636466-2026 - Competition
Poland – Flow-measuring equipment – Modernizacja systemu poboru, uzdatniania i dostarczania wody w ramach realizacji projektu pn.: „Modernizacja oraz uruchomienie inteligentnej sieci wodociągowej w Gminie Andrzejewo”
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies - Works - Services
2. Procedure
Procedure
Title: Modernizacja systemu poboru, uzdatniania i dostarczania wody w ramach realizacji projektu pn.: „Modernizacja oraz uruchomienie inteligentnej sieci wodociągowej w Gminie Andrzejewo”
Description: Przedmiotem zamówienia jest modernizacja systemu poboru, uzdatniania i dostarczania wody w ramach realizacji projektu pn.: „Modernizacja oraz uruchomienie inteligentnej sieci wodociągowej w Gminie Andrzejewo”.
Internal identifier: ZP.271.2.9.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia w tym, składanie ofert, odbywa się za pośrednictwem platformy zakupowej: https://platformazakupowa.pl/pn/andrzejewo natomiast przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym, a Wykonawcą z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej https://platformazakupowa.pl/pn/andrzejewo lub za pomocą poczty elektronicznej, na adres poczty elektronicznej: gmina@andrzejwo.pl, z zastrzeżeniem pkt. 11.16 SWZ. 3. Zgodnie z 67 ustawy Pzp, Zamawiający podaje minimalne wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy - platformazakupowa.pl: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, 2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHz lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os X 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, 3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0, 4) włączona obsługa JavaScript, 5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, 6) Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3. 7) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. 4. Zamawiający działając na podstawie art. 65 ust 1. pkt 4) ustawy Pzp odstępuje od użycia środków komunikacji elektronicznej w przedmiotowym postępowaniu w zakresie składania przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt. 4.8, ppkt 1), lit a) SWZ, w postaci przedstawienia próbki oferowanych systemów. Próbkę należy dostarczyć Zamawiającemu za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (t. j. Dz. U. z 2026 r. poz. 558), osobiście lub za pośrednictwem posłańca do siedziby Zamawiającego. 5. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera Rozdział 11 SWZ. 6. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1703), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (Zamawiający dopuszcza także format RAR). 7. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera Rozdział 22 SWZ. 8. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości: 5 % ceny brutto oferty (z podatkiem VAT) w zakresie każdej części zamówienia. 9. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. 10. Specyfikacja warunków zamówienia wraz z załącznikami dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 11. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Works, Services
Main classification (cpv): 38421000 Flow-measuring equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Kontrola rozbiorów Wody
Description: 1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności poniższe elementy: 1) Urządzenia do obsługi i kontroli rozbiorów wody wraz z monitoringiem sieci wodociągowej, w tym: a) Liczniki DN 20 z nakładkami oraz zaworem antyskażeniowym – 945 szt., b) Mobilne liczniki do hydrantów – 1 szt., c) Skaner Radiowy – 1 szt., d) Tablet do odczytów i konfiguracji urządzeń pomiarowych – 1 szt., e) Słupki Pomiarowe – 15 szt., f) Wymiana hydrantów z zasuwami DN80 – 350 szt. g) Wymiana zasuw DN100 – 6 szt., h) Wymiana zasuw DN100 – 12 szt., i) Wymiana zasuw DN150 – 12 szt., j) Wymiana zasuw DN150 – 5 szt., k) Wymiana zasuw DN200 – 2 szt., l) Czyszczenie, płukanie i dezynfekcja sieci – 1 kpl., m) Zamrażarka do rur – 1 szt., n) Szafa rack 27U z akcesoriami (listwa, patchpanel, półka) – 1 szt., o) Serwer – 1 szt., p) Serwer NAS na kopie bezpieczeństwa – 1 szt., q) Zasilacz UPS – 1 szt., r) Switch zarządzalny – 1 szt., s) UTM – 1 szt., t) Zestaw komputerowy z monitorem i oprogramowaniem – 1 szt., u) Komputer przenośny z oprogramowaniem – 1 szt. 2) Oprogramowanie do obsługi i kontroli rozbiorów wody i monitoringu sieci wodociągowej, w tym: a) eBOK – 1 szt., b) eGIS – 1 szt., c) System Telemetryczny do obsługi sprzedaży wody – 1 szt., d) Model matematyczny systemu dystrybucji wody – 1 szt., e) System do inteligentnego zarządzania siecią wodociągową (np. SCADA) – 1 szt., f) Integracja systemu ERP – 1 szt., g) Oprogramowanie do kopii bezpieczeństwa – 1 szt., h) System do cyberbezpieczeństwa (Serwer logów, SIEM, podatności) - 1 kpl., 3) Wdrożenie oprogramowania i sprzętu – 1 kpl., 4) Modernizacja SUW w Andrzejewie, w tym: a) Wymiana dwóch pomp głębinowych – 1 kpl., b) Instalacja lamp UV – 1 kpl., 5) Modernizacja SUW w Zarębach Bolędach, w tym: a) Wymiana dwóch pomp głębinowych – 1 kpl., b) Instalacja lamp UV – 1 kpl., 6) Modernizacja SUW w Królach Małych, w tym: a) Instalacja lamp UV – 1 kpl. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym: wielkość, zakres, rodzaj i wielkość dostaw i usług, warunki gwarancji, serwisu, określono w Załącznik Nr 1 do SWZ.
Internal identifier: część 1 zamówienia
Additional nature of the contract: Works
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 38421100 Water meters
Additional classification (cpv): 48000000 Software package and information systems, 48730000 Security software package, 48820000 Servers, 32420000 Network equipment, 30213000 Personal computers, 45232430 Water-treatment work, 72263000 Software implementation services, 72265000 Software configuration services, 42122130 Water pumps, 42912330 Water-purifying apparatus, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 44482200 Fire hydrants, 42130000 Taps, cocks, valves and similar appliances, 45111200 Site preparation and clearance work
Lot: LOT-0002
Title: Wykonanie instalacji fotowoltaicznych na SUW
Description: 1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) dostawę i montaż oraz uruchomienie w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną 3 instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej, w tym: a) instalacji fotowoltaicznej o mocy min. 30kW wraz z magazynem energii o pojemności 45 kWh dla budynku hydroforni w Andrzejewie na działce nr 459/3 obręb Andrzejewo, b) instalacji fotowoltaicznej o mocy min. 40 kW wraz z magazynem energii o pojemności 60 kWh dla budynku hydroforni w Króle Małe na działce nr 49 obręb Króle Małe, c) instalacji fotowoltaicznej o mocy min 30 kW wraz z magazynem energii o pojemności 45 kWh dla budynku hydroforni w Zaręby Bolędy na działce nr 113 obręb Zaręby Ciemne. 2) dostawę wszystkich elementów instalacji fotowoltaicznej, 3) doprowadzenie linii zasilającej do falownika, 4) montaż modułów fotowoltaicznych, 5) ułożenie przewodów łączących moduły fotowoltaiczne, 6) ułożenie przewodów łączących moduły fotowoltaiczne z falownikiem, 7) montaż falownika i zabezpieczeń strony DC i AC, 8) połączenie modułów z falownikiem, 9) podłączenie instalacji do licznika energii elektrycznej, 10) sprawdzenie pracy układu 11) wykonanie pomiarów instalacji, 12) uporządkowanie terenu i przekazanie gotowego układu do eksploatacji inwestorowi, 13) przeszkolenie wskazanych osób w zakresie obsługi oraz procedur w przypadkach nieprawidłowej pracy instalacji, 14) sporządzenie protokołów pomiarowych, 15) odbiór prac z przekazaniem dokumentacji powykonawczej, protokołów pomiarowych, atestów( certyfikatów) dla wyrobów. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załączniki Nr 1a – 1c do SWZ, na który składają się Projekty techniczne.
Internal identifier: część 2 zamówienia
Main classification (cpv): 09331200 Solar photovoltaic modules
Additional classification (cpv): 09332000 Solar installation, 45261215 Solar panel roof-covering work, 45315300 Electricity supply installations, 45311000 Electrical wiring and fitting work, 45311200 Electrical fitting work, 31430000 Electric accumulators