2. Procedure
Procedure
Title: Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla zadania „Budowa dróg pieszo-rowerowych wzdłuż Jeziora Żywieckiego i wzdłuż Jeziora Międzybrodzkiego na terenie Gminy Czernichów”
Description: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa dróg pieszo-rowerowych wzdłuż Jeziora Żywieckiego i wzdłuż Jeziora Międzybrodzkiego na terenie Gminy Czernichów” w podziale na 3. części zamówienia, a mianowicie: Część nr 1 zamówienia – obejmująca: – zadanie 1a - Budowa dróg pieszo-rowerowych na odcinkach: od granicy z gminą Żywiec do granicy z gminą Łodygowice wokół Jeziora Żywieckiego (w korytarzu RTR 611/614), o długości około 4,7 km. Część nr 2 zamówienia – obejmująca: 1) zadanie 2 (zadanie 1b – cz. 1-3 oraz zadanie 1c – cz. 1-2) - Budowa dróg pieszo-rowerowych na odcinkach wzdłuż Jeziora Międzybrodzkiego (w korytarzu RTR 611) o długości ok. 8,1 km; 2) zadanie 3 - Budowa węzła przesiadkowego w centrum Międzybrodzia Bialskiego; 3) zadanie 4 - Modernizacja węzła przesiadkowego w centrum Czernichowa. Część nr 3 zamówienia – obejmująca: – zadanie 2 (zadanie 1c – cz. 3) - Budowa dróg pieszo-rowerowych na odcinkach wzdłuż Jeziora Międzybrodzkiego (w korytarzu RTR 611) o długości około 1,50 km
Internal identifier: PN 2/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. W związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust.1 ustawy Pzp – tj. JEDZ. Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 3. W przypadku wspólnego się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (AD) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie lub okoliczności wskazane w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn. Dz.U. z 2025 r. poz. 514); 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)2)3)4)5)6)7) § 8 ust. 1 pkt 3 i 4; §9 ust. 1 pkt 1,2,3 Rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia., o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia., o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. W przypadkach przewidzianych przepisami ustawy Pzp Wykonawca może wykazać brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu poprzez posłużenie się certyfikatem wykonawcy. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art.257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. Z uwagi na ograniczoną ilość znaków w formularzu ogłoszenia, wszystkie dodatkowe informacje znajdują się w dokumentach zamówienia (SWZ).
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233162 Cycle path construction work
Additional classification (cpv): 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work, 45233260 Pedestrian ways construction work, 45243300 Sea wall construction work, 45233200 Various surface works, 45316210 Installation of traffic monitoring equipment, 71320000 Engineering design services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Budowa dróg pieszo-rowerowych na odcinkach: od granicy z gminą Żywiec do granicy z gminą Łodygowice wokół Jeziora Żywieckiego (w korytarzu RTR 611/614)
Description: Część 1 zamówienia obejmująca: zadanie 1a - Budowa dróg pieszo-rowerowych na odcinkach: od granicy z gminą Żywiec do granicy z gminą Łodygowice wokół Jeziora Żywieckiego (w korytarzu RTR 611/614), o długości około 4,7 km.
Additional classification (cpv): 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work, 45233260 Pedestrian ways construction work, 45243300 Sea wall construction work, 45233220 Surface work for roads, 45316210 Installation of traffic monitoring equipment, 71320000 Engineering design services
Lot: LOT-0002
Title: Budowa dróg pieszo-rowerowych na odcinkach wzdłuż Jeziora Międzybrodzkiego (w korytarzu RTR 611), Budowa węzła przesiadkowego w centrum Międzybrodzia Bialskiego, Modernizacja węzła przesiadkowego w centrum Czernichowa.
Description: Część 2 zamówienia obejmująca: zadanie 2 (zadanie 1b – cz. 1-3 oraz zadanie 1c – cz. 1-2) - Budowa dróg pieszo-rowerowych na odcinkach wzdłuż Jeziora Międzybrodzkiego (w korytarzu RTR 611) o długości ok. 8,1 km; zadanie 3 - Budowa węzła przesiadkowego w centrum Międzybrodzia Bialskiego; zadanie 4 - Modernizacja węzła przesiadkowego w centrum Czernichowa.
Lot: LOT-0003
Title: Budowa dróg pieszo-rowerowych na odcinkach wzdłuż Jeziora Międzybrodzkiego (w korytarzu RTR 611)
Description: Część 3 zamówienia obejmująca zadanie 2 (zadanie 1c – cz. 3) - Budowa dróg pieszo-rowerowych na odcinkach wzdłuż Jeziora Międzybrodzkiego (w korytarzu RTR 611) o długości około 1,50 km.