2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór i transport odpadów komunalnych z miejsc zamieszkałych i miejsc publicznych z terenu Gminy Suwałki
Description: Przedmiotem zamówienia jest Odbiór i transport odpadów komunalnych z miejsc zamieszkałych i miejsc publicznych z terenu Gminy Suwałki. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Podział na części spowodowałby nadmierne koszty wykonania zamówienia oraz poważne trudności w skoordynowaniu działań różnych Wykonawców co skutkowałoby nieprawidłową realizacją zamówienia. Wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający szczegółowo opisał w opisie przedmiotu zamówienia i załącznikach do SWZ. Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga aby Wykonawca lub Podwykonawca(y) zatrudniali na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.- Kodeks pracy (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.) wszystkie osoby, które podczas realizacji zamówienia będą wykonywać czynności w zakresie realizacji zamówienia jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonaniu pracy w sposób określony art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy pod kierownictwem innej osoby, w miejscu i czasie wskazanym przez tego Wykonawcę lub Podwykonawcę - polegające na: 1) kierowaniu pojazdami specjalistycznymi przeznaczonymi do odbioru odpadów (kierowców); 2) załadunku odpadów (ładowacze); 3) organizacji i logistyce odbioru odpadów komunalnych (pracownicy administracji) o ile nie będą wykonywane przez daną osobę w ramach prowadzonej przez nią działalności gospodarczej. Zatrudnienie, o którym mowa w powyżej powinno trwać przez cały okres realizacji zamówienia. Wymagania w zakresie sposobu dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, uprawnień Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, szczegółowo określone zostały w Projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 8 do niniejszej SWZ
Internal identifier: IMK.271.21.2026.WS
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Zamówienie publiczne o udzielanie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.) zwanej dalej ustawą lub ustawą Pzp oraz aktów wykonawczych do ustawy. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej SWZ zastosowanie mają przepisy ustawy Pzp. Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia jest równa lub przekracza progi unijne o jakich mowa w art. 3 ustawy Pzp. Zamawiający stosuje w niniejszym postępowaniu uprzednią ocenę ofert (odwróconą kolejność oceny) o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. W pierwszej kolejności Zamawiający dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Jeżeli wobec Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający kontynuuje powyższa procedurę do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania. Miejsce publikacji ogłoszenia o przetargu: Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. Zamawiający informuje, że nie wprowadza wymogu odbycia wizji lokalnej, o której mowa w art. 131 ust. 2 pkt. 1 ustawy Pzp oraz nie wprowadza wymogu sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego o którym mowa w art. 131 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 20 ust. 1 i 2 ustawy Pzp postępowanie prowadzi się pisemnie w języku polskim. Przez pisemność należy rozumieć sposób wyrażania informacji przy użyciu wyrazów, cyfr lub innych znaków pisarskich, które można odczytać i powielić, w tym przekazywanych przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Wszelkie rozliczenia związane z realizacją niniejszego zamówienia dokonywane będą w walucie polskiej.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90511300 Litter collection services, 90511000 Refuse collection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport przez Wykonawcę: 1) odpadów komunalnych z terenu Gminy Suwałki, w szczególności: a) z nieruchomości zamieszkałych, b) z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe i inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, - zwanych dalej miejsca zamieszkałe. 2) odpadów komunalnych z miejsc publicznych położonych na terenie Gminy Suwałki - zwanych dalej miejsca publiczne w sposób zgodny z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733 z późn. zm.). - zwaną dalej u.u.c.p.g., ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. odpadach (Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) - zwaną dalej u.o., rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. 2013 r. poz. 122).
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90511300 Litter collection services, 90513100 Household-refuse disposal services