633900-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title„Определяне на изпълнител за изработване на технически проект и строителство на обект: „Изпълнение на трайни възстановителни и укрепителни дейности по републикански път III-514 „Горна Оряховица - Велико Търново” с цел трайно укрепване на участъците от км 48+700 до км 49+155 и от км 51+350 до км 51+650, засегнати от неблагоприятни геодинамични процеси и явления“
DescriptionПредмет на настоящата обществена поръчка е „Определяне на изпълнител за изработване на технически проект и строителство на обект: „Изпълнение на трайни възстановителни и укрепителни дейности по републикански път III-514 „Горна Оряховица - Велико Търново” с цел трайно укрепване на участъците от км 48+700 до км 49+155 и от км 51+350 до км 51+650, засегнати от неблагоприятни геодинамични процеси и явления“. В този смисъл, цел на обществената поръчка е да бъде определен изпълнител за изработване на Технически проект, упражняване на авторски надзор по време на строителството и извършване на строително – монтажни работи (СМР) (инженеринг) на обекта, във връзка с трайно укрепване на републикански път III-514 „Горна Оряховица - Велико Търново” в участъци с приблизителна дължина от км 48+700 до км 49+155 и от км 51+350 до км 51+650, и да се сключи договор за неговото изпълнение, с оглед изработване на законосъобразен Технически проект, който да послужи за извършване на качествено строителство на обекта, в съответствие с нормативните изисквания и спазване на договорените срокове. В случаите когато проектното решение не съответства на действащите за територията ПУП, както и когато не може да бъде изработено проектно решение за трайно укрепване на компрометираните пътни участъци и прилежащите към тях пътни откоси, което да попада изцяло в обхвата на пътя, и с предвидените в проекта мерки и дейности по укрепване на пътното платно и пътните откоси, както и стабилизиране на установените свлачищни процеси в обхвата на пътя, се засягат и съседни на пътя имоти, както и когато се налага изместване на съществуващи мрежи и съоръжения, с което се нарушават границите на нормативно установените им сервитути, Изпълнителят по настоящата поръчка, за своя сметка, следва да изработи и представи проект на подробен устройствен план (ПУП) с цел териториално и устройствено обезпечаване на строителството. На основание чл. 137, ал. 1, т. 2, буква „а“ от ЗУТ строежът е Втора категория: пътища III клас от републиканската пътна мрежа. На основание чл. 5, ал. 1, т. 2 от Правилника за реда за вписване и водене на Централния професионален регистър на строителя, издаден от Камарата на строителите в България, строежът е Втора група: строежи от транспортната инфраструктура. Забележка 1: Точните граници (начало и край) на участъците, предмет на проектантските и строително-монтажните дейности по настоящата поръчка, следва да се определят въз основа на инженерно-геоложките и хидрогеоложките проучвания, извършени в рамките на възлагането. Това е необходимо с цел овладяване на възникналите дестабилизационни процеси, засягащи пътното платно и откосите, както и за осигуряване на плавен преход между укрепваните участъци и съществуващия път. Забележка 2: Проектните решения за трайно укрепване на компрометираните пътни участъци и овладяване на възникналите дестабилизационни процеси следва да бъдат разработени единствено по отношение на пътя и прилежащите му откоси, при съблюдаване на указанията посочени в писмо с изх. № РД-09-128/01.10.2025 г. на „Геозащита – Плевен“ ЕООД и приложенията към него, дадени като Приложение № 1 към Заданието за проектиране. В този смисъл, всички други дейности необходими за укрепване на цялото свлачище или на цялата територия извън необходимото за защита на пътната инфраструктура, не са предмет на настоящата поръчка. 1. Съществуващо положение: Приблизителният обхват на участъците от републикански път III-514 с необходимост от трайно укрепване е от км 48+700 до км 49+155 и от км 51+350 до км 51+650. При необходимост обаче този обхват може да бъде разширен с оглед постигане на ефективно стабилизиране на обекта, в съответствие с резултатите от извършените инженерно-геоложки проучвания, както и за осигуряване на плавен преход между укрепваните участъци и съществуващата пътна инфраструктура. Път III-514 в участъците от км 48+700 до км 49+155 и от км 51+350 до км 51+650 попада изцяло в границите на гр. Велико Търново. В посочените участъци пътят е с напречен профил „изкоп-насип“ и се състои от следните елементи:  Участък от км 48+700 до км 49+155 - Двулентов път с платно за движение – 7,00 м; - В дясно по посока на километража – облицован скат с каменна зидария с дължина L=113,0 м и височина H=5,0 м. Каменен бордюр H=0,30 м. Участъкът граничи с Архитектурно-музеен резерват „Трапезица“; - В ляво по посока на километража – граница с поземлени имоти с жилищни постройки, денивелация ~ Н=3,0 м. Подпорни стени от км 48+800 до км 48+866; от км 48+880 до км 49+044; от км 49+059 до км 49+080; от км 49+100 до км 49+110. В участъците без подпорни стени съществуват жилищни постройки. Ограничителни системи за пътища.  Участък от км 51+350 до км 51+650 - Двулентов път с платно за движение – 6,20 м; - В дясно по посока на километража – банкет, преминаващ в тротоар с ширина 1,50 м. Ограничителна система за пътища от км 51+401 до км 51+450; - В ляво по посока на километража – от км 51+329 до км 51+528 ограничителна система за пътища, облицован окоп с ширина 0,70 м и подпорна стена.  Общо за участъците Отводняването в разглежданите участъци е повърхностно и е решено чрез отводнителни окопи, както и чрез надлъжните и напречните наклони на пътя. Участъците не са установени като участъци с концентрация на ПТП. Съгласно становище с изх. № РД-09-128/01.10.2025 г. на „Геозащита Плевен“ ЕООД е установено, че разглежданите участъци от пътя се засягат от следните свлачища: - от км 48+740 до км 48+790 – свлачище № VTR04.10447.56; - от км 48+828 до км 48+905 – участък с потенциална опасност от развитие на свлачищни процеси; - от км 48+925 до км 48+970 – свлачище № VTR04.10447.57; - от км 49+040 до км 49+060 – свлачище № VTR04.10447.52; - от км 51+350 до км 51+650 – участъкът попада в обхвата на следните свлачища: № VTR04.10447.02; № VTR04.10447.02.01; № VTR04.10447.02.04; № VTR04.10447.03 и № VTR04.10447.04. Продължава в поле (BT-300-Procedure)...
Internal identifier600093
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45233120 Road construction works
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionПредмет на настоящата обществена поръчка е „Определяне на изпълнител за изработване на технически проект и строителство на обект: „Изпълнение на трайни възстановителни и укрепителни дейности по републикански път III-514 „Горна Оряховица - Велико Търново” с цел трайно укрепване на участъците от км 48+700 до км 49+155 и от км 51+350 до км 51+650, засегнати от неблагоприятни геодинамични процеси и явления“. В този смисъл, цел на обществената поръчка е да бъде определен изпълнител за изработване на Технически проект, упражняване на авторски надзор по време на строителството и извършване на строително – монтажни работи (СМР) (инженеринг) на обекта, във връзка с трайно укрепване на републикански път III-514 „Горна Оряховица - Велико Търново” в участъци с приблизителна дължина от км 48+700 до км 49+155 и от км 51+350 до км 51+650, и да се сключи договор за неговото изпълнение, с оглед изработване на законосъобразен Технически проект, който да послужи за извършване на качествено строителство на обекта, в съответствие с нормативните изисквания и спазване на договорените срокове. В случаите когато проектното решение не съответства на действащите за територията ПУП, както и когато не може да бъде изработено проектно решение за трайно укрепване на компрометираните пътни участъци и прилежащите към тях пътни откоси, което да попада изцяло в обхвата на пътя, и с предвидените в проекта мерки и дейности по укрепване на пътното платно и пътните откоси, както и стабилизиране на установените свлачищни процеси в обхвата на пътя, се засягат и съседни на пътя имоти, както и когато се налага изместване на съществуващи мрежи и съоръжения, с което се нарушават границите на нормативно установените им сервитути, Изпълнителят по настоящата поръчка, за своя сметка, следва да изработи и представи проект на подробен устройствен план (ПУП) с цел териториално и устройствено обезпечаване на строителството. На основание чл. 137, ал. 1, т. 2, буква „а“ от ЗУТ строежът е Втора категория: пътища III клас от републиканската пътна мрежа. На основание чл. 5, ал. 1, т. 2 от Правилника за реда за вписване и водене на Централния професионален регистър на строителя, издаден от Камарата на строителите в България, строежът е Втора група: строежи от транспортната инфраструктура. Забележка 1: Точните граници (начало и край) на участъците, предмет на проектантските и строително-монтажните дейности по настоящата поръчка, следва да се определят въз основа на инженерно-геоложките и хидрогеоложките проучвания, извършени в рамките на възлагането. Това е необходимо с цел овладяване на възникналите дестабилизационни процеси, засягащи пътното платно и откосите, както и за осигуряване на плавен преход между укрепваните участъци и съществуващия път. Забележка 2: Проектните решения за трайно укрепване на компрометираните пътни участъци и овладяване на възникналите дестабилизационни процеси следва да бъдат разработени единствено по отношение на пътя и прилежащите му откоси, при съблюдаване на указанията посочени в писмо с изх. № РД-09-128/01.10.2025 г. на „Геозащита – Плевен“ ЕООД и приложенията към него, дадени като Приложение № 1 към Заданието за проектиране. В този смисъл, всички други дейности необходими за укрепване на цялото свлачище или на цялата територия извън необходимото за защита на пътната инфраструктура, не са предмет на настоящата поръчка. ​​​​​​​Предметът на обществената поръчка включва описание на дейностите по поръчката, съгласно Изискванията към изпълнението - Приложение № 1 към документацията за обществената поръчка.