2. Procedure
Procedure
Title: Świadczenie usług ochrony osób i mienia w Centrum Edukacyjno-Rozwojowym Wrocław Pawłowice.
Description: 1. Rodzaj zamówienia: usługa. 2. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi stałej, bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia oraz monitorowania sygnałów z systemów alarmowych i przeciwpożarowych na terenie Centrum Edukacyjno-Rozwojowego Wrocław Pawłowice Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a także ochrona wydarzeń plenerowych. 3. Usługa obejmuje w szczególności: 1) całodobową jednoosobową obsadę stałego posterunku – 17 544 roboczogodziny; 2) dwa planowe objazdy terenu w każdej dobie – łącznie 1 462 objazdy; 3) całodobową gotowość dwuosobowego, nieuzbrojonego i zmotoryzowanego patrolu interwencyjnego oraz podejmowanie interwencji na wezwanie; na potrzeby obliczenia ceny przyjmuje się 104 odpłatne interwencje; 4) ochronę wydarzeń plenerowych – 554 roboczogodziny; 5) usługi uruchamiane w ramach prawa opcji. 4. Zamawiający gwarantuje: 1) wykorzystanie co najmniej 70% liczby roboczogodzin stałego posterunku objętych zamówieniem podstawowym, tj. co najmniej 12 281 roboczogodziny z przewidzianych 17 544 roboczogodzin; 2) wykonanie co najmniej 70% planowanych objazdów terenu objętych zamówieniem podstawowym, tj. co najmniej 1 024 objazdów z przewidzianych 1 462 objazdów; 3) powyższa gwarancja nie obejmuje interwencji patrolu interwencyjnego, ochrony wydarzeń plenerowych ani usług objętych prawem opcji. Ilości dotyczące tych usług mają charakter szacunkowy i będą rozliczane według faktycznego wykonania. 5. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, miejsca i godziny świadczenia usług, obowiązki personelu, wymagania dotyczące patroli oraz zasady dokumentowania i kontroli określa Opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej „OPZ”, stanowiący Załącznik nr 1.1 do SWZ. 6. Szczegółowe prawa i obowiązki Stron, zasady realizacji i rozliczania usług oraz odpowiedzialność Wykonawcy określają Projektowane Postanowienia Umowy, zwane dalej „PPU”, stanowiące Załącznik nr 8 do SWZ. 7. Miejscem realizacji zamówienia jest Centrum Edukacyjno-Rozwojowe Wrocław Pawłowice Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w granicach obszaru wskazanego w OPZ. 8. Oferta musi obejmować cały przedmiot zamówienia określony w SWZ, OPZ i PPU. 9. Oferta musi być jednoznaczna i kompletna, a jej treść musi umożliwiać Zamawiającemu zweryfikowanie zgodności oferowanego sposobu realizacji zamówienia z wymaganiami określonymi w SWZ i jej załącznikach. 10. Wykonawca zobowiązany jest realizować przedmiot zamówienia z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, postanowieniami SWZ i jej załączników, obowiązującymi w obiektach procedurami oraz poleceniami upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego
Internal identifier: A0CZZ000.240.98.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 359 pkt 1 oraz art. 132 i następ. ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 793 ze zmian.) zwanej dalej: „ustawą Pzp” oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie, w szczególności: 1.1. Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (poz. 2415 z póź. zmian.), 1.2. Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (poz. 2452) oraz zgodnie z wymogami określonymi w SWZ. 2. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Postępowanie prowadzone jest tylko za pośrednictwem Platformy Przetargowej (zwanej dalej: „Platformą”) pod adresem: wskazanym w rozdziale 1 SWZ. Ilekroć w dokumentach zamówienia w tym w Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: „SWZ”), ogłoszeniu lub przepisach o zamówieniach publicznych mowa jest o stronie internetowej prowadzonego postępowania należy przez to rozumieć ww. Platformę. 4. Dokumenty elektroniczne składane w postępowaniu powinny zostać sporządzone w sposób określony w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (poz. 2452). 5. Oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, przedmiotowe środki dowodowe, dokumenty, o których mowa w art. 94 ust. 2 ustawy Pzp, pełnomocnictwo, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 6. Ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 7. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż określone w ust. 5 powyżej, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne lub jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (tj. Platformy). 8. Zamawiający dopuszcza formaty danych z katalogu formatów wskazanych w Załączniku nr 2 do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, w szczególności: .pdf, .doc, .docx, .xls, .rtf, .xps, .odt, .txt, .jpg (Zamawiający rekomenduje na format danych przesyłanych plików format .pdf). 9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 10. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczki. 11. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów postępowania za wyjątkiem art. 261 ustawy Pzp. 12. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 13. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 14. Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej. 15. Zamawiający nie przeprowadzał wstępnych konsultacji rynkowych przed wszczęciem postępowania. 16. Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 17. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej. 18. Zamawiający nie wymaga sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 19. Zamawiający nie przewiduje zebrania Wykonawców. 20. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 21. Klauzula informacyjna RODO znajduje się w rozdziale 30 SWZ. 22. Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności polegające na bezpośredniej ochronie fizycznej osób i mienia, w szczególności: 1) obsłudze stałego posterunku i wykonywaniu obchodów; 2) wykonywaniu planowych objazdów terenu; 3) podejmowaniu interwencji przez patrol interwencyjny; 4) Wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy nie dotyczy osób wykonujących wyłącznie czynności koordynacyjne lub nadzorcze, jeżeli sposób wykonywania tych czynności nie spełnia przesłanek określonych w art. 22 § 1 Kodeksu pracy.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79710000 Security services
Additional classification (cpv): 79713000 Guard services, 79715000 Patrol services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w okresie podstawowym oraz, w przypadku uruchomienia wznowienia zamówienia, z odrębnego prawa opcji w okresie wznowienia. 1. Prawo opcji w okresie podstawowym obejmuje maksymalnie: 5 256 roboczogodzin ochrony stałego posterunku; 300 roboczogodzin ochrony wydarzeń plenerowych; 438 planowych objazdów terenu. 2. Prawo opcji w okresie wznowienia obejmuje maksymalnie: 2 616 roboczogodzin ochrony stałego posterunku; 150 roboczogodzin ochrony wydarzeń plenerowych; 218 planowych objazdów terenu. Prawo opcji nie obejmuje interwencji patrolu interwencyjnego. Skorzystanie z prawa opcji zależy od potrzeb Zamawiającego. Szczegółowe zasady jego uruchamiania określają SWZ, OPZ i PPU.