634208-2026 - Competition
Denmark – Library furniture – EU-udbud på levering af inventar til 'Fremtidens børnebibliotek' i Randers Kommune
Contract or concession notice – standard regime
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
Title: EU-udbud på levering af inventar til 'Fremtidens børnebibliotek' i Randers Kommune
Description: Udbuddet vedrører levering og montering af inventar, til 'Fremtidens Børnebibliotek' i Randers kommune. Bibliotekets indretning består af en række standard- og specialtilvirket inventar, herunder standardbelysning og møbler henvendt til brug i offentlig institution med høj belastning. Kontrakten vedrører både selve hovedleverancen ang. omdannelsen af det nuværende børnebibliotek, samt en pligt til at lade ordregiver foretage suppleringskøb for den resterende del af kontraktperioden.
Internal identifier: 797564
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39155000 Library furniture
Additional classification (cpv): 39155100 Library equipment, 39150000 Miscellaneous furniture and equipment, 39151000 Miscellaneous furniture, 39151300 Modular furniture, 39151100 Racking
5. Lot
Lot: LOT-0000
Additional nature of the contract: Services