2. Procedure
Procedure
Title: ”Доставка на медицински изделия/ консумативи - шевен материал за нуждите на „УМБАЛСМ Н.И. Пирогов“ ЕАД" - ЧАСТ II
Description: Предметът на обществената поръчка включва доставка на различни видове медицински изделия/консумативи – стерилни конци. Поръчката е разделена на 2 (две) обособени позиции, подробно посочени и описани в Техническата спецификация, неразделна част от настоящата документация за участие. Обособените позиции съдържат в себе си самостоятелни номенклатури. Изисква се за комплексност за участие по всяка Обособена позиция. Участниците оферират всички номенклатури, включени в обособената позиция, по която участват. В случай, че участник не оферира една или повече номенклатури от обособената позиция, по която участва, ще бъде отстранен от процедурата, за конкретната обособена позиция. В случай, че участник оферира една или повече номенклатури от обособената позиция, по която участва, но същата/същите не отговарят на изискванията на Възложителя, се приема, че не е спазена комплексността и участникът ще бъде отстранен от процедурата, за конкретната обособена позиция. Посочените в Техническата спецификация количества са прогнозни и не обвързват Възложителя със задължение да ги заяви и изкупи в цялост. По време на изпълнение на договора, Възложителят има право да променя посочените в спецификацията количества, съобразно нуждите си, включително да се отказва от доставката на определени номенклатури, както и да заявява нови видове, които не са включени в спецификацията, но са в изпълнение на предмета на поръчката. Под „нови видове“ се има предвид: при спиране от производство и/или внос, еквивалент на видовете изделия, включени в спецификацията по договора. Изискванията, на които трябва да отговаря шевния материал по отношение на техническите характеристики, са указани в Техническата спецификация. Срокът на изпълнение на обществената поръчка е 24 (двадесет и четири) месеца, считано от датата на подписване на договора. Срокът на валидност на офертите е 6 месеца. При разглеждане на офертите назначената комисия ще приложи т.нар. "обърнат ред", на основание чл. 104, ал. 2 ЗОП, във връзка с чл. 61 от ППЗОП, оценката на техническите и ценовите предложения на участниците ще се извърши преди разглеждане на документите за съответствие с критериите за подбор.
Internal identifier: 601685
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Предметът на обществената поръчка включва доставка на различни видове медицински изделия/консумативи – стерилни конци. Поръчката е разделена на 2 (две) обособени позиции подробно описани в Техническата спецификация – Приложение № 1, неразделна част от настоящите указания за участие. Възложителят поставя изискване за комплексност на офертите за Обособените позиции. Срокът на изпълнение на обществената поръчка е 24 (двадесет и четири) месеца, считано от датата на подписване на договора. Срокът на валидност на офертите е 6 месеца. При разглеждане на офертите назначената комисия ще приложи т.нар. "обърнат ред", на основание чл. 104, ал. 2 ЗОП, във връзка с чл. 61 от ППЗОП, оценката на техническите и ценовите предложения на участниците ще се извърши преди разглеждане на документите за съответствие с критериите за подбор. Гаранцията за изпълнение е в размер на 2 % (две на сто) от стойността на договора, без включен ДДС. На основание чл. 39, ал. 3, т. 1, буква "е" от ППЗОП, Възложителят изисква от участниците задължително представяне на мостри по определени номенклатури по двете обособените позиции, с цел доказване на съответствието на оферираното изделие и спазване на приложимите изисквания за медицинските изделия, съдържащи се в Техническата спецификация и останалата част от документацията.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
Additional classification (cpv): 33141126 Ligatures
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: „Специфичен шевен материал и други средства за рани“
Description: Периодична доставка на „Специфичен шевен материал и други средства за рани“ . В колона "Прогнозно количество", общо за всички номенклатурни единици - 735323 бр., подробно описани в Техническата спецификация – Приложение № 1. Доставките зависят от конкретните потребностите на болничното заведение и не може да бъде определен постоянен график за доставки. Срокът за доставка е както следва: » при регулярна заявки – до 72 (седемдесет и два) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка; » при спешни заявки / извънредна процедура по снабдяване, която се активира при възникнала непосредствена заплаха за живота или здравето на пациент, когато наличното болнично звено не разполага с необходимия консуматив/ – до 6 (шест) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка. Сроковете за доставка са приложими в неработни и празнични дни.
Internal identifier: 601687
Options:
Description of the options: При липса на нов договор със същият предмет, сключен по реда на ЗОП и вслучай, че за срока на действие на договора не е достигната стойността на същия, Възложителят си запазва правото, при необходимост от продължаване на доставките, да удължи срока до 6 (шест) месеца на сключения договор в рамките на първоначалната стойност. Срокът на договора може да бъде удължен до 6 (шест) месеца, считано от датата на сключването на допълнително споразумение или до достигане на неусвоения финансов ресурс, т.е. до достигане стойността на договора, в зависимост от това кое от двете събития настъпи по-рано.
Lot: LOT-0002
Title: „Специфичен хирургичен атравматичен шевен материал“
Description: Периодична доставка на „Специфичен хирургичен атравматичен шевен материал“ . В колона "Прогнозно количество", общо за всички номенклатурни единици - 5170 бр., подробно описани в Техническата спецификация – Приложение № 1. Доставките зависят от конкретните потребностите на болничното заведение и не може да бъде определен постоянен график за доставки. Срокът за доставка е както следва: » при регулярна заявки – до 72 (седемдесет и два) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка; » при спешни заявки / извънредна процедура по снабдяване, която се активира при възникнала непосредствена заплаха за живота или здравето на пациент, когато наличното болнично звено не разполага с необходимия консуматив/ – до 6 (шест) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка. Сроковете за доставка са приложими в неработни и празнични дни.
Internal identifier: 601693