2. Procedure
Procedure
Title: Budowa ciągu pieszo-rowerowego w ul. Św. Faustyny w Kraśniku oraz miejsca obsługi rowerzystów w ramach projektu „Rowerowe Roztocze. Drogi pieszo-rowerowe w obszarach miejskich”
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa ciągu pieszo-rowerowego w ul. Św. Faustyny w Kraśniku oraz miejsca obsługi rowerzystów w ramach projektu „Rowerowe Roztocze. Drogi pieszo-rowerowe w obszarach miejskich””. 2. Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach projektu pn. „Rowerowe Roztocze. Drogi pieszo-rowerowe w obszarach miejskich”, dofinansowanego w ramach Działania 5.1 Niskoemisyjny transport miejski (typ projektu 4,6) Priorytetu V Zrównoważona mobilność miejska Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 w formie finansowania UE oraz współfinansowania krajowego z budżetu państwa. 3. Zamawiający, zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp, dopuszcza składanie ofert częściowych z podziałem na 2 części, jak poniżej: 1) część nr 1 zamówienia – budowa ciągu pieszo-rowerowego w ul. Św. Faustyny w Kraśniku, 2) część nr 2 zamówienia – budowa miejsca obsługi rowerzystów. 4. Przedmiotem części nr 1 zamówienia jest budowa ścieżki rowerowej w drodze gminnej ul. Św. Faustyny w Kraśniku na odcinku od ul. Urzędowskiej do al. Tysiąclecia. 5. Przedmiot części nr 1 zamówienia obejmuje w szczególności: 1) budowę drogi dla pieszych i rowerów, 2) przebudowę peronu przystankowego, 3) przebudowę skrzyżowań, 4) budowę przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów z wyspą azylu, 5) budowę sieci elektroenergetycznej linii kablowej niskiego napięcia oświetlenia drogowego, 6) przebudowę sieci elektroenergetycznej linii kablowej średniego napięcia, sieci elektroenergetycznych linii kablowych niskiego napięcia, 7) budowę doświetlenia przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów, 8) zabezpieczenie innych sieci uzbrojenia terenu, 9) wycinkę drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, 10) przycięcia gałęzi koron drzew wchodzących w skrajnię projektowanej drogi, 11) wykonanie nasadzeń kompensacyjnych w granicach inwestycji, 12) wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. 6. Przedmiotem części nr 2 zamówienia jest budowa miejsca obsługi rowerzystów (dalej w skrócie MOR). Roboty związane z budową MOR będą prowadzone na działkach o numerach ewidencyjnych 442 i 444, obręb Budzyń (ul. Nadstawna). 7. Przedmiot części nr 2 zamówienia obejmuje w szczególności: 1) budowę wiaty przystankowej „A” – wiata techniczna z urządzeniami do napraw rowerów, ładowania rowerów elektrycznych, z ławką i stołem na min. 3 osoby, 2) budowę wiaty przystankowej „B” – wiata wyposażona w ławkę i stół dla min. 6 osób, 3) wykonanie i montaż tablic informacyjnych MOR, mapy szlaków, regulaminu korzystania z MOR, 4) dostawę i montaż 4 dwustanowiskowych stojaków dla rowerów, 5) dostawę i montaż zestawu koszy na śmieci do selektywnej zbiórki odpadów, 6) wbudowanie 2 słupów oświetleniowych z oprawami wzbudzanymi czujnikami ruchu i zmierzchu, 7) wykonanie monitoringu z kamerami zamontowanymi na wbudowanych słupach oświetleniowych, 8) wykonanie rozdzielni energetycznej i złącza kablowo-pomiarowego, 9) wykonanie nawierzchni utwardzonych (połączenie z istniejącą ścieżką rowerową i powierzchnia pod wiatami – z kostki brukowej, teren wokół wiat – trawnik z geokratą), 10) dostawa i montaż znaków drogowych E-12a. 8. Zamówienie należy wykonać w szczególności zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załącznik nr 12a do SWZ (dotyczy części nr 1 zamówienia) i załącznik nr 12b do SWZ (dotyczy części nr 2 zamówienia) z uwzględnieniem zapisów SWZ i umów stanowiących załącznik nr 10a do SWZ (dotyczy części nr 1 zamówienia) i załącznik nr 10b do SWZ (dotyczy części nr 2 zamówienia). 9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają w szczególności: 1) dokumentacje projektowe, 2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót. 10. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2026 r. poz. 524 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, normami i instrukcjami producentów stosowanych materiałów, urządzeń, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej. 11. Przedmiot zamówienia wykonany zostanie z materiałów dostarczonych przez Wykonawcę. Materiały i urządzenia dostarczone i użyte przez Wykonawcę muszą odpowiadać, co do jakości, wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2026 r. poz. 524 ze zm.). 12. Wykonanie przedmiotu zamówienia i oddanie do użytku musi być również zgodne z wszystkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi normami i wytycznymi.
Internal identifier: ZP.271.1.30.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233162 Cycle path construction work
Additional classification (cpv): 45233261 Pedestrian overpass construction work, 45100000 Site preparation work, 45111200 Site preparation and clearance work, 45233200 Various surface works, 45233222 Paving and asphalting works, 45231400 Construction work for electricity power lines, 45316110 Installation of road lighting equipment, 34928210 Wooden posts, 45261100 Roof-framing work, 45261210 Roof-covering work, 34928480 Waste and rubbish containers and bins, 39113600 Benches, 39121200 Tables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Budowa ciągu pieszo-rowerowego w ul. Św. Faustyny w Kraśniku
Description: 1. Przedmiotem części nr 1 zamówienia jest „Budowa ciągu pieszo-rowerowego w ul. Św. Faustyny w Kraśniku”. 2. Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach projektu pn. „Rowerowe Roztocze. Drogi pieszo-rowerowe w obszarach miejskich”, dofinansowanego w ramach Działania 5.1 Niskoemisyjny transport miejski (typ projektu 4,6) Priorytetu V Zrównoważona mobilność miejska Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 w formie finansowania UE oraz współfinansowania krajowego z budżetu państwa. 3. Przedmiotem części nr 1 zamówienia jest budowa ścieżki rowerowej w drodze gminnej ul. Św. Faustyny w Kraśniku na odcinku od ul. Urzędowskiej do al. Tysiąclecia. 4. Przedmiot części nr 1 zamówienia obejmuje w szczególności: 1) budowę drogi dla pieszych i rowerów, 2) przebudowę peronu przystankowego, 3) przebudowę skrzyżowań, 4) budowę przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów z wyspą azylu, 5) budowę sieci elektroenergetycznej linii kablowej niskiego napięcia oświetlenia drogowego, 6) przebudowę sieci elektroenergetycznej linii kablowej średniego napięcia, sieci elektroenergetycznych linii kablowych niskiego napięcia, 7) budowę doświetlenia przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów, 8) zabezpieczenie innych sieci uzbrojenia terenu, 9) wycinkę drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, 10) przycięcia gałęzi koron drzew wchodzących w skrajnię projektowanej drogi, 11) wykonanie nasadzeń kompensacyjnych w granicach inwestycji, 12) wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. 5. Zamówienie należy wykonać w szczególności zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załącznik nr 12a do SWZ z uwzględnieniem zapisów SWZ i niniejszej umowy. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają w szczególności: 1) dokumentacja projektowa, 2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Internal identifier: ZP.271.1.30.2026 - część nr 1
Additional classification (cpv): 45233261 Pedestrian overpass construction work, 45100000 Site preparation work, 45111200 Site preparation and clearance work, 45233200 Various surface works, 45233222 Paving and asphalting works, 45231400 Construction work for electricity power lines, 45316110 Installation of road lighting equipment
Lot: LOT-0002
Title: Budowa miejsca obsługi rowerzystów
Description: 1. Przedmiotem części nr 2 zamówienia jest „Budowa miejsca obsługi rowerzystów”. 2. Przedmiot części nr 2 zamówienia jest realizowany w ramach projektu pn. „Rowerowe Roztocze. Drogi pieszo-rowerowe w obszarach miejskich”, dofinansowanego w ramach Działania 5.1 Niskoemisyjny transport miejski (typ projektu 4,6) Priorytetu V Zrównoważona mobilność miejska Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 w formie finansowania UE oraz współfinansowania krajowego z budżetu państwa. 3. Przedmiotem części nr 2 zamówienia jest budowa miejsca obsługi rowerzystów (dalej w skrócie MOR). Roboty związane z budową MOR będą prowadzone na działkach o numerach ewidencyjnych 442 i 444, obręb Budzyń (ul. Nadstawna). 4. Przedmiot części nr 2 zamówienia obejmuje w szczególności: 1) budowę wiaty przystankowej „A” – wiata techniczna z urządzeniami do napraw rowerów, ładowania rowerów elektrycznych, z ławką i stołem na min. 3 osoby, 2) budowę wiaty przystankowej „B” – wiata wyposażona w ławkę i stół dla min. 6 osób, 3) wykonanie i montaż tablic informacyjnych MOR, mapy szlaków, regulaminu korzystania z MOR, 4) dostawę i montaż 4 dwustanowiskowych stojaków dla rowerów, 5) dostawę i montaż zestawu koszy na śmieci do selektywnej zbiórki odpadów, 6) wbudowanie 2 słupów oświetleniowych z oprawami wzbudzanymi czujnikami ruchu i zmierzchu, 7) wykonanie monitoringu z kamerami zamontowanymi na wbudowanych słupach oświetleniowych, 8) wykonanie rozdzielni energetycznej i złącza kablowo-pomiarowego, 9) wykonanie nawierzchni utwardzonych (połączenie z istniejącą ścieżką rowerową i powierzchnia pod wiatami – z kostki brukowej, teren wokół wiat – trawnik z geokratą), 10) dostawa i montaż znaków drogowych E-12a. 5. Zamówienie należy wykonać w szczególności zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załącznik nr 12b do SWZ z uwzględnieniem zapisów SWZ i niniejszej umowy. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają w szczególności: 1) dokumentacja projektowa, 2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Internal identifier: ZP.271.1.30.2026 - część nr 2
Main classification (cpv): 45261100 Roof-framing work
Additional classification (cpv): 34928210 Wooden posts, 45100000 Site preparation work, 45111200 Site preparation and clearance work, 45261210 Roof-covering work, 45233200 Various surface works, 45316110 Installation of road lighting equipment, 34928480 Waste and rubbish containers and bins, 39113600 Benches, 39121200 Tables