2. Procedure
Procedure
Title: Jakeluverkon maanrakennusurakka
Description: Urakan kohteena on Tilaajan verkkolupa-alueella sopimuskaudella erikseen tilattavat 0,4 ja 20 kV sähkönjakeluverkon maanrakennustöihin kohdistuvat työsuoritteet Tilaajan toimittamia materiaaleja hyödyntäen. Urakkaan kuuluvien töiden osuus kattaa vuosittain Tilaajan jakeluverkon maanrakennustyöt pois lukien joitakin yksittäisiä erilliskohteita (kuten Vantaan Ratikan reitillä olevat työt). Tarjouspyyntö sisältää myös ulkovalaistus- ja kuituverkon rakentamiseen liittyviä maanrakennustöitä yhteisrakentamiskohteissa tiiviissä kaupunkiympäristössä
Internal identifier: 627700
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Kilpailutus järjestetään erityisalojen hankintalain (1398/2016) mukaisena neuvottelumenettelynä. Tilaaja varaa oikeuden järjestää neuvottelukierroksia todellisen tarpeen mukaan.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
Additional classification (cpv): 45112400 Excavating work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
Description of the options: Lisätiedot hankinta-asiakirjoissa.