636893-2026 - Competition
Poland – Architectural, construction, engineering and inspection services – Wykonanie aktualizacji dokumentacji projektowej termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 27 przy ul. Sielskiej 34 w Bydgoszczy.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleWykonanie aktualizacji dokumentacji projektowej termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 27 przy ul. Sielskiej 34 w Bydgoszczy.
DescriptionI. 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie aktualizacji dokumentacji projektowej termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 27 przy ul. Sielskiej 34 w Bydgoszczy, w zakresie i na warunkach określonych w załączniku do Specyfikacji Warunków Zamówienia, pn. „Opis przedmiotu zamówienia”. 2. Dla chętnych Wykonawców Zamawiający umożliwia udział w spotkaniu w celu obejrzenia miejsca planowanej inwestycji: w dniu 01.10.2026 r. o godz. 13:00. Miejsce spotkania przy wejściu do budynku Szkoły Podstawowej nr 27. Udział w spotkaniu nie jest obowiązkowy 3. Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 uPzp. 4. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie Wykonawcy. II. 1. CERTYFIKATY. Podmiotowe środki dowodowe wskazane w Rozdziale X SWZ mogą zostać zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 uPzp, wyłącznie w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia albo spełnianie warunków udziału w postępowaniu (jeśli warunki zostały w postępowaniu określone) w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym w SWZ. Certyfikat nie zastępuje podmiotowych środków dowodowych dotyczących podstaw wykluczenia nieobjętych certyfikacją, w szczególności art. 108 ust. 1 pkt 6 uPzp, art. 109 ust. 1 pkt 6 uPzp, art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także okoliczności zaistniałych w toku niniejszego postępowania. 2. Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie objętym ważną certyfikacją oraz wskazanym przez wykonawcę w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 uPzp. Jeżeli certyfikat obejmuje jedynie część podstaw wykluczenia albo część warunku (jeśli warunki zostały w postępowaniu określone) udziału w postępowaniu, albo potwierdza spełnianie warunku na poziomie niższym niż wymagany w SWZ, wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe w pozostałym zakresie. 3. W zakresie wynikającym z ważnego certyfikatu zamawiający nie żąda od wykonawcy innych podmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem art. 124 ust. 4 uPzp oraz art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. 4. Przed wyborem najkorzystniejszej oferty Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych wskazanych w Rozdziale X, w zakresie, w jakim nie zostały one zastąpione ważnym certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, z uwzględnieniem następujących postanowień: 1) Jeżeli z oświadczenia wstępnego, o którym mowa w art. 125 ust. 1 uPzp, wynika, że Wykonawca będzie posługiwał się certyfikatem, oraz Wykonawca podał dane dot. certyfikatu umożliwiające Zamawiającemu samodzielną weryfikację certyfikatu w bazie certyfikacji, Zamawiający nie wezwie Wykonawcy do złożenia podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim okoliczności wymagane przez Zamawiającego wynikają z tego certyfikatu, 2) Jeżeli certyfikat nie obejmuje wszystkich okoliczności wymaganych przez Zamawiającego, Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia podmiotowych środków dowodowych wyłącznie w zakresie nieobjętym certyfikacją 3) Jeżeli dane wskazane przez Wykonawcę nie pozwalają na odnalezienie albo weryfikację certyfikatu w bazie certyfikacji, Zamawiający może wezwać Wykonawcę do złożenia, uzupełnienia, poprawienia lub wyjaśnienia tych danych na zasadach określonych w art. 128 ust. 1 lub 4 uPzp. Jeżeli mimo wezwania Zamawiający nie będzie mógł zweryfikować certyfikatu, certyfikat nie zostanie uwzględniony w zakresie, którego nie można zweryfikować. 4) Jeżeli dane niezbędne do oceny okoliczności potwierdzanych certyfikatem nie zostały ujawnione w certyfikacie albo w bazie certyfikacji ze względu na ich prawnie chroniony charakter, Zamawiający może żądać od Wykonawcy udostępnienia tych danych albo wyrażenia zgody na ich udostępnienie Zamawiającemu przez podmiot certyfikujący, na podstawie art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji Wykonawców zamówień publicznych. 5) W przypadku powzięcia przez Zamawiającego informacji wskazujących, że Wykonawca wprowadził podmiot certyfikujący w błąd, co mogło mieć istotny wpływ na udzielenie certyfikacji Wykonawców zamówień publicznych, albo że Wykonawca przestał spełniać warunki udzielenia tej certyfikacji, (jeśli warunki zostały w postępowaniu określone) Zamawiający, na podstawie art. 128a ust. 1 uPzp, wezwie Wykonawcę do złożenia wyjaśnień w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania. Jeżeli Zamawiający uzna wyjaśnienia Wykonawcy za niewystarczające, zastosuje art. 128a ust. 2 uPzp. 6) W przypadku zawieszenia ważności certyfikacji Wykonawców zamówień publicznych w toku postępowania Zamawiający, na podstawie art. 128a ust. 3 uPzp, wezwie Wykonawcę do złożenia, w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim złożony certyfikat miał potwierdzać brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu na potrzeby niniejszego postępowania (jeśli warunki zostały w postępowaniu określone). Przepisy art. 128 ust. 2–5 uPzp stosuje się odpowiednio. 7) W przypadku utraty ważności certyfikatu w całości albo w części w toku postępowania certyfikat nie będzie uwzględniany w zakresie, w jakim utracił ważność. W takim przypadku Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia odpowiednich podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim certyfikat miał potwierdzać brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu (jeśli warunki zostały w postępowaniu określone).
Internal identifierWZP.271.10.2026.E
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
Additional classification (cpv): 71220000 Architectural design services, 71250000 Architectural, engineering and surveying services, 71320000 Engineering design services, 71242000 Project and design preparation, estimation of costs
5. Lot
LotLOT-0001
Description1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie aktualizacji dokumentacji projektowej termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 27 przy ul. Sielskiej 34 w Bydgoszczy, w zakresie i na warunkach określonych w załączniku do Specyfikacji Warunków Zamówienia, pn. „Opis przedmiotu zamówienia”. 2. Dla chętnych Wykonawców Zamawiający umożliwia udział w spotkaniu w celu obejrzenia miejsca planowanej inwestycji: w dniu 01.10.2026 r. o godz. 13:00. Miejsce spotkania przy wejściu do budynku Szkoły Podstawowej nr 27. Udział w spotkaniu nie jest obowiązkowy. 3. Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 uPzp. 4. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie Wykonawcy. 5. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA 14 miesięcy od daty zawarcia umowy, w tym: ETAP I - w terminie 6 miesięcy od daty zawarcia umowy, ETAP II - w terminie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy, ETAP III - w terminie 14 miesięcy od daty zawarcia umowy.