635769-2026 - Competition
Greece – Snow-clearing services – ΠΡΑΞΗ : «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΤΟΤΗΤΑΣ - ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΙ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΥ - ΔΗΜΟΤΙΚOY ΔΙΚΤΥΟΥ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑΣ Π.Ε. ΤΡΙΚΑΛΩΝ 2026-2027» ΥΠΟΕΡΓΟ: ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΤΟΤΗΤΑΣ - ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΙ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΥ - ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑΣ Π.Ε. ΤΡΙΚΑΛΩΝ 2026-2027 ( α/α ΕΣΗΔΗΣ 522009)
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: ΠΡΑΞΗ : «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΤΟΤΗΤΑΣ - ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΙ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΥ - ΔΗΜΟΤΙΚOY ΔΙΚΤΥΟΥ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑΣ Π.Ε. ΤΡΙΚΑΛΩΝ 2026-2027» ΥΠΟΕΡΓΟ: ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΤΟΤΗΤΑΣ - ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΙ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΥ - ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑΣ Π.Ε. ΤΡΙΚΑΛΩΝ 2026-2027 ( α/α ΕΣΗΔΗΣ 522009)
Description: ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΥ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΟΔΙΚΑ ΚΥΚΛΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Internal identifier: ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΙ ΑΡΣΗ ΚΑΤΑΠΤΩΣΕΩΝ ΠΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 2026-2027 - 10 ΤΜΗΜΑΤΑ
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Additional classification (cpv): 45233141 Road-maintenance works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ΤΜΗΜΑ 1 : «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΤΟΤΗΤΑΣ - ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΙΧ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΟΔΙΚΟΥ ΚΥΚΛΩΜΑΤΟΣ ΑΣΠΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 2026-27»
Description: Αντικείμενο του τμήματος 1 είναι η παροχή υπηρεσιών αποχιονισμού και αντιμετώπισης παγετού για την περίοδο 2026 - 2027 στο οδικό κύκλωμα Ασπροποτάμου αρμοδιότητας συντήρησης της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων της Περιφέρειας Θεσσαλίας και ειδικότερα στα τμήματα των οδών : Α. ΠΡΩΤΕΥΟΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ • Την αρ.13 επαρχιακή οδό «Από Επαρχιακή οδό 11 - Καστανιά - Κρανιά - Τρία Ποτάμια - Γέφυρα Γαρδικίου (μέχρι συναντήσεως της Ε.Ο. Τρικάλων - Άρτας)». Β. ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ • Την αρ. 14 «Κρανιά - Κατάφυτο - Χαλίκι». Γ. ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΟΔΟΙ • Την αρ. 5 «Διασταύρωση της αρ. 4 Επαρχιακής Οδού (Γέφυρα Παλαιόχανο - Τρία Ποτάμια ) - Αγ. Παρασκευή - Γαρδίκι – Αθαμανία». • Την αρ. 18 «Τρία ποτάμια - Χαλίκι - Όρια Νομού Τρικάλων - Ιωαννίνων προς Ανήλιον». • Την αρ. 59 «Διασταύρωση (Μουργκάνι - Καστανιά) - Ελάφι». • Την αρ. 60 «Διασταύρωση (Μουργκάνι - Τρία Ποτάμια) - Στεφάνι». • Την αρ. 61 «Διασταύρωση (Μουργκάνι - Τρία Ποτάμια) - Καλλιρόη». • Την αρ. 73 «Διασταύρωση οδού Χαλίκι - Τρία Ποτάμια προς Ανθούσα». • Την αρ. 74 «Διασταύρωση οδού Χαλίκι - Τρία Ποτάμια προς Κατάφυτο». • Την αρ. 77 «Εθνική οδός Τρικάλων - Άρτας προς Δροσοχώρι». • Την αρ. 78 «Εθνική οδός Τρικάλων - Άρτας προς Πύρρα». • Την αρ. 79 «Καστανιά - Τρία Ποτάμια προς Πολυθέα». • Την αρ. 80 «Καστανιά - Τρία Ποτάμια προς Κρανιά». • Την αρ. 81 «Καστανιά - Τρία Ποτάμια προς Δολιανά». • Την αρ. 82 «Καστανιά - Τρία Ποτάμια προς Αμάραντο». και όπου αλλού κρίνει η Υπηρεσία για λόγους δημοσίου συμφέροντος
Options:
Description of the options: Η συνολική διάρκεια της σύμβασης μπορεί να παρατείνεται με αιτιολογημένη απόφαση της αναθέτουσας αρχής μέχρι την εξάντληση των ποσοτήτων (ωρών) και όχι πέραν του πρώτου τριμήνου, από την υπογραφή του συμφωνητικού, ύστερα από σχετικό αίτημα του αναδόχου που υποβάλλεται πριν από τη λήξη της διάρκειάς της, σε αντικειμενικά δικαιολογημένες περιπτώσεις που δεν οφείλονται σε υπαιτιότητα του αναδόχου . Εάν λήξει η συνολική διάρκεια της σύμβασης, χωρίς να υποβληθεί εγκαίρως αίτημα παράτασης ή, εάν λήξει η παραταθείσα, κατά τα ανωτέρω, διάρκεια, χωρίς να υποβληθούν στην αναθέτουσα αρχή τα παραδοτέα της σύμβασης, ο ανάδοχος κηρύσσεται έκπτωτος . Εάν οι υπηρεσίες παρασχεθούν, από υπαιτιότητα του αναδόχου, μετά τη λήξη της διάρκειας της σύμβασης και μέχρι τη λήξη του χρόνου της παράτασης που χορηγήθηκε, επιβάλλονται εις βάρος του ποινικές ρήτρες, σύμφωνα με το άρθρο 218 του ν. 4412/2016 και τα έγγραφα της σύμβασης.
Lot: LOT-0002
Title: ΤΜΗΜΑ 2 : «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΤΟΤΗΤΑΣ - ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΙΧ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΔΙΑΒΑ - ΛΙΒΑΔΙΑ ΠΕΡΤΟΥΛΙΟΥ 2026-27»
Description: Αντικείμενο του τμήματος 2 είναι η παροχή υπηρεσιών αποχιονισμού και αντιμετώπισης παγετού για την περίοδο 2026 - 2027 στο οδικό δίκτυο Διάβα - Λιβάδια Περτουλίου αρμοδιότητας συντήρησης της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων Περιφέρειας Θεσσαλίας και ειδικότερα στα τμήματα των οδών Α. ΠΡΩΤΕΥΟΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ • Την αρ.11 επαρχιακή οδό (από διασταύρωση προς Κλεινό - Γέφυρα Μουργκάνι μέχρι το 36ο χλμ της Ε.Ο. Τρικάλων - Ιωαννίνων) . Β. ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ • Την αρ. 11 «Περτούλι - Χρυσομηλιά - έως διακλάδωση προς Κλεινό». • Την αρ. 12 «Χρυσομηλιά – Παλαιοχώρι». Γ. ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΟΔΟΙ • Την αρ. 17 «Διαστάυρωση Ε.Ο. Τρικάλων προς Περτούλι - Χρυσομηλιά - Αηδόνα - Παλαιοχώρι - Γλυκομηλιά - Διασταύρωση προς Κλεινό». • Την αρ. 23 «Διασταύρωση δρόμου Γέφυρα Παλαιόχανο προς Καστανιά - Καλομοίρα - Ματονέρι - Αμπελοχώρι - Μαλακάσι - Παναγία». • Την αρ. 38 «Καλαμπάκα - Διάβα - Κρύα Βρύση». • Την αρ. 39 «Διάβα - Γέφυρα Αμπελίων». • Την αρ. 40 «Διασταύρωση από επαρχιακή οδό προς Κλεινό». • Την αρ. 62 «Διασταύρωση (Αμπέλια - Χρυσομηλιά ) - Καλογριανή». και όπου αλλού κρίνει η Υπηρεσία για λόγους δημοσίου συμφέροντος
Lot: LOT-0003
Title: ΤΜΗΜΑ 3 : «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΤΟΤΗΤΑΣ - ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΙΧ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΠΥΛΗ - ΜΕΣΟΧΩΡΑ ΚΑΙ ΜΟΣΧΟΦΥΤΟ – ΠΟΛΥΝΕΡΙ – ΒΑΛΚΑΝΟ – ΜΥΡΟΦΥΛΛΟ – ΓΚΟΛΦΑΡΙ – ΟΡΙΑ ΝΟΜΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 2026-27»
Description: Αντικείμενο του τμήματος 3 είναι η παροχή υπηρεσιών αποχιονισμού και αντιμετώπισης παγετού για την περίοδο 2026 -2027 στο οδικό κύκλωμα Πύλη - Μεσοχώρα και Πύλη - Γκολφάρι, αρμοδιότητας συντήρησης της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων Περιφέρειας Θεσσαλίας και ειδικότερα στα τμήματα των οδών : Α. ΕΘΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ • Την Ε.Ο. 30 «Τμήμα του οδικού άξονα Τρικάλων - Άρτας (Περτούλι προς Βουλγαρέλι μέχρι όρια του Νομού)». Β. ΠΡΩΤΕΥΟΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ • Την αρ. 9 επαρχιακή οδό «Πύλη (διασταύρωση Ε.Ο. Τρικάλων - Άρτας) - Στουρναρέϊκα - Βαθύρεμμα - Μεσοχώρα - διασταύρωση Ε.Ο. Τρικάλων - Άρτας». Γ. ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ • Την αρ. 10 επαρχιακή οδό «Μοσχόφυτο - Πολυνέρι προς Τετράκωμο μέχρι Βουλγαρέλι από 44ο χλμ. Πρωτ. Επαρχ. οδού με αρ.2». Δ. ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΟΔΟΙ • Την αρ. 2 «Πύλη (διασταύρωση Ε.Ο. Τρικάλων - Άρτας) - Στουρναρέϊκα - Βαθύρεμμα - Μεσοχώρα - διασταύρωση Ε.Ο. Τρικάλων - Άρτας». • Την αρ. 16 «Διασταύρωση δρόμου Βαθύρεμμα προς Μεσοχώρα - Μοσχόφυτο - Πολυνέρι - Μυρόφυλλο - όρια Νομού Τρικάλων - Άρτας προς Τετράκωμον». • Την αρ. 19 «Διασταύρωση της Ε.Ο. Τρικάλων - Άρτας προς Κορυφή - Νεραΐδα». • Την αρ. 29 «Διασταύρωση της αρ. 2 Επαρχιακής Οδού προς Αγ. Προκόπιο - Καλόγηροι - Βροντερό - Ελάτη». • Την αρ. 30 «Διασταύρωση της αρ. 2 Επαρχιακής Οδού προς Παλαιοκαρυά - Πετροχώρι – Ροπωτό». • Την αρ. 53 «Διασταύρωση (Πύλη - Μεσοχώρα) - Παράμερο». • Την αρ. 75 «Εθνική οδός Τρικάλων - Άρτας προς Αετό». • Την αρ. 76 «Εθνική οδός Τρικάλων - Άρτας προς Παχτούρι». • Την αρ. 92 «Μοσχόφυτο - Πολυνέρι προς Βαλκάνο». • Την αρ. 93 «Εθνική οδός Πύλης – Μεσοχώρας προς Λιβαδοχώρι». • Την αρ. 10 επαρχιακή οδό «Μοσχόφυτο - Πολυνέρι προς Τετράκωμο μέχρι Βουλγαρέλι από 44ο χλμ. Πρωτ. Επαρχ. οδού με αρ.2» με διασταυρώσεις προς Μοσχόφυτο, Μυρόφυλλο και Γκολφάρι. και όπου αλλού κρίνει η Υπηρεσία για λόγους δημοσίου συμφέροντος
Lot: LOT-0004
Title: ΤΜΗΜΑ 4 : «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΤΟΤΗΤΑΣ - ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΙΧ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΘΕΟΠΕΤΡΑ - ΑΥΡΑ - ΚΟΝΙΣΚΟΣ ΜΕ ΔΙΑΚΛΑΔΩΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΛΟΓΓΑ & ΜΑΥΡΕΛΙ - ΚΡΗΝΙΤΣΑ - ΑΓΡΕΛΙΑ ΜΕ ΔΙΑΚΛΑΔΩΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΠΛΑΤΑΝΟ & ΕΛΛΗΝΟΚΑΣΤΡΟ 2026-27»
Description: Αντικείμενο του τμήματος 4 είναι η παροχή υπηρεσιών αποχιονισμού και αντιμετώπισης παγετού για την περίοδο 2026 - 2027 στο οδικό δίκτυο Θεόπετρα - Αύρα - Κόνισκος με διακλαδώσεις προς Λογγά & Μαυρέλι - Κρηνίτσα - Αγρελιά με διακλαδώσεις προς Πλάτανο & Ελληνόκαστρο αρμοδιότητας συντήρησης της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων Περιφέρειας Θεσσαλίας και ειδικότερα στα τμήματα των οδών : Α. ΠΡΩΤΕΥΟΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ. • Την αρ.1 «Τρίκαλα - Κρηνίτσα και Λιόπρασο - Αγρελιά» - «Κρηνίτσα - Αρδάνι - (Βάνια) Πλάτανος - Ελληνόκαστρο – Λιόπρασο». • Την αρ. 16 «Καλαμπάκα - Κονισκός προς Ελασσσόνα από το 16ο χλμ. της Ε.Ο. Τρικάλων – Ιωαννίνων δια Γερακαρίου Λογγάς». Β. ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ. • Την αρ. 1 «Κρηνίτσα – Παλαιόπυργος – Αγρελιά» • Την αρ. 17 «Θεόπετρα - Ρίζωμα – Βάνια(Πλάτανος)» • Την αρ. 24 «Σίνου Κερασιά (Κερασούλα) – Τσούκα (Φωτεινό) – Γερακάρι από Ε.Ο. Γέφυρα Μουργκάνι – Δεσκάτης και δια Μαυρελίου μέχρι πρωτεύον επαρχιακή οδό αρ. 5». Γ. ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΟΔΟΙ. • Την αρ. 1 «Τρίκαλα - Κρηνίτσα - ‘Αρδάνι - Πλάτανος - Ελληνόκαστρο - Λιόπρασο - Αγρελιά - Διάσελλο» • Την αρ. 6 «Διασταύρωση Ε.Ο. Τρικάλων - Καλαμπάκας, 16ο χλμ., με δρόμο προς Θεόπετρα - Κονισκός - Γερακάρι - Λογγά - Μαυρέλι» • Την αρ. 66 «Διασταύρωση (Θεόπετρα - Κονισκός) - Αύρα». • Την αρ. 67 «Διασταύρωση (Θεόπετρα - Κονισκός) - Σπαθάδες». και όπου αλλού κρίνει η Υπηρεσία για λόγους δημοσίου συμφέροντος.
Lot: LOT-0005
Title: ΤΜΗΜΑ 5 : «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΤΟΤΗΤΑΣ - ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΙΧ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΕΛΑΦΙ - ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ - ΜΑΤΟΝΕΡΙ - ΑΜΠΕΛΟΧΩΡΙ 2026-27»
Description: Αντικείμενο του τμήματος 5 η παροχή υπηρεσιών αποχιονισμού και αντιμετώπισης παγετού για την περίοδο 2026 - 2027 στο οδικό δίκτυο Καλομοίρα - Ματονέρι - Αμπελοχώρι αρμοδιότητας συντήρησης της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων Περιφέρειας Θεσσαλίας και ειδικότερα στα τμήματα των οδών : Α. ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ. • Την αρ. 22 «Γέφυρα Παλαιόχανο - Καλομοίρα - Νέα Κουτσούφλιανη (Παναγία) από υπ’ αριθμ. 4 Πρωτ. Επαρχ. Οδού δια Ματονερίου - Αμπελοχωρίου και Μαλακασίου μέχρι Ε.Ο. Τρικάλων - Ιωαννίνων» και όπου αλλού κρίνει η Υπηρεσία για λόγους δημοσίου συμφέροντος
Lot: LOT-0006
Title: ΤΜΗΜΑ 6 : «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΤΟΤΗΤΑΣ - ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΙΧ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΓΕΦΥΡΑ ΜΥΚΑΝΗΣ - ΟΞΥΝΕΙΑ - ΑΓΝΑΝΤΙΑ 2026-27»
Description: Αντικείμενο του τμήματος 6 είναι η παροχή υπηρεσιών αποχιονισμού και αντιμετώπισης παγετού για την περίοδο 2025 - 2026 στο οδικό δίκτυο γέφυρα Μύκανης - Οξύνεια - Αγναντιά, αρμοδιότητας συντήρησης της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων Περιφέρειας Θεσσαλίας και ειδικότερα στα τμήματα των οδών : Α. ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ. • Την αρ. 20 «Γέφυρα Μουργκάνι – Οξύνεια - Αγναντιά από 7ο χλμ. οδού Γέφυρας Μουργκάνι – Γρεβενών» • Την αρ. 21 «Οξύνεια προς Καταφύγι (Καλλιθέα) και Κρανιά Γρεβενών» Β. ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΟΔΟΙ. • Την αρ. 22 «Διασταύρωση Ε.Ο. Καλαμπάκας προς Γρεβενά - Οξύνεια - Αγναντιά - Σταγιάδες - Κακοπλέυρι» και όπου αλλού κρίνει η Υπηρεσία για λόγους δημοσίου συμφέροντος
Lot: LOT-0007
Title: ΤΜΗΜΑ 7 : «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΤΟΤΗΤΑΣ - ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΙΧ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΜΕΤΕΩΡΩΝ - ΒΛΑΧΑΒΑ - ΣΚΕΠΑΡΙ 2026-27»
Description: Αντικείμενο του τμήματος 7 είναι η παροχή υπηρεσιών αποχιονισμού και αντιμετώπισης παγετού για την περίοδο 2026-2027 στο οδικό δίκτυο Μετεώρων - Βλαχάβα - Σκεπάρι - όρια νομού αρμοδιότητας συντήρησης της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων Περιφέρειας Θεσσαλίας και ειδικότερα στα τμήματα των οδών : Α. ΠΡΩΤΕΥΟΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ. • Την αρ. 18 «Καλαμπάκα - Καστράκι - Ι.Μ. Μετεώρων με διακλάδωση προς Ι.Ν. Αγίου Στεφάνου - διασταύρωση Ε.Ο. Τρικάλων - Καλαμπάκας» Β. ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ. • Την αρ. 19 «Μετέωρα - Βλαχάβα - Καλύβια (Καλλιθέα) από πρωτ. Επαρχ. οδό 16» • Την αρ. 28 «Διακλάδωση προς Σκεπάρι και Βλαχάβα από Ε.Ο. Γέφυρας Μουργάνι – Δεσκάτης». Γ. ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΟΔΟΙ. • Την αρ. 21 «Ι.Μ. Μετεώρων - Βλαχάβα - Καλλιθέα - Διασταύρωση δρόμου Θεόπετρα προς Κονισκό». • Την αρ. 26 «Διασταύρωση Ε.Ο. Καλαμπάκας προς Δεσκάτι - Σκεπάρι - Βλαχάβα». και όπου αλλού κρίνει η Υπηρεσία για λόγους δημοσίου συμφέροντος
Lot: LOT-0008
Title: ΤΜΗΜΑ 8 : «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΤΟΤΗΤΑΣ - ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΙΧ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΓΑΡΔΙΚΙ - ΑΘΑΜΑΝΙΑ - ΓΕΦΥΡΑ ΑΛΕΞΙΟΥ - ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙ - ΑΡΜΑΤΩΛΙΚΟ 2026-27»
Description: Αντικείμενο του τμήματος 8 είναι η παροχή υπηρεσιών αποχιονισμού και αντιμετώπισης παγετού για την περίοδο 2026 - 2027 στο οδικό δίκτυο Γαρδίκι – Αθαμανία – Γέφυρα Αλεξίου – Παλαιοχώρι- Αρματωλικό, αρμοδιότητας συντήρησης της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων Περιφέρειας Θεσσαλίας και ειδικότερα στα τμήματα των οδών : Α. ΤΡΙΤΕΥΟΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ • Την Ε.Ο. 30 (τμήμα του οδικού άξονα Τρικάλων – Άρτας (Περτούλι προς Βουλγαρέλι) μέχρι όρια νομού). Β. ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΟΔΟΣ • Την αρ. 5 «Διασταύρωση της αρ. 4 Επαρχιακής Οδού Γαρδίκι – Αθαμανία». και όπου αλλού κρίνει η Υπηρεσία για λόγους δημοσίου συμφέροντος.
Lot: LOT-0009
Title: ΤΜΗΜΑ 9 : «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΤΟΤΗΤΑΣ - ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΙΧ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΠΥΛΗ ΑΓΙΟΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ ΚΑΛΟΓΗΡΟΙ ΒΡΟΝΤΕΡΟ ΕΛΑΤΗ 2026-27»
Description: Αντικείμενο του τμήματος 9 είναι η παροχή υπηρεσιών αποχιονισμού και αντιμετώπισης παγετού για την περίοδο 2026 - 2027 στο οδικό κύκλωμα Πύλη – Άγιος Προκόπιος – Καλόγηροι – Βροντερό - Ελάτη αρμοδιότητας συντήρησης της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων Περιφέρειας Θεσσαλίας και ειδικότερα στα τμήματα των οδών : Α. ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΟΔΟΙ. • Την αρ. 94 «Βλάχα - Βροντερό». Β. ΚΟΙΝΟΤΙΚΕΣ ΟΔΟΙ. • Την αρ. πρωτ.: 5834/86 «Οδός που συνδέει τον οικισμό Βλάχας της κοινότητας Ελάτης με την Ε.Ο. Τρικάλων - Άρτας». και όπου αλλού κρίνει η Υπηρεσία για λόγους δημοσίου συμφέροντος.
Lot: LOT-0010
Title: ΤΜΗΜΑ 10 : «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΤΟΤΗΤΑΣ - ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΙΧ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΜΕΣΟΧΩΡΑ ΑΡΜΑΤΟΛΙΚΟ ΠΑΧΤΟΥΡΙ ΚΟΡΥΦΗ ΟΡΙΑ ΠΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 2026-27»
Description: Αντικείμενο του τμήματος 10 είναι η παροχή υπηρεσιών αποχιονισμού και αντιμετώπισης παγετού για την περίοδο 2026 - 2027 στο οδικό δίκτυο Μεσοχώρα – Αρματολικό – Παχτούρι – Κορυφή όρια Π.Ε. Τρικάλων, αρμοδιότητας συντήρησης της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων Περιφέρειας Θεσσαλίας και ειδικότερα στα τμήματα των οδών : Α. ΠΡΩΤΕΥΟΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ. • αρ. 9 επαρχιακή οδό (Πύλη - Διασταύρωση Ε.Ο. Τρικάλων - Άρτας) - Στουρναρέϊκα - Βαθύρεμμα - Μεσοχώρα - διασταύρωση Ε.Ο. Τρικάλων - Άρτας Β. ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ. • αρ. 75 Ε.Ο. Τρικάλων - Άρτας προς Αετό. • αρ. 76 Ε.Ο. Τρικάλων - Άρτας προς Παχτούρι. και όπου αλλού κρίνει η Υπηρεσία για λόγους δημοσίου συμφέροντος.