633856-2021 - ResultRomania-București: Cleaning and sanitation services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de curatenie si igienizarea spatiilor publice, spatiilor tehnice din statiile de metrou, trenurilor electrice de metrou, locurile de remizare material rulant pe magistralele de metrou, colectarea, evacuarea gunoiului menajer din statii si depouri, spatii (birouri) Metrorex S.A. – acord cadru pe 4 ani
II.1.2.
Main CPV code
90900000 Cleaning and sanitation services
II.1.4.
Short description
Servicii de curatenie si igienizarea spatiilor publice, spatiilor tehnice din statiile de metrou, trenurilor electrice de metrou, locurile de remizare material rulant pe magistralele de metrou, colectarea, evacuarea gunoiului menajer din statii si depouri, spatii (birouri) Metrorex S.A. – acord cadru pe 4 ani.
Entitatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari in a 10-a zi dinainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
90511200 Household-refuse collection services
II.2.4.
Description of the procurement