634508-2026 - Competition
Sweden – Dental-practice services – Tandtekniska tjänster
Contract notice – light regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Tandtekniska tjänster
Description: Tandtekniska tjänster
Internal identifier: IN-IN25-0141
Type of procedure: Other single stage procedure
Main features of the procedure: Sociala tjänster och andra särskilda tjänster
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85131000 Dental-practice services
Additional classification (cpv): 85130000 Dental practice and related services, 85131100 Orthodontic services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tandtekniska tjänster
Beskrivning: Tandtekniska tjänster
Intern identifierare: IN-IN25-0141
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Sociala tjänster och andra särskilda tjänster
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85131000 Tandläkarvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster, 85131100 Tandreglering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000