634553-2026 - Competition
Sweden – Architectural, construction, engineering and inspection services – Delprojektledare Produktion Järnväg i region Norra, Östersund/Sundsvall, IVnrj2
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Delprojektledare Produktion Järnväg i region Norra, Östersund/Sundsvall, IVnrj2
Description: Uppdraget innebär att som resurskonsult vara delprojektledare produktion järnväg i region Norra, Östersund/Sundsvall inom enheten IVnrj2. Konsulten kommer att vara kopplad till enhet IVnrj2 med placering i Trafikverkets lokaler Östersund alternativt Sundsvall.
Internal identifier: KOM-421305
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Delprojektledare Produktion Järnväg i region Norra, Östersund/Sundsvall, IVnrj2
634553-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Delprojektledare Produktion Järnväg i region Norra, Östersund/Sundsvall, IVnrj2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierareKOM-421305
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001