635379-2026 - Competition
Denmark – Sewage, refuse, cleaning and environmental services – Udbud på indkøb og levering af kloakrottesikring til Vejle Kommune
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Udbud på indkøb og levering af kloakrottesikring til Vejle Kommune
Description: Udbuddet vedrører indkøb af kloakrottesikringsydelser- og udstyr til ordregiver. Ydelserne vedrører leje, flytning, servicering og installation af nye kloakrottefælder samt køb, flytning, servicering og installation af nye rottespærrer til ordregiver.
Internal identifier: 797828
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90000000 Sewage, refuse, cleaning and environmental services
Additional classification (cpv): 90922000 Pest-control services, 90923000 Rat-disinfestation services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
Description of the options: Ordregiver har option på forlængelse af aftalen i op til 2 år (af 2 X 12 måneders varighed). Ordregiver har option på tilkøb af ekstra abonnementer på hhv. kloakrottefælder og rottespærrer, jf. tilbudslistens position 1.1.A og 2.1.A (bilag 3). Ordregiver har option på køb af rottespærrer inkl. installation, jf. tilbudslistens position 2.2-2.8 (bilag 3).