633622-2026 - Competition
Bulgaria – Insurance services – "Избор на изпълнител за застраховане имуществото на Министерството на здравеопазването“
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: "Избор на изпълнител за застраховане имуществото на Министерството на здравеопазването“
Description: Предметът на процедурата е "ИЗБОР НА ИЗПЪЛНИТЕЛ ЗА ЗАСТРАХОВАНЕ ИМУЩЕСТВОТО НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО“ Целта на обществената поръчка е предоставяне на застрахователни услуги, свързани със сключване на застраховки, чрез предоставяне на застрахователна закрила върху имуществени и неимуществени интереси на Възложителя чрез поемане на риск от настъпване на застрахователни събития. ​​​​​​​ Обществената поръчка е разделена на следните обособени позиции: Обособена позиция № 1 – Сключване на застраховка „Пожар и природни бедствия“; Обособена позиция № 2 – Сключване на застраховка „Гражданска отговорност на автомобилистите“; Обособена позиция № 3 – Сключване на застраховка „Автокаско“; ​​​​​​​Пълно описание на имуществото, подлежащо на застраховане, се съдържа в приложенията към поръчката.
Internal identifier: 606284
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
Additional classification (cpv): 66515100 Fire insurance services, 66515200 Property insurance services, 66516100 Motor vehicle liability insurance services, 66514110 Motor vehicle insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Сключване на застраховка „Пожар и природни бедствия“
Description: В предмета на обособената позиция е включено сключване на Застраховка „Пожар и природни бедствия“ за следните видове имущество: - 35 имота, собственост на Министерство на здравеопазването; - 44 имота по проект BG16RFOP001-4.001-0001 „Подкрепа за развитие на системата за спешна медицинска помощ” ; - 8 имота по проекти BG16RFOP001-5.001-0003 „Изграждане на инфраструктура за предоставяне на специализирана здравно-социална грижа за деца с увреждания“ и BG16RFOP001-5.001-0054 „Изграждане на инфраструктура за предоставяне на специализирана здравно-социална грижа за деца с увреждания-2“ ; - Имущество на МЗ, съхранявано в Централния склад на МЗ, бул. „Столетов" 44А, (ваксини и подобни); - Апаратура по проект № BG16M1OP002-1.011-0001 „Подобряване мониторинга на качеството на питейните води” и по проект BGLD-1.006-0001 „Здравеопазване за всички“ по Програма „Местно развитие, намаляване на бедността и подобрено включване на уязвими групи“, финансирана от Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство 2014-2021 г. ​​​​​​​Пълен опис на имуществото се съдържа в приложенията към процедурата
Internal identifier: 606299
Main classification (cpv): 66515000 Damage or loss insurance services
Options:
Description of the options: В прогнозната стойност е включена възможност за допълнително възлагане на застраховки с идентичен предмет, нуждата от които е възникнала за Възложителя след обявяването на процедурата. Стойността на тази опция по смисъла на ЗОП е в размер до 2 121,95 евро.
Lot: LOT-0002
Title: Сключване на застраховка „Гражданска отговорност на автомобилистите“
Description: В предмета на обособената позиция е включено сключване на Застраховка „Гражданска отговорност на автомобилистите“ за следните автомобили: - санитарни автомобили на Министерство на здравеопазването, предоставени за стопанисване и управление на Центровете за спешна медицинска помощ ЦСМП ; - автомобили /мобилни кабинети и ремаркета към тях/, собственост на МЗ, извършващи дейност по осигуряване на достъп до медицински услуги на лица от ромски произход и на лица, живеещи в отдалечени райони от лечебни заведения Пълен опис на иавтомобилите се съдържа в приложенията към процедурата
Internal identifier: 606307
Main classification (cpv): 66516100 Motor vehicle liability insurance services
Description of the options: В прогнозната стойност е включена възможност за допълнително възлагане на застраховки с идентичен предмет, нуждата от които е възникнала за Възложителя след обявяването на процедурата. Стойността на тази опция по смисъла на ЗОП е в размер до 15 333,33 евро.
Lot: LOT-0003
Title: Сключване на застраховка „Автокаско“
Description: В предмета на обособената позиция е включено сключване на Застраховка „Автокаско“ за следните автомобили: - санитарни автомобили на Министерство на здравеопазването, предоставени за стопанисване и управление на Центровете за спешна медицинска помощ ЦСМП ; - автомобили /мобилни кабинети и ремаркета към тях/, собственост на МЗ, извършващи дейност по осигуряване на достъп до медицински услуги на лица от ромски произход и на лица, живеещи в отдалечени райони от лечебни заведения Пълен опис на иавтомобилите се съдържа в приложенията към процедурата
Internal identifier: 606312
Main classification (cpv): 66514110 Motor vehicle insurance services
Description of the options: В прогнозната стойност е включена възможност за допълнително възлагане на застраховки с идентичен предмет, нуждата от които е възникнала за Възложителя след обявяването на процедурата. Стойността на тази опция по смисъла на ЗОП е в размер до 42 962,96 евро.