See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: DELEGAREA PRIN CONCESIUNE A SERVICIULUI DE UTILITATE PUBLICA - ALIMENTARE CU ENERGIE TERMICA IN SISTEM CENTRALIZAT IN MUNICIPIUL BRAD
Description: Obiectivul general al delegarii consta in asigurarea continuitatii si sigurantei serviciului public de alimentare cu energie termica in sistem centralizat in municipiul Iasi, in conditii de impact redus asupra mediului, precum si de crestere a eficientei serviciului pentru obtinerea unor preturi cat mai mici pentru populatie. Durata maxima a contractului este de 5 ani (60 luni). Termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de atribuire a contractului de delegare a gestiunii prin concesiune are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Termenul limita in care Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari este a16-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4374962_2024_PAAPD1496636
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 65000000 Public utilities
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Prin procedura de delegare a gestiunii, municipiul Brad atribuie gestiunea serviciului de utilitate publică – alimentare cu energie termică în sistem centralizat în municipiul Brad. Serviciul de utilitate publică – alimentare cu energie termică în sistem centralizat se va realiza în conformitate cu cerințele Caietului de sarcini al serviciului si Regulamentului serviciului aprobate prin HCL al municipiul Brad nr 120/2024. Prin contract se deleagă către operator, prin concesiune, toate activitățile componente ale serviciului de alimentare cu energie termică în sistem centralizat în municipiul Brad, respectiv producere energie termică, transport energie termică, distribuția și furnizarea energiei termice (conform Studiului de oportunitate, Regulamentului Serviciului și Caietului de sarcini al serviciului).
Internal identifier: 1