΕΝΗ & ΚΟΜΟΔΙΝΑ-ΤΡΑΠΕΖΟΤΟΥΑΛΕΤΕΣ CPV:39313000-9 (Ξενοδοχειακός εξοπλισμός) 6Γ.ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΑΙΜΟΚΑΘΑΡΣΗΣ CPV:39313000-9 (Ξενοδοχειακός εξοπλισμός) 6Δ.ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΑΙΜΟΚΑΘΑΡΣΗΣ ΜΕ ΖΥΓΟ CPV:39313000-9 (Ξενοδοχειακός εξοπλισμός)
Internal identifier: Διακήρυξη 2026-18/ΕΣΠΑ
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Ανοικτή
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33000000 Medical equipments, pharmaceuticals and personal care products
5. Lot
Lot: LOT-0002
Title: ΜΗΧΑΜΗΜΑΤΑ ΑΙΜΟΚΑΘΑΡΣΗΣ- ΑΙΜΟΔΙΗΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΙΜΟΔΙΑΔΙΗΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ON - LINE ΜΕΘΟΔΩΝ
Description: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΗΧΑΜΗΜΑΤΩΝ ΑΙΜΟΚΑΘΑΡΣΗΣ- ΑΙΜΟΔΙΗΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΙΜΟΔΙΑΔΙΗΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ON - LINE ΜΕΘΟΔΩΝ
Internal identifier: Διακήρυξη 2026-18/ΕΣΠΑ ΤΜΗΜΑ 2
Main classification (cpv): 33181300 Haemodialysis individual monitor
Quantity: 6 pieces
Lot: LOT-0003
Title: ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ
Description: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ
Internal identifier: Διακήρυξη 2026-18/ΕΣΠΑ ΤΜΗΜΑ 4
Main classification (cpv): 33162000 Operating theatre devices and instruments
Quantity: 1 piece
Lot: LOT-0005
Title: ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΚΛΙΝΕΝΣ& ΚΟΜΟΔΙΝΑ-ΤΡΑΠΕΖΟΤΟΥΑΛΕΤΕΣ (ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ)
Description: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΞΗΝΤΑ ΕΞΙ (66) ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΚΛΙΝΩΝ & ΚΟΜΟΔΙΝΩΝ-ΤΡΑΠΕΖΟΤΟΥΑΛΕΤΕΣ (ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ)
Internal identifier: Διακήρυξη 2026-18/ΕΣΠΑ ΤΜΗΜΑ 6
Main classification (cpv): 39313000 Hotel equipment
Quantity: 66
Lot: LOT-0006
Title: ΠΟΛΥΣΠΑΣΤΕΣ ΚΛΙΝΕΣ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΜΕ ΑΝΑΡΤΗΡΑ ΕΛΞΗΣ - ΑΝΥΨΩΣΗΣ ΑΣΘΕΝΗ & ΚΟΜΟΔΙΝΑ-ΤΡΑΠΕΖΟΤΟΥΑΛΕΤΕΣ
Description: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΡΙΑΝΤΑ ΕΞΙ (36) ΠΟΛΥΣΠΑΣΤΩΝ ΚΛΙΝΩΝ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΜΕ ΑΝΑΡΤΗΡΑ ΕΛΞΗΣ - ΑΝΥΨΩΣΗΣ ΑΣΘΕΝΗ & ΚΟΜΟΔΙΝΩΝ-ΤΡΑΠΕΖΟΤΟΥΑΛΕΤΩΝ
Internal identifier: 2026-18/ΕΣΠΑ ΤΜΗΜΑ 7
Quantity: 36 pieces
Lot: LOT-0007
Title: ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΑΙΜΟΚΑΘΑΡΣΗΣ
Description: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΞΙ (6) ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΚΑΡΕΚΛΩΝ ΑΙΜΟΚΑΘΑΡΣΗΣ
Internal identifier: 2026-18/ΕΣΠΑ ΤΜΗΜΑ 8
Lot: LOT-0008
Title: ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΑΙΜΟΚΑΘΑΡΣΗΣ ΜΕ ΖΥΓΟ
Description: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΞΙ (6) ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΚΑΡΕΚΛΩΝ ΑΙΜΟΚΑΘΑΡΣΗΣ ΜΕ ΖΥΓΟ
Internal identifier: 2026-18/ΕΣΠΑ ΤΜΗΜΑ 9
Lot: LOT-0009
Title: ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΣΥΝΕΧΩΝ ΜΕΘΟΔΩΝ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΝΕΦΡΙΚΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΠΛΑΣΜΑΦΑΙΡΕΣΗΣ
Description: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ ΣΥΝΕΧΩΝ ΜΕΘΟΔΩΝ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΝΕΦΡΙΚΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΠΛΑΣΜΑΦΑΙΡΕΣΗΣ
Internal identifier: 2026-18/ΕΣΠΑ ΤΜΗΜΑ 3
Quantity: 1