636717-2026 - Competition
Bulgaria – Redundant Array of Independent Disk (RAID) – „Доставка на 1 брой дисков масив и 20 броя касети за архивиращо устройство за нуждите на Министерство на финансите (МФ)“
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title„Доставка на 1 брой дисков масив и 20 броя касети за архивиращо устройство за нуждите на Министерство на финансите (МФ)“
DescriptionИзискванията към изпълнението са подробно описани в Техническата спецификация на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ – Приложение № 1.​​​​​
Internal identifier605300
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 30233141 Redundant Array of Independent Disk (RAID)
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionПредметът на обществената поръчка обхваща осигуряването на 1 бр. дисков масив за съхранение на данни и 20 бр. касети за архивиращо устройство. Изискванията към изпълнението са подробно описани в Техническата спецификация на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ – Приложение № 1.​​​​​ *** Срок за изпълнение: - Срокът за доставка на оборудването е до 2 (два) месеца, считано от датата на влизане в сила на договора. - Срокът на гаранционно обслужване (хардуерна гаранция, техническа поддръжка и получаване на нови версии) е съобразно предложения от участника в офертата му срок, считано от датата на приемо-предавателния протокол за доставка. - Приемането и предаването на изпълнението се осъществява съгласно изискванията на договора за обществена поръчка. *** В случай, че не е производител, участникът следва да е оторизиран от производителя на оборудването или от официален негов представител с права за разпространение/доставка на предлаганите продукти на територията на Република България. *** Поставеното изискване за оторизация на етап подаване на оферти, се обосновава от предмета на поръчката и представлява гаранция за нейното своевременно и качествено изпълнение. В случай, че бъде избран изпълнител, на когото му бъде отказана оторизация от производителя, това може да доведе до забавяне на изпълнението на обществената поръчка, както и до нейното прекратяване. Според заключенията на Върховния административен съд ,,изискването за оторизация само по себе си не е ограничително, доколкото е гаранция за качество и надеждност на извършваната дейност. В обичайната търговска практика оторизацията става въз основа на договор, който може да бъде директно с производителя или с друг икономически субект, упълномощен да оторизира от името на производителя‘‘. (Решение № 10859 от 27.10.2021 г. на ВАС по адм. д. № 6546/2021 г. VIIо.). В документацията условието за оторизация е поставено разширително, т. е. не е ограничено единствено до производителя, но и всеки негов официален представител. Изисква се обща оторизация, а не за конкретна процедура и е предоставена възможност за всеки заинтересован участник – партньор, независимо дали е българско или чуждестранно лице, да подаде оферта, като е предоставена възможност за доказване на горепосоченото обстоятелство, както с оторизационно писмо, така и с всеки друг еквивалентен документ, който удостоверява съответствието с поставеното изискване.