2. Procedure
Procedure
Title: ZAKUP WRAZ Z DOSTAWĄ I MONTAŻEM WIELOZADANIOWEGO KALORYMETRU DETONACYJNEGO
Description: Przedmiotem zamówienia jest zakup Wielozadaniowego kalorymetru detonacyjnego, jego dostarczenie, montaż, uruchomienie i przeszkolenie z prowadzenia bezpiecznej eksploracji oraz wdrożenie do wykonywania badań w ramach działalności B+R Wojskowego Instytutu Techniki Inżynieryjnej we Wrocławiu, o parametrach i zakresie określonych w opisie przedmiotu zamówienia
Internal identifier: 04/WITI/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 uPzp, przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert tj.: najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie podstaw do wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Wykonawca jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 – Zamawiający nie przewiduje procedury, o której mowa w art. 139 ust 2 ustawy Pzp 2. Zamówienie jest finansowane w ramach programu inwestycyjnego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 24 marca 2026 r. na realizację inwestycji związanych z działalnością naukową - 7 edycja naboru wniosków. Planowany termin otrzymania wsparcia - IV kwartale 2026 r. 3. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane w ramach programu inwestycyjnego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację inwestycji związanych z działalnością naukową - 7 edycja naboru wniosków. 4. Wykonawca jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 – Zamawiający nie przewiduje procedury, o której mowa w art. 139 ust 2 ustawy Pzp. 5. Etapy postępowania a) Etap I - badanie i ocena ofert łącznie z przedmiotowymi środkami dowodowymi. b) Etap II – przeprowadzenie kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu -wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust 1 ustawy Pzp (JEDZ); c) Etap III – dotyczy wyłącznie Wykonawcy, którego oferta zgodnie z przepisami ustawy Pzp zostanie najwyżej oceniona. Ocena nastąpi zgodnie z właściwymi przepisami ustawy Pzp w oparciu o informacje zawarte w dokumentach złożonych przez Wykonawcę (podmiotowych środkach dowodowych). ETAP I – DOTYCZY KAŻDEGO WYKONAWCY: 1. Do oferty każdy Wykonawca musi dołączyć: 1) Formularz ofertowy, 2) W celu wstępnego potwierdzenia, że nie podlega on wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu - oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp 3) Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy. 4) Pełnomocnictwo potwierdzające umocowanie do reprezentowania Wykonawcy /Wykonawców lub podmiotu udostępniającego zasoby, 5) przedmiotowe środki dowodowe tzn.: w zakresie opisu wraz z fotografiami oferowanego przedmiotu zamówienia ETAP III – DOTYCZY WYKONAWCY, KTÓREGO OFERTA ZOSTANIE NAJWYŻEJ OCENIONA (DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA SKŁADANE NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO): 1. Zamawiający informuje że stosownie do przepisu 139 ust. 1 ustawy Pzp, zastosuje procedurę przewidzianą w tym przepisie. 2. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę którego oferta została najwyżej oceniona, na podstawie art. 126 ust 1 ustawy Pzp, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 3. WYKAZ PODMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU. NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO POTWIERDZAJĄCYCH SPEŁNIANIE WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ BRAKU PODSTAW WYKLUCZENIA. a) w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia: informację z Krajowego Rejestru Karnego sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: • wskazanym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, dotyczącej prawomocnego skazania za określone przestępstwa; • wskazanym w art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego; zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; zaświadczenie albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; oświ
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 34000000 Transport equipment and auxiliary products to transportation
Additional classification (cpv): 38296000 Surveying instruments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Main classification (cpv): 38418000 Calorimeters
Quantity: 1 piece