634399-2026 - Competition
Finland – Software package and information systems – Broadcom (VMware) VCF palvelu
Contract or concession notice – standard regime
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
Title: Broadcom (VMware) VCF palvelu
Description: Hankinnan kohteena on Broadcom (VMware) VCF palvelu ja siihen liittyvät erikseen tilattavat tukipalvelut sekä Advanced Services-palvelut. Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu yksityiskohtaisesti tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Tilaaja valitsee yhden (1) toimittajan, jonka kanssa se tekee sopimuksen. Hankintasopimusta tulee käyttämään ainoastaan Istekki Oy ja syntyvän sopimuksen osapuolina ovat ainoastaan Istekki Oy ja valittu Toimittaja. Selvyyden vuoksi todetaan, että Istekin asiakkaat eivät ole tämän kilpailutuksen tai sen perusteella tehtävän hankintasopimuksen sopijapuolia. Hankintasopimus tulee voimaan, kun molemmat Osapuolet ovat sen allekirjoittaneet. Sopimus on voimassa 1.4.2030 saakka. Sopimuksen mukaiset Lisenssit ja Palvelut ovat Tilaajan käytettävissä viimeistään 1.4.2027 klo 00:00. Tarjouspyynnössä esitetyt hankintamäärät ovat arvioita, eikä sopimus muodosta tilaajalle määräostovelvoitetta.
Internal identifier: 264/02.08.03/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista 1397/2016, hankintalaki (jäljempänä hankintalaki). TARJOUSTEN KÄSITTELY: Hankintayksikkö 1. Avaa tarjoukset (tarjousten avaustilaisuus ei ole julkinen) 2. Tarkastaa tarjoajaa koskevat vaatimukset ESPD-lomakkeen tiedoista ja tarjouslomakkeesta. 3. Tarkastaa tarjousten tarjouspyynnönmukaisuuden 4. Vertailee tarjoukset 5. Valitsee parhaan tarjouksen 6. Tekee hankintapäätöksen ja päätöksen tiedoksiannon. Tarjous sekä pyydetyt dokumentit ja liitteet tulee toimittaa suomen kielellä, ellei toisin ole mainittu. Tarjousasiakirjat ovat saatavilla vain suomen kielellä. Tarjouksen tekemisestä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta tarjoajille korvausta. Hankintayksikkö voi keskeyttää hankintamenettelyn osittain tai kokonaan todellisesta ja perustellusta syystä (hankintalain 125 §).
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
Additional classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
5. Lot
Lot: LOT-0000