635807-2026 - Competition
Bulgaria – Financial and insurance services – Застраховане на ППС на Министерство на отбраната, структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната и БА със застраховка "Каско".
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleЗастраховане на ППС на Министерство на отбраната, структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната и БА със застраховка "Каско".
DescriptionЗастраховане на пътни превозни средства (ППС) на Министерство на отбраната, структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната и Българската армия със застраховка „Каско“. Срок на застраховане - от 01.01.2027 г. до 31.12.2029 г. за три последователни едногодишни застрахователни периода. Изискванията към застраховката са подробно описани в Техническа спецификация № ТС С 94.5122.26 и в проекта на договор – Приложение № 8 от документацията за участие. Обем на поръчката: Застраховат се до 2591 бр. ППС, от тях: 1939 бр. ППС, за три последователни застрахователни едногодишни периода от 01.01.2027 г. до 31.12.2029 г. Подробните параметри на ППС (марка, модел, вид двигател, обем на длигател и брой на места в ППС), са посочени в Приложение № 7 от документацията; до 652 бр. ППС – от датата на тяхната експлоатация в МО/ структура на пряко подчинение на министъра на отбраната/БА до края на съответен застрахователен период, с последващо дозастраховане на новопостъпилите ППС за следващи застрахователни периоди по заявка на възложителя.
Internal identifier563137
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Main features of the procedure1. Условия и изисквания към начина на плащане: 1.1. Дължимата застрахователна премия за застраховка „Каско“ с включен данък по ЗДЗП за ППС, посочени в Приложение № 7 от документацията за обществената поръчка се заплаща по отделно за всеки едногодишен застрахователен период от тригодишния срок на застрахователния договор по банковата сметка на Застрахователя, както следва: Плащането за първи едногодишен застрахователен период – от 01.01.2027 г. до 31.12.2027 г. ще се извършва на четири вноски, като първата вноска може да се извърши до края на 2026 г. (при наличие на финансови средства) или до 25 число на януари 2027 г., а другите три вноски се разпределят пропорционално на останалия период до края на 2027 г. и се плащат до 15-я ден, считано от деня на представянето на надлежно оформен платежен документ (сметка/фактура/дебит нота) за стойността на застрахователната премия за съответното тримесечие от първия застрахователен период. Плащането за втори едногодишен застрахователен период – от 01.01.2028 г. до 31.12.2028 г. ще се извършва на четири вноски, като първата вноска се заплаща не по-късно от 30.12.2027 г. а другите три вноски се разпределят пропорционално на останалия период до края на 2028 г. и се плащат до 15-я ден, считано от деня на представянето на надлежно оформен платежен документ (сметка/фактура/дебит нота) за стойността на застрахователната премия за съответното тримесечие от втория застрахователен период. Плащането за трети едногодишен застрахователен период – от 01.01.2029 г. до 31.12.2029 г. ще се извършва на четири вноски, като първата вноска се заплаща не по-късно от 30.12.2028 г. а другите три вноски се разпределят пропорционално на останалия период до края на 2029 г. и се плащат до 15-я ден, считано от деня на представянето на надлежно оформен платежен документ (сметка/фактура/дебит нота) за стойността на застрахователната премия за съответното тримесечие от втория застрахователен период В платежния документ се посочва и размера на данъка върху застрахователната премия, съгласно закона за данъка върху застрахователните премии. При временна невъзможност да осигури финансиране Възложителят запазва правото си да заплати съответната вноска на застрахователна премия до 30 (тридесет) календарни дни от датата на представяне от страна на изпълнителя на поръчката надлежно оформен платежен документ (сметка/фактура/дебит нота) без да дължи обезщетение за забавата. Изпълнителят на поръчката следва да представи на възложителя съответния платежен документ, в срок не по-късно от 15-то число на месеца, предхождащ началото на съответното тримесечие. 1.2. Дължимата застрахователна премия за застраховка „Каско“ за новопридобити автомобили след издаване на съответните застрахователни документи/полици/ се заплаща еднократно в срок до 15 (петнадесет) работни дни след получаване на надлежно оформен платежен документ (сметка/фактура/дебит нота) от изпълнителя на поръчката.
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 66000000 Financial and insurance services
5. Lot
LotLOT-0001
TitleЗастраховане на ППС на Министерство на отбраната, структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната и БА със застраховка "Каско"