2. Procedure
Procedure
Title: Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Budowa drogi dla pieszych i rowerów w ciągu DK70 na odc. Arkadia - Nieborów”.
Description: ZaZamówienie obejmuje wykonanie: mapy do celów projektowych, projektu budowlanego i wykonawczego, badań i opracowań geologicznych oraz geotechnicznych, materiałów do wniosku o zezwolenie na realizacji inwestycji drogowej (ZRID) oraz dokumentacji przetargowej (STWiORB, przedmiarów robót, kosztorysów ofertowych i kosztorysu inwestorskiego). Zamówienie ponadto obejmuje opracowanie i przygotowanie odpowiedzi na pytania oferentów i dokonywanie ewentualnych modyfikacji opracowanych dokumentów w okresie trwania postępowania przetargowego na realizację robót budowlanych i w okresie rękojmi za wady dla robót budowlanych wraz z pełnieniem Nadzoru Autorskiego.
Internal identifier: OŁO.D-3.2421.48.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postepowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (AD) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1-2), pkt 4-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 11. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych". 12. Wartość zamówienia powyżej 140 000,00 euro.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
Additional classification (cpv): 71242000 Project and design preparation, estimation of costs, 71250000 Architectural, engineering and surveying services, 71320000 Engineering design services, 71332000 Geotechnical engineering services, 71354000 Map-making services, 71248000 Supervision of project and documentation
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Budowa drogi dla pieszych i rowerów w ciągu DK70 na odc. Arkadia - Nieborów".
Description: Zamówienie obejmuje wykonanie: mapy do celów projektowych, projektu budowlanego i wykonawczego, badań i opracowań geologicznych oraz geotechnicznych, materiałów do wniosku o zezwolenie na realizacji inwestycji drogowej (ZRID) oraz dokumentacji przetargowej (STWiORB, przedmiarów robót, kosztorysów ofertowych i kosztorysu inwestorskiego). Zamówienie ponadto obejmuje opracowanie i przygotowanie odpowiedzi na pytania oferentów i dokonywanie ewentualnych modyfikacji opracowanych dokumentów w okresie trwania postępowania przetargowego na realizację robót budowlanych i w okresie rękojmi za wady dla robót budowlanych wraz z pełnieniem Nadzoru Autorskiego.