2. Procedure
Procedure
Title: Lucrări de execuție aferente obiectivului de investiții ”Amenajare urbană spațiu public urban Podul Calicilor și Cheiul Dâmboviței între Piața Unirii și Pod Izvor”: OBIECT 1 - Spațiu public urban Podul Calicilor - Ansamblu urban Domnița Bălașa, Parcaj subteran, amenajare urbană Palatul de Justiție OBIECT 2 - Proiect „Cheiul Dâmboviței Unirii-lzvor”, Splaiul Independenței - Pod Unirii - Pod Izvor
Description: Obiectul contractului de achiziție publica - Lucrări de execuție aferente obiectivului de investiții ”Amenajare urbană spațiu public urban Podul Calicilor și Cheiul Dâmboviței între Piața Unirii și Pod Izvor” OBIECT 1 - Spațiu public urban Podul Calicilor - Ansamblu urban Domnița Bălașa, Parcaj subteran, amenajare urbană Palatul de Justiție; OBIECT 2 - Proiect „Cheiul Dâmboviței Unirii-lzvor”, Splaiul Independenței - Pod Unirii - Pod Izvor, in conformitate cu cerintele documentatiei de atribuire. Termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de maxim 20 de zile înainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă menționează că va răspunde la solicitările de clarificări adresate de către operatorii economici până la termenul limită stabilit în Anunțul de participare. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Internal identifier: 2026/57
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45221110 Bridge construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Lucrări de execuție aferente obiectivului de investiții ”Amenajare urbană spațiu public urban Podul Calicilor și Cheiul Dâmboviței între Piața Unirii și Pod Izvor” in conformitate cu cerintele documentatiei de atribuire, cuprinde 2 obiecte: OBIECT 1 - Spațiu public urban Podul Calicilor - Ansamblu urban Domnița Bălașa, Parcaj subteran, amenajare urbană Palatul de Justiție, valoare estimata 9.713.416,10 lei fără TVA; OBIECT 2 - Proiect „Cheiul Dâmboviței Unirii-lzvor”, Splaiul Independenței - Pod Unirii - Pod Izvor, valoare estimata 54.251.215,15 lei fără TVA; Total valoare estimata obiectiv 1 si 2 = 63.964.631,25 fara TVA. Durata totală de execuție a contractului de lucrări este de 18 de luni. Termenele individuale de execuție, stabilite distinct pentru fiecare obiect în parte, sunt următoarele: • Obiect 1 Podul Calicilor – legătura dintre străzile Șelari și Sfinții Apostoli va fi executat într-un termen de 10 de luni, la expirarea căruia, începând cu data semnării Procesului-verbal de recepție la terminarea lucrărilor de către toate părțile implicate, curge o perioadă de garanție 36 de luni, în conformitate cu prevederile legislației în vigoare; • Obiect 2 Amenajare urbană Cheiul Dâmboviței între Piața Unirii și Pod Izvor va fi executat într-un termen de 18 luni, la expirarea căruia, începând cu data semnării Procesului-verbal de recepție la terminarea lucrărilor de către toate părțile implicate, curge o perioadă de garanție de 36 de luni, în conformitate cu prevederile legislației în vigoare. Executarea contractului începe în baza ordinelor administrative de începere emise de către Achizitor pentru fiecare obiect în parte. Contractul se consideră încheiat după efectuarea Recepțiilor finale pentru lucrările executate pe fiecare obiect în parte, conform Graficelor de execuție.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45213316 Installation works of walkways, 45233140 Roadworks