635374-2026 - Competition
Bulgaria – Miscellaneous evaluation or testing instruments – Доставка на оборудване и консумативи за лаборатория „Молекулярна биология“ по 5 обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Доставка на оборудване и консумативи за лаборатория „Молекулярна биология“ по 5 обособени позиции
Description: Предмет на настоящата обществена поръчка е доставка на специализирано лабораторно оборудване и консумативи за молекулярно-биологичен анализ, което да позволи на високо научно ниво да се дефинира влиянието на променливи фактори, обусловени от климатичните изменения, върху генетичния отговор на лозята, включително експресията на гени, свързани с устойчивост към биотичен и абиотичен стрес, както и ранно откриване на патогени (вируси, бактерии, фитоплазми и гъби) по лозата. Поръчката включва следните обособени позиции: Обособена позиция №1: „Доставка на консумативи за PCR и Real time PCR за текуща лабораторна работа“; Обособена позиция №2: „Доставка на ламинарни боксове (микробиологичен клас II А2 и за PCR) и лабораторна камина“; Обособена позиция № 3: „Доставка на общолабораторно оборудване“; Обособена позиция № 4: „Доставка на Автоклав“; Обособена позиция № 5: “Доставка на олигонуклеотиди (PCR праймери)”. ​​​​Дейността се финансира като част от проект „Адаптиране на лозарството към изменението на климата чрез прилагане на екосистемни мерки за поддържане на икономическата жизнеспособност (VitiClimRoBg–Hard ROBG00370)“, по Програма Interreg VI-A Румъния-България, специфична цел: 2.4 — Насърчаване на адаптирането към изменението на климата, предотвратяването на риска от бедствия и устойчивостта, като се вземат предвид екосистемни подходи. Специализираното оборудване, обект на настоящата обществена поръчка, е в интеграция с предходно заявени компоненти по проекта, за да се постигне интегриран комплексен подход, пряко обвързан с адаптацията към климатичните изменения. Целта е допълване на теренни и физикохимични данни с молекулярно-генетичен анализ, предоставящ прецизни, възпроизводими и научно обосновани резултати, които да очертаят връзката на климатичните изменения с генетичните механизми на адаптация на лозята, генерирайки последователно прилагане на устойчиви практики за „борба“ с климатичния отпечатък и установяване на икономическа жизнеспособност.
Internal identifier: 607452
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Финансирането по настоящата обществена поръчка се осигурява от дейностите по проект „Адаптиране на лозарството към изменението на климата чрез прилагане на екосистемни мерки за поддържане на икономическата жизнеспособност VitiClimRoBg–Hard ROBG00370“, финансиран по Програма Interreg VI-A Румъния-България 2021-2027, специфична цел 2.4: Насърчаване на адаптирането към изменението на климата, предотвратяването на риска от бедствия и устойчивостта. Гаранционен срок и срок на годност: За оборудването (обособени позиции № 2, № 3 и № 4): Гаранционният срок е 24 (двадесет и четири) месеца, считано от датата на подписване на двустранния приемо-предавателен протокол за извършена доставка, монтаж, тестване и въвеждане в експлоатация (където е приложимо). За консумативите и праймерите (обособени позиции № 1 и № 5): Гаранцията обхваща качеството и съответствието с посочените технически характеристики, като срокът на годност към момента на доставката трябва да е не по-малък от 24 (двадесет и четири) месеца, с изключение на случаите, когато в техническата спецификация е посочен различен срок. Гаранционна поддръжка и условия: За оборудването от обособени позиции № 2, № 3 и № 4 се прилага гаранционна поддръжка съгласно условията в документацията. За консумативите, реактивите и праймерите от обособени позиции № 1 и № 5 не се дължи гаранционна поддръжка, но са предвидени специфични изисквания за качество и замяна при установени дефекти съгласно условията в документацията. За всички обособени позиции важи условието, че офертите трябва да отговарят на минималните технически изисквания, посочени в Техническата спецификация (Приложение № 1) за съответната обособена позиция. Оферти, които не покриват минималните изисквания, се отстраняват от участие и не подлежат на оценка. Оценката на офертите за настоящата обществена поръчка се извършва по критерия „най-ниска цена“. Участниците са длъжни да предложат цена за всеки артикул, посочен в техническата спецификация за съответната позиция. Цените се посочват в евро без ДДС. Оферта, която не съдържа цена за някой от артикулите, се счита за непълна и се отстранява. За Обособена позиция № 5 (праймери) участниците посочват единична цена за 1 (една) нуклеотидна база без ДДС. Общата прогнозна стойност се изчислява като произведение на единичната цена и прогнозния брой от 2 000 нуклеотидни бази. При наличие на аритметични грешки в ценовото предложение (например несъответствие между единични цени и сборна обща цена), комисията приема за достоверна калкулираната обща цена, изчислена на база предложените единични цени, в случай че те са ясно посочени Класирането на офертите за всяка от тези позиции се извършва по възходящ ред на предложените общи цени без ДДС за изпълнение на съответната обособена позиция. Офертата с най-ниска цена без ДДС се класира на първо място за съответната обособена позиция. При равенство на общите цени без ДДС предимство се дава на участника, предложил по-дълъг гаранционен срок/срок на годност за съответното оборудване/консумативи. При ново равенство се прилага жребий.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38900000 Miscellaneous evaluation or testing instruments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Доставка на консумативи за PCR и Real time PCR за текуща лабораторна работа
Description: След успешното изграждане на лабораторията по молекулярна биология и въвеждането в експлоатация на системата за генетичен анализ, за изпълнение на проектните задачи VitiClimRoBg–Hard ROBG00370 е необходимо осигуряването на материали за провеждане на текущите PCR и Real time PCR анализи. Поради изложените научни задачи по проекта, консумативите за PCR и Real time PCR трябва да отговарят на минималните технически характеристики, посочени в Приложение № 1 Техническа спецификация към настоящата документация.​​​​​​​
Internal identifier: 607456
Lot: LOT-0002
Title: Доставка на ламинарни боксове (микробиологичен клас II А2 и за PCR) и лабораторна камина
Description: За безопасна работа с микроорганизми, ДНК/РНК и летливи химикали е необходимо доставката на оборудване със минимални технически характеристики, посочени в Приложение № 1 Техническа спецификация към настоящата документация.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
Internal identifier: 607464
Lot: LOT-0003
Title: Доставка на общолабораторно оборудване
Description: За осигуряване на пълноценна работа на лабораторията е необходимо допълнително общолабораторно оборудване, отговарящо на минималните технически характеристики, посочени в Приложение № 1 Техническа спецификация към настоящата документация.​​​​​​​​​​​​​​
Internal identifier: 607474
Lot: LOT-0004
Title: Доставка на Автоклав
Description: За стерилизация на лабораторна стъклария, консумативи и хранителни среди е необходим автоклав с обем 90–100 литра, с възможност за работа при температура 105-139℃ ​​​​​​​ и налягане до 2,1 bar. Уредът трябва да разполага със системи за безопасност. Минималните технически характеристики са посочени в Приложение № 1 Техническа спецификация към настоящата документация.​​​​​​​​​​​​​​
Internal identifier: 607475
Lot: LOT-0005
Title: Доставка на олигонуклеотиди (PCR праймери)
Description: За изпълнение на проектните задачи VitiClimRoBg–Hard ROBG00370 е необходимо осигуряването на материали за провеждане на текущите PCR и Real time PCR анализи. Минималните технически характеристики са посочени в Приложение № 1 Техническа спецификация към настоящата документация.​​​​​​​
Internal identifier: 607477