635084-2026 - Competition
Bulgaria – Hire of goods-transport vehicles with driver – ИЗБОР НА ИЗПЪЛНИТЕЛ ЗА ИЗВЪРШВАНЕ НА УСЛУГА ОСИГУРЯВАНЕ НА СУХОПЪТЕН ПРЕВОЗ НА ТОВАРИ - ДЕКОРИ, КОСТЮМИ, РЕКВИЗИТ И ДР. ЗА НУЖДИТЕ НА НАРОДЕН ТЕАТЪР «ИВАН ВАЗОВ» НА ТЕРИТОРИЯТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ И ИЗВЪН НЕЯ
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: ИЗБОР НА ИЗПЪЛНИТЕЛ ЗА ИЗВЪРШВАНЕ НА УСЛУГА ОСИГУРЯВАНЕ НА СУХОПЪТЕН ПРЕВОЗ НА ТОВАРИ - ДЕКОРИ, КОСТЮМИ, РЕКВИЗИТ И ДР. ЗА НУЖДИТЕ НА НАРОДЕН ТЕАТЪР «ИВАН ВАЗОВ» НА ТЕРИТОРИЯТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ И ИЗВЪН НЕЯ
Description: В обхвата на възлаганите с настоящата обществена поръчка услуги се включва осъществяването на сухопътен товарен превоз на декори, костюми, реквизит, осветление, озвучаване и/или друг театрален инвентар на Народен Театър „Иван Вазов“ на територията на Република България и в чужбина с осигурени от Изпълнителя товарни пътни транспортни средства (ПТС). Предвижда се предоставянето на услугата да е по маршрут, определен със заявка на Възложителя, предварително изготвена за всеки отделен случай от Възложителя и оповестени на Изпълнителя с възлагателно писмо, като средно годишния обем на транспортните услуги е около 30 000 км пробег. Изпълнението на дейностите е за 24 месеца. За изпълнение на транспортната услуга са включени две дейности: 1.1. Дейност № 1- Осъществяване на сухопътен превоз на товари с транспортните средства за извършване на превоз на територията на Република България; 1.2. Дейност № 2- Осъществяване на сухопътен международен превоз на товари с транспортните средства за извършване на превоза извън територията на Република България, в държави от ЕС или извън Общността. Изпълнението на предмета на обществената поръчка следва да се осъществява в пълно съответствие с приложената от Възложителя „Техническа спецификация”, приложение към документацията за участие. ​​​​​​​
Internal identifier: 605055
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Възложителят се е съобразил с всички сходни или идентични дейности, които са му известни и предварително планирани и възлага настоящата обществена поръчка чрез „открита процедура“, съгласно чл. 18, ал. 1, т. 1 от Закона за обществени поръчки (ЗОП). Провеждането на откритата процедура осигурява възможност на всички заинтересовани лица, които отговарят на поставените от Възложителя изисквания, да подадат оферта за участие, като по този начин се гарантират в максимална степен принципите на равнопоставеност и недопускане на дискриминация, свободна конкуренция, пропорционалност, публичност и прозрачност, установени в чл. 2 от ЗОП. Провеждането на открита процедура създава условия за широка конкуренция между потенциалните участници и за избор на изпълнител при най-благоприятни за Възложителя условия, при законосъобразно, ефективно и прозрачно разходване на публичните средства.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60180000 Hire of goods-transport vehicles with driver
5. Lot
Lot: LOT-0001