636210-2026 - Competition
Bulgaria – Telephone and data transmission services – "Избор на оператор за предоставяне на телефонни услуги за Министерството на околната среда и водите и структурите му" с две обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: "Избор на оператор за предоставяне на телефонни услуги за Министерството на околната среда и водите и структурите му" с две обособени позиции
Description: Предметът на обществената поръчка е "Избор на оператор за предоставяне на телефонни услуги за Министерството на околната среда и водите и структурите му" с две обособени позиции: Обособена позиция № 1 – "Избор на мобилен телефонен оператор за предоставяне на далекосъобщителна услуга чрез обществена далекосъобщителна мрежа по стандарта GSM/UMTS с национално покритие, извършване на специализирани услуги, свързани с тази дейност за нуждите на Министерство на околната среда и водите и неговите структури" В изпълнение на Обособена позиция № 1 от поръчката, Изпълнителят следва да извършва непрекъсната обществена мобилна телефонна услуга чрез обществени мобилни наземни мрежи по стандарт GSM и UMTS на приблизително 1150 СИМ карти за мобилни телефонни услуги и 440 бр. карти за мобилен интернет. Осъществяването на предоставената далекосъобщителна услуга, от мобилния оператор трябва да отговаря на изискванията на Закона за електронните съобщения и на подзаконовите нормативни актове, регулиращи тази дейност, както и на изискванията за качество, посочени в индивидуалната му лицензия/разрешение. Предоставянето на всички електронни съобщителни услуги да се осъществява съгласно GSM/UMTS стандарта и в съответствие с технологичните възможности на мрежите. Обособена позиция № 2 – "Избор на оператор за предоставяне на фиксирани телефонни услуги за Министерството на околната среда и водите и структурите му чрез обществена фиксирана далекосъобщителна мрежа при запазване на съществуващия номерационен план" В изпълнение на Обособена позиция №2 от поръчката, Изпълнителят следва да осъществи свързаност на абонатите на Министерство на околната среда и водите и неговите структури с обществената телефонна мрежа, която е реализирана посредством 291 бр. прави телефонни поста, 24 бр. ISDN BRA поста, 2 бр. ISDN PRA пост и 5 бр. VoIP- SIP пост. Всички телефонни номера, имащи достъп до обществената телефонна мрежа са част от Националния номерационен план и представляват Географски номера по смисъла на Закона за електронните съобщения (ЗЕС). Целта на обществената поръчка е осигуряване на пълна свързаност на потребителите от структурите на Възложителя към други мрежи в страната и чужбина - фиксирани и мобилни, при запазване на използваните номера.
Internal identifier: 605902
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 64210000 Telephone and data transmission services
Additional classification (cpv): 64212000 Mobile-telephone services, 64211000 Public-telephone services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: "Избор на мобилен телефонен оператор за предоставяне на далекосъобщителна услуга чрез обществена далекосъобщителна мрежа по стандарта GSM/UMTS с национално покритие, извършване на специализирани услуги, свързани с тази дейност за нуждите на Министерство на околната среда и водите и неговите структури"
Description: Изпълнителят на обособена позиция № 1 следва да извършва непрекъсната обществена мобилна телефонна услуга чрез обществени мобилни наземни мрежи по стандарт GSM и UMTS на приблизително 1150 СИМ карти за мобилни телефонни услуги и 440 бр. карти за мобилен интернет. Осъществяването на предоставената далекосъобщителна услуга, от мобилния оператор трябва да отговаря на изискванията на Закона за електронните съобщения и на подзаконовите нормативни актове, регулиращи тази дейност, както и на изискванията за качество, посочени в индивидуалната му лицензия/разрешение. Предоставянето на всички електронни съобщителни услуги да се осъществява съгласно GSM/UMTS стандарта и в съответствие с технологичните възможности на мрежите.​​​​​
Internal identifier: 605928
Main classification (cpv): 64212000 Mobile-telephone services
Quantity: 1 590 pieces
Lot: LOT-0002
Title: "Избор на оператор за предоставяне на фиксирани телефонни услуги за Министерството на околната среда и водите и структурите му чрез обществена фиксирана далекосъобщителна мрежа при запазване на съществуващия номерационен план"
Description: Свързаността на абонатите на Министерство на околната среда и водите и неговите структури с обществената телефонна мрежа е реализирана посредством 291 бр. прави телефонни поста, 24 бр. ISDN BRA поста, 2 бр. ISDN PRA пост и 5 бр. VoIP- SIP пост. Всички телефонни номера, имащи достъп до обществената телефонна мрежа са част от Националния номерационен план и представляват Географски номера по смисъла на Закона за електронните съобщения (ЗЕС). Целта на обществената поръчка е осигуряване на пълна свързаност на потребителите от структурите на Възложителя към други мрежи в страната и чужбина - фиксирани и мобилни, при запазване на използваните номера.​​​​​​​ Свързаността на абонатите на Министерство на околната среда и водите е реализирана посредством система от 3 броя телефонни централи с общ номерационен план, свързани звездообразно към възлова централа тип Ericsson MD 110. Възловата телефонна централа се намира в технологично помещение на Министерство на околната среда и водите (МОСВ) с адрес: гр. София, ул. ул. "Уилям Гладстон" № 67, а другите две са ситуирани в технологични помещения на: • МОСВ с адрес: гр. София, бул. "Княгиня Мария Луиза" № 22. • Изпълнителна агенция по околна среда (ИАОС) с адрес: гр. София, бул. "Цар Борис III" № 136.
Internal identifier: 605933
Main classification (cpv): 64211000 Public-telephone services
Quantity: 322 pieces