634026-2026 - Competition
Poland – Smoke-detection apparatus – ZAKUP I DOSTAWA CZUJNIKÓW TLENKU WĘGLA DLA MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: ZAKUP I DOSTAWA CZUJNIKÓW TLENKU WĘGLA DLA MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
Description: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: Dostawa fabrycznie nowych autonomicznych czujników tlenku węgla nie starszych niż wyprodukowanych w 2025 roku i spełniających normę PN-EN 50291-1:2018+AC:2021 lub równoważną, w ilości 20 000 sztuk wraz z bateriami. Żywotność dostarczonych baterii musi odpowiadać co najmniej okresowi gwarancji udzielonej na czujnik, przy czym bateria musi zapewniać prawidłowe działanie urządzenia przez cały okres gwarancyjny, w warunkach użytkowania określonych przez producenta. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie autonomicznych czujników tlenku węgla spełniających normę równoważną do wskazanej w opisie przedmiotu zamówienia, pod warunkiem wykazania przez Wykonawcę, że oferowane urządzenia zapewniają poziom bezpieczeństwa, jakości, funkcjonalności i niezawodności nie niższy niż wymagany przez Zamawiającego. Za rozwiązanie równoważne Zamawiający uzna wyłącznie urządzenia spełniające łącznie następujące wymagania znajdują się w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Ze względu na grupę docelową odbiorców, obejmującą w dużej mierze osoby starsze, wymagane jest, aby oferowane czujniki tlenku węgla były proste i intuicyjne w obsłudze. Urządzenia nie mogą wymagać instalacji aplikacji mobilnej ani połączenia z telefonem komórkowym, a wszystkie ich podstawowe funkcje powinny być dostępne bez konieczności korzystania z dodatkowych urządzeń lub usług. Takie rozwiązanie zapewni łatwość użytkowania, ograniczy ryzyko błędnej konfiguracji oraz umożliwi skuteczne korzystanie z czujników przez osoby o zróżnicowanym poziomie umiejętności cyfrowych. Dostawa urządzeń do lokalizacji wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczenie instrukcji montażu czujników tlenku węgla do Jednostek Samorządu Terytorialnego. Uruchomienie i test działania urządzeń. Przeszkolenie wyznaczonych pracowników Jednostek Samorządu Terytorialnego w formie stacjonarnej, z wyłączeniem możliwości realizacji szkolenia w formie online. Sporządzenie protokołów przekazania. Udzielenie min. 5letniej gwarancji na urządzenia. Dostawy czujników tlenku węgla będą realizowane do 144 Jednostek Samorządu Terytorialnego (JST) zlokalizowanych na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego zgodnie z ich zapotrzebowaniem oraz ustalonym harmonogramem dostaw.
Internal identifier: DO.2640.2.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38431200 Smoke-detection apparatus
Additional classification (cpv): 38543000 Gas-detection equipment, 35125100 Sensors
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 38543000 Gas-detection equipment, 38543000 Gas-detection equipment
Options:
Description of the options: Zamawiającemu przysługuje prawo skorzystania z opcji, zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu zakresu zamówienia o maksymalnie 50% wartości zamówienia podstawowego. Prawo opcji może obejmować zakup i dostawę dodatkowych fabrycznie nowych autonomicznych czujników tlenku węgla nie starszych niż wyprodukowanych 18 miesięcy wcześniej i spełniających wymagania normy PN-EN 50291-1:2018+AC:2021 lub normy równoważnej, zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia (OPZ). W przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość odpowiedniego wydłużenia terminu realizacji zamówienia, jeżeli będzie to niezbędne do wykonania dodatkowego zakresu świadczenia. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi na podstawie jednostronnego oświadczenia Zamawiającego, na zasadach określonych w umowie. Zamawiający zastrzega, że cena jednostkowa przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji nie może być wyższa niż cena jednostkowa w ramach zamówienia podstawowego. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie z tytułu wykonania zamówienia objętego prawem opcji obliczone na podstawie ceny jednostkowej wskazanej przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym oraz zakresu wykonanej przez Wykonawcę usługi w ramach opcji. W celu skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie o zamiarze skorzystania z prawa opcji, w formie pisemnej w terminie nie krótszym niż 7 dni przed skorzystaniem z tego prawa. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji wielokrotnie - do momentu wyczerpania maksymalnego zakresu opcji określonego w pkt 1) - 2). Zlecenie wykonania zamówienia objętego prawem opcji nie będzie wymagało zawarcie odrębnej umowy z Wykonawcą. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. Realizacja zamówienia objętego opcją jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego. W zakresie realizacji zamówienia objętego prawem opcji zapisy umowy, jaka zostanie zawarta w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania, stosuje się odpowiednio. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówienia w ramach prawa opcji nastąpić może w ramach realizacji odrębnego projektu objętego dofinansowaniem ze środków zewnętrznych innych niż projekt, w ramach którego realizowane jest zamówienie podstawowe.