635888-2026 - Competition
Poland – Roadworks – BUDOWA BEZKOLIZYJNEGO SKRZYŻOWANIA DWUPOZIOMOWEGO POMIĘDZY MIEJSCOWOŚCIAMI JUSTYNÓW I JANÓWKA”
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: BUDOWA BEZKOLIZYJNEGO SKRZYŻOWANIA DWUPOZIOMOWEGO POMIĘDZY MIEJSCOWOŚCIAMI JUSTYNÓW I JANÓWKA”
Description: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn.: „Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania dwupoziomowego pomiędzy miejscowościami Justynów i Janówka” w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w tym ich przebudowa na skrzyżowania dwupoziomowe”. Inwestycja zlokalizowana jest w ciągu ul. Głównej w miejscu skrzyżowania z liniami kolejowymi nr 17 (Łódź Fabryczna – Koluszki) i nr 25 (Łódź Kaliska – Dębica), na terenie wsi Justynów i Janówka, gmina Andrespol, powiat łódzki wschodni, województwo łódzkie. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: • opracowanie kompleksowej wielobranżowej dokumentacji projektowej w zakresie niezbędnym do realizacji inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, wraz z uzyskaniem wymaganych uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych, • zaprojektowanie i budowę bezkolizyjnego skrzyżowania z liniami kolejowymi nr 17 i nr 25 w formie wiaduktu drogowego nad torami PKP w ciągu nowoprojektowanego przebiegu ul. Głównej oraz tunelu dla pieszych i rowerzystów w ciągu istniejącego przebiegu ul. Głównej; • likwidację istniejącego przejazdu kolejowo-drogowego kat. A nr 017 016 046 zlokalizowanego w km 16+046 linii kolejowej nr 17 i w km 21+056 linii kolejowej nr 25 wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz dostosowaniem systemu sterowania ruchem kolejowym (srk); • przebudowę istniejących peronów stacji Justynów oraz zapewnienie dojść z projektowanego tunelu na perony za pomocą schodów i pochylni; • rozbudowę i przebudowę przyległego układu drogowego (ul. Główna, ul. Lokatorska, ul. Graniczna, ul. Rumiankowa) wraz z budową chodników, miejsc parkingowych oraz oświetlenia drogowego; • rozbiórkę, budowę i/lub przebudowę kolidujących sieci uzbrojenia terenu, podziemnych i naziemnych, w niezbędnym i koniecznym zakresie umożliwiającym zrealizowanie założonego przedsięwzięcia budowalnego (sieci elektroenergetyczne, telekomunikacyjne, sieć trakcyjna, gazowa, wodociągowa, kanalizacyjna); • budowę kanałów technologicznych; • budowę odwodnienia projektowanego układu drogowego (wraz z agregatem prądotwórczym na potrzeby pompowni wód), obiektów inżynierskich, peronów i torowiska; • wycinkę drzew i krzewów kolidujących z inwestycją oraz wykonanie nasadzeń kompensacyjnych; • uzyskanie w imieniu Zamawiającego wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych, w szczególności decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, pozwoleń wodnoprawnych oraz innych wymaganych prawem zgód, uzgodnień i opinii. Dokumentacja projektowa będąca przedmiotem zamówienia powinna zostać opracowana w sposób umożliwiający uzyskanie prawomocnej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), a następnie zrealizowanie zaprojektowanych robót budowlanych zgodnie z przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej. Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania w imieniu Inwestora prawomocnej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) lub – w zakresie, w jakim nie jest ona wymagana – pozwolenia na budowę lub zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych. Wykonawca jest również zobowiązany do uzupełniania, składania wyjaśnień i korygowania przygotowanych dokumentów po złożeniu wniosków o wydanie decyzji administracyjnych, opinii, uzgodnień lub pozwoleń, aż do uzyskania ich ostateczności. Realizacja zadania ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i kolejowego, eliminację kolizji w poziomie torów oraz usprawnienie komunikacji pomiędzy miejscowościami Justynów i Janówka.
Internal identifier: ZP.271.38.31.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1.PODSTAWY WYKLUCZENIA O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z udziału w postępowaniu na podstawie: 1) art. 108 ust. 1 , art. 109 ust. 1 pkt 4, 8 oraz 10 ustawy Pzp. 2)- art. 5k Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie: zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)–e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)–d), art. 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. 3)- art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U.2025 poz. 514): - wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 (dotyczące środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy) i rozporządzeniu 269/2014 (w sprawie środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających) albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3; - wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (t.j. Dz. U. z 2025 poz. 644) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3; - wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Pozostałe informacje opisane zostały w SWZ w Rozdziale 8 ust.8.7 2. W celu wstępnego wykazania braku podstaw do wykluczenia z Postępowania oraz potwierdzenia spełnienia warunków udziału w Postępowaniu, każdy z Wykonawców wraz z ofertą zobowiązany jest złożyć Jednolity Dokument, którego wzór stanowi Załącznik nr 1F do IDW. 1)W przypadku wspólnego ubiegania się o Zamówienie przez Wykonawców (np. Konsorcjum), Jednolity Dokument składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o Zamówienie. W celu wstępnego potwierdzenia spełnienia warunków udziału w Postępowaniu Wykonawca ograniczy się do ogólnego oświadczenia dotyczącego wszystkich kryteriów kwalifikacji poprzez wypełnienie sekcji w części IV i nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji w części IV Jednolitego Dokumentu. 2). Wykonawca wskazujący podwykonawców, którym zamierza powierzyć wykonanie części Zamówienia, a na których zasobach nie polega, jeśli są już znani, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia wskazanych w pkt 8.4 IDW, NIE SKŁADA Jednolity Dokument, dotyczący każdego z tych podwykonawców 3). Niezależnie od dokumentów wskazanych w pkt. 9.1-9.2 IDW wraz z ofertą Wykonawca oraz każdy podmiot na którego zasoby powołuje się Wykonawca, złożą Zamawiającemu oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014, zgodnie ze wzorem określonym w Załączniku 1H i 1I do IDW 3. Posługiwanie się certyfikatem zamiast Podmiotowych Środków Dowodowych a) Wykonawca może, zamiast odpowiednich Podmiotowych Środków Dowodowych wskazanych w pkt. 9 IDW, złożyć albo powołać się na certyfikat, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, w zakresie certyfikacji niepodlegania wykluczeniu lub certyfikacji zdolności wykonawcy
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233140 Roadworks
Additional classification (cpv): 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work, 45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads, 45220000 Engineering works and construction works, 45223000 Structures construction work, 45233252 Surface work for streets, 45231100 General construction work for pipelines, 45231220 Construction work for gas pipelines, 45314000 Installation of telecommunications equipment, 45316000 Installation work of illumination and signalling systems, 45316213 Installation of traffic guidance equipment, 77310000 Planting and maintenance services of green areas, 45233293 Installation of street furniture, 71248000 Supervision of project and documentation, 45111291 Site-development work, 71248000 Supervision of project and documentation, 71320000 Engineering design services, 71242000 Project and design preparation, estimation of costs, 45232452 Drainage works, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45213320 Construction work for buildings relating to railway transport, 45231400 Construction work for electricity power lines, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45400000 Building completion work, 45230000 Construction work for pipelines, communication and power lines, for highways, roads, airfields and railways; flatwork, 45233222 Paving and asphalting works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Budowa Bezkolizyjnego Skrzyżowania Dwupoziomowego Pomiędzy Miejscowościami Justynów I Janówka” W Ramach Projektu „Poprawa Bezpieczeństwa Na Skrzyżowaniach Kolejowo-Drogowych W Tym Ich Przebudowa Na Skrzyżowania Dwupoziomowe”.
Additional classification (cpv): 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work, 45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads, 45220000 Engineering works and construction works, 45223000 Structures construction work, 45233252 Surface work for streets, 45231100 General construction work for pipelines, 45231220 Construction work for gas pipelines, 45314000 Installation of telecommunications equipment, 45316000 Installation work of illumination and signalling systems, 45316213 Installation of traffic guidance equipment, 77310000 Planting and maintenance services of green areas, 45233293 Installation of street furniture, 45111291 Site-development work, 71248000 Supervision of project and documentation, 71320000 Engineering design services, 71242000 Project and design preparation, estimation of costs, 45232452 Drainage works, 45230000 Construction work for pipelines, communication and power lines, for highways, roads, airfields and railways; flatwork, 45231400 Construction work for electricity power lines, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45213320 Construction work for buildings relating to railway transport, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45400000 Building completion work, 45233222 Paving and asphalting works