637092-2026 - Competition
Romania – Special nutritional products – Acord cadru de furnizare produse nutritionale speciale
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Acord cadru de furnizare produse nutritionale speciale
Description: Acord cadru de furnizare produse nutritionale speciale. AC va raspunde la clarificari in a 12-a zi dinainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 20.
Internal identifier: 4323209/2026/24418/10.09.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15880000 Special nutritional products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Amestec de L-aminoacizi sub forma de pulbere, fara fenilalanina, suplimentat cu micronutrienti, stadiu A (sau echivalent)
Description: Cant min CS 1 Cant max CS 50 Cant min AC 20 Cant max AC 200
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33690000 Various medicinal products
Lot: LOT-0002
Title: Amestec de L-aminoacizi sub forma de pulbere, fara fenilalanina, formula metabolica A, 400g (sau echivalent)
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Amestec de L-aminoacizi sub forma de pulbere, fara fenilalanina, formula metabolica B, 500g (sau echivalent)
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Substitut alimentar de gris cu continut scazut de proteine (hipoproteic) pentru preparate dietetice PKU
Description: Cant min CS 1 Cant max CS 50 Cant min AC 20 Cant max AC 1000
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Amestec de faina cu continut scazut de proteine (hipoproteica) pentru gatit si copt, 500g (sau echivalent)
Description: Cant min CS 1 Cant max CS 50 Cant min AC 20 Cant max AC 2000
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Produs dietetic pulbere pentru inlocuirea oului in retete, hipoproteic, 500g (sau echivalent)
Description: Cant min CS 1 Cant max CS 50 Cant min AC 20 Cant max AC 500
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Biscuiti dietetici cu continut scazut de proteine (hipoproteici), 200g (sau echivalent)
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Paste fainoase dietetice hipoproteice, forme scurte tip penne, 500g (sau echivalent)
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Paste fainoase dietetice hipoproteice, forme scurte tip fussili, 500g (sau echivalent)
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Paste fainoase dietetice hipoproteice, forme lungi tip tagliatelli/anellini, 250g (sau echivalent)
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Produs alimentar tip boabe de orez, cu continut scazut de proteine, 400g (sau echivalent)
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Paste fainoase dietetice hipoproteice, forme lungi tip spaghetti, 500g (sau echivalent)
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Bautura dietetica pulbere, substitut de lapte hipoproteic, simplu, 400g (sau echivalent)
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Bautura dietetica pulbere, substitut de lapte hipoproteic, cu fructe, 300g (sau echivalent)
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Amestec concentrat de L-aminoacizi fara fenilalanina, etapa 2 Prima, 500g (sau echivalent)
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Amestec concentrat de L-aminoacizi fara fenilalanina, etapa 2 Secunda, 500g (sau echivalent)
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Amestec de L-aminoacizi sub forma de pulbere, fara fenilalanina, specific pentru sugari, 400g (sau echivalent)
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Supliment nutritional pulbere hiperenergetic, pe baza de carbohidrati, 400g (sau echivalent)
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Cereale dietetice mic dejun (fulgi/inele) cu continut scazut de proteine, 250g (sau echivalent)
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Formula de lapte praf pentru sugari, fara lactoza, destinata managementului dietetic al intolerantei la lactoza, ambalata la cutie de 400g (sau echivalent)
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Formula de lapte praf de inceput pentru sugari, cu proteine optimizate si oligozaharide, stadiul 1, de la nastere, ambalata la cutie de 400g (sau echivalent)
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Formula de lapte praf de continuare pentru sugari, stadiul 2, de la 6 luni, ambalata la cutie de 400g (sau echivalent)
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Produs pe baza de lapte praf fortifiat pentru copii de varsta mica, stadiul 3, de la 12 luni, ambalat la cutie de 400g (sau echivalent)
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Formula de lapte praf cu vascozitate crescuta, anti-regurgitare (AR), destinata managementului dietetic al regurgitatiilor la sugari, ambalata la cutie de 800g (sau echivalent)
Internal identifier: 24