636131-2026 - Competition
Romania – Welding equipment – Aparat de sudura laser
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Aparat de sudura laser
Description: Autoritatea contractantă intenționează să achiziționeze un ”Aparat de sudură laser” pentru realizarea activităților ce presupun validarea prototipului din cadrul proiectului "Sistem bazat pe inteligenta artificiala si senzori optici, fotonici si electrochimici, pentru monitorizarea apelor uzate in medii cu risc ridicat – SISMED." Prin această achiziție, Institutul National de Cercetare-Dezvoltare pentru Optoelectronică - INOE 2000 urmărește execuția și validarea prototipului pentru sistemul bazat pe inteligenta artificiala si senzori optici, fotonici si electrochimici, pentru monitorizarea apelor uzate în medii cu risc ridicat. Operatorii economici vor putea solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu 16 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări adresate de operatorii economici cu cel putin 10 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 42662000 Welding equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Prin aplicarea acestei proceduri Autoritatea Contractantă dorește să atribuie contract de furnizare având ca obiect achiziția unui “Aparat de sudură laser” utilizat in activitatile de cercetare- dezvoltare. “Aparat de sudură laser” -1 bucată (conform caiet de sarcini), Cod CPV: 42662000-4 – Echipament de sudare (Rev.2) În derularea contractului, activitatea contractantului va fi condusă de următoarele principii: i. Contractantul acționează în interesul autorității contractante pe durata furnizării produselor, în condițiile și cu limitele descrise în documentația aferentă prezentei proceduri de atribuire; ii. Contractantul acționează în sensul realizării obiectivelor prezentate pentru contract în ceea ce privește optimizarea folosirii resurselor necesare îndeplinirii obiectivelor contractului.
Internal identifier: 1