636316-2026 - Competition
Greece – Gas-detection apparatus – Δ8499
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Δ8499
Description: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΒΑΘΜΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΑΝΙΧΝΕΥΣΗΣ ΜΕΘΑΝΙΟΥ ΣΤΙΣ ΣΤΟΕΣ ΚΑΙ ΣΗΡΑΓΓΕΣ ΤΟΥ ΦΡΑΓΜΑΤΟΣ ΕΥΗΝΟΥ
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38431100 Gas-detection apparatus
Additional classification (cpv): 51210000 Installation services of measuring equipment, 50433000 Calibration services, 31300000 Insulated wire and cable
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Τμήμα 1
Options:
Description of the options: Η Ε.ΥΔ.Α.Π. Α.Ε. διατηρεί δικαίωμα προαίρεσης έως του ποσού των είκοσι χιλιάδων ευρώ (20.000,00€) πλέον του αναλογούντος Φ.Π.Α, το οποίο αφορά σε προμήθεια 1.250 μέτρων καλωδίων, επιπλέον των 5.500 μέτρων καλωδίων που έχουν προμετρηθεί. Το δικαίωμα προαίρεσης ενεργοποιείται εφάπαξ ή τμηματικά, ανάλογα με τις ανάγκες της Ε.ΥΔ.Α.Π. Α.Ε., κατόπιν μονομερούς δήλωσής της, που κοινοποιείται στον ανάδοχο σε εύλογο χρονικό διάστημα πριν προκύψει η σχετική αναγκαιότητα, κατόπιν αιτήματος της αρμόδιας οργανωτικής μονάδας και εισήγησης του/των Διαχειριστή/ών της Σύμβασης καθώς και της έγκρισης από το αποφαινόμενο όργανο.