634841-2026 - Competition
Bulgaria – Software package and information systems – „Доставка, инсталация и интеграция на комплексна система за работа с изкуствен интелект“
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: „Доставка, инсталация и интеграция на комплексна система за работа с изкуствен интелект“
Description: Предметът на обществената поръчка включва доставка, инсталация, интеграция, конфигуриране и въвеждане в експлоатация на комплексна система за работа с изкуствен интелект, както и поддръжка на новата и на съществуващата инфраструктура, предназначена за развитие и повишаване на технологичния и аналитичния капацитет на ДАНС. Системата следва да осигури високопроизводителна, защитена и устойчива среда за обработка и анализ на структурирани и неструктурирани данни, използване и дообучаване на модели с изкуствен интелект (ИИ), включително големи езикови модели (LLM), както и автоматизация на процесите по анализ, оценка на рискове и превенция на заплахи. Доставяните хардуерни и софтуерни компоненти следва да бъдат интегрирани в единно технологично решение, съвместно със съществуващата инфраструктура. За да се осъществи интегриране и функциониране на цялостната система е необходимо да се осигури поддръжка и на съществуващата инфраструктура. Изпълнението на обществената поръчка е структурирано в четири дейности, като видът и количествата им са подробно описани в Техническата спецификация с ниво на класификация „Секретно” на основание т. 14 от раздел II на приложение №1 към чл. 25 във връзка с чл. 28, ал. 2, т. 2 и §1, т. 13, т. 14 и т. 15, буква „б“ от ДР на ЗЗКИ.
Internal identifier: 602472
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Lot
Lot: LOT-0001