See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: MM-CL-09 – Retele apa si apa uzata: Sighetu Marmatiei, Vadu Izei, Sarasau, Campulung la Tisa, Remeti
Description: Activitatile din cadrul Contractului de lucrari „MM-CL-09 – Retele apa si apa uzata: Sighetu Marmatiei, Vadu Izei, Sarasau, Campulung la Tisa, Remeti” cuprinde: UAT SIGHETU MARMATIEI OBIECT 1 - EXTINDEREA SISTEMULUI DE ALIMENTARE CU APA IN MUNICIPIUL SIGHETU MARMATIEI OBIECT 2 - REABILITAREA SISTEMULUI DE ALIMENTARE CU APA IN MUNICIPIUL SIGHETU MARMATIEI OBIECT 3 - REABILITAREA CONDUCTEI DE TRANSPORT APA POTABILA IN MUNICIPIUL SIGHETU MARMATIEI OBIECT 4 - REABILITAREA SISTEMULUI DE APA UZATA IN MUNICIPIUL SIGHETU MARMATIEI OBIECT 5 - EXTINDEREA SISTEMULUI DE APA UZATA IN MUNICIPIUL SIGHETU MARMATIEI OBIECT 6 - STATII DE POMPARE APA UZATA IN MUNICIPIUL SIGHETU MARMATIEI OBIECT 7 - CONDUCTE REFULARE SPAU IN MUNICIPIUL SIGHETU MARMATIEI UAT CAMPULUNG LA TISA OBIECT CLT-1 - EXTINDEREA RETELEI DE APA DIN LOCALITATEA CAMPULUNG LA TISA OBIECT CLT-2 - EXTINDEREA RETELEI DE APA UZATA DIN LOCALITATEA CAMPULUNG LA TISA UAT REMETI OBIECT REM-1 - EXTINDEREA RETELEI DE DISTRIBUTIE APA POTABILA IN LOCALITATEA REMETI OBIECT REM-2 - EXTINDEREA RETELEI DE COLECTARE APA UZATA IN LOCALITATEA REMETI UAT SARASAU OBIECT SRS-1 - EXTINDEREA RETELEI DE APA DIN LOCALITATEA SARASAU OBIECT SRS-2 - EXTINDEREA RETELEI DE APA UZATA DIN LOCALITATEA SARASAU UAT VADU IZEI OBIECT VIZ-1 - EXTINDEREA RETELEI DE DISTRIBUTIE APA POTABILA IN LOCALITATEA VADU IZEI SI CARTIER SUGAU OBIECT VIZ-2 - EXTINDEREA RETELEI DE COLECTARE APA UZATA IN LOCALITATEA VADU IZEI SI CARTIER SUGAU Valoarea contractului include sume provizionate in valoare de 1.418.771,94 lei, dar nu include cheltuieli diverse și neprevăzute. Sumele provizionate vor fi evidentiate la nivelul listelor de pret ce vor insoti formularul de propunere financiara in suma fixa nominala, nemodificabila, in varianta data de Entitatea Contractanta. Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel: - cu 25 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; - cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 9710087/2024/CL09
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Lucrarile din cadrul contractului - „MM-CL-09 – Retele apa si apa uzata: Sighetu Marmatiei, Vadu Izei, Sarasau, Campulung la Tisa, Remeti” presupun: UAT SIGHETU MARMATIEI OBIECT 1 - EXTINDEREA SISTEMULUI DE ALIMENTARE CU APA IN MUNICIPIUL SIGHETU MARMATIEI Obiect 1: Extinderea sistemului de alimentare cu apa in localitatea Sighetu Marmatiei - L = 4537 m; OBIECT 2 - REABILITAREA SISTEMULUI DE ALIMENTARE CU APA IN MUNICIPIUL SIGHETU MARMATIEI Obiect 2: Reabilitarea sistemului de alimentare cu apa in localitatea Sighetu Marmatiei - L = 3596 m; OBIECT 3 - REABILITAREA CONDUCTEI DE TRANSPORT APA POTABILA IN MUNICIPIUL SIGHETU MARMATIEI Obiect 3: Reabilitare Conducta Transport - L = 2940 m; OBIECT 4 - REABILITAREA SISTEMULUI DE APA UZATA IN MUNICIPIUL SIGHETU MARMATIEI Obiect 4 : Reabilitarea sistemului de apa uzata in localitatea Sighetu Marmatiei - L = 2849 m; OBIECT 5 - EXTINDEREA SISTEMULUI DE APA UZATA IN MUNICIPIUL SIGHETU MARMATIEI Obiect 5: Extinderea sistemului de apa uzata in localitatea Sighetu Marmatiei - L = 3893 m; OBIECT 6 - STATII DE POMPARE APA UZATA IN MUNICIPIUL SIGHETU MARMATIEI Sub-obiect 6.1: Statie de pompare apa uzata SPAU1 – 1 buc; Sub-obiect 6.2: Statie de pompare apa uzata SPAU2 – 1 buc; Sub-obiect 6.3: Statie de pompare apa uzata SPAU3 – 1 buc; OBIECT 7 - CONDUCTE REFULARE SPAU IN MUNICIPIUL SIGHETU MARMATIEI Sub-obiect 7.1: Conducta Refulare SPAU1 - L = 171 m; Sub-obiect 7.2: Conducta Refulare SPAU2 - L = 256 m; Sub-obiect 7.3: Conducta Refulare SPAU3 - L = 423 m; UAT CAMPULUNG LA TISA OBIECT CLT-1 - EXTINDEREA RETELEI DE APA DIN LOCALITATEA CAMPULUNG LA TISA Sub-obiect CLT.1.1: Extindere conducte de transport - L = 980 m; Sub-obiect CLT.1.2: Extindere retea de distributie - L = 12770 m; OBIECT CLT-2 - EXTINDEREA RETELEI DE APA UZATA DIN LOCALITATEA CAMPULUNG LA TISA Sub-obiect CLT.2.1: Extindere retea de canalizare - L = 12480 m; Sub-obiect CLT.2.2: Extindere statii de pompare apa uzata si conducte de refulare apa uzata – 5 buc SPAU; L = 6047 m; UAT REMETI OBIECT REM-1 - EXTINDEREA RETELEI DE DISTRIBUTIE APA POTABILA IN LOCALITATEA REMETI Sub-obiect REM.1.1: Extinderea retelei de distributie apa potabila in localitatea Remeti - L = 14791 m; Sub-obiect REM.1.2: Monitorizare si control hidraulic sistem apa potabila Remeti – 3 buc.; Sub-obiect REM.1.3: Statii de pompare apa potabila localitatea Remeti – 1 buc.; OBIECT REM-2 - EXTINDEREA RETELEI DE COLECTARE APA UZATA IN LOCALITATEA REMETI Sub-obiect REM.2.1: Extinderea retelei de colectare apa uzata in localitatea Remeti - L = 13430 m; Sub-obiect REM.2.2: Statii de pompare ape uzate Remeti – 6 buc.; Sub-obiect REM.2.3: Conducte de refulare SPAU Remeti - L = 1556 m; UAT SARASAU OBIECT SRS-1 - EXTINDEREA RETELEI DE APA DIN LOCALITATEA SARASAU Sub-obiect SRS.1.1: Extindere retea de distributie - L = 3665 m; Sub-obiect SRS1.2: Monitorizare si control hidraulic sistem apa Sarasau – 1 buc.; OBIECT SRS-2 - EXTINDEREA RETELEI DE APA UZATA DIN LOCALITATEA SARASAU Sub-obiect SRS.2.1: Extindere retea de canalizare - L = 3637 m; Sub-obiect SRS.2.2: Extindere statii de pompare apa uzata si conducte de refulare apa uzata – 1 buc SPAU; L = 654 m; UAT VADU IZEI OBIECT VIZ-1 - EXTINDEREA RETELEI DE DISTRIBUTIE APA POTABILA IN LOCALITATEA VADU IZEI SI CARTIER SUGAU Sub-obiect VIZ.1.1: Extinderea conducta de transport - L = 4448 m; Sub-obiect VIZ 1.2: Retehnologizare GA Vadu Izei – 1 buc.; Sub-obiect VIZ.1.3: Extinderea retelei de distributie apa potabila in localitatea Vadu Izei si cartier Sugau - L = 9393 m; Sub-obiect VIZ 1.4: Monitorizare si control hidraulic sistem apa potabila Vadu Izei si cartier Sugau – 2 buc.; Sub-obiect VIZ 1.5: Statii de pompare apa potabila localitatea Vadu Izei si cartier Sugau – 2 buc.; Sub-obiect VIZ 1.6: Bransamente pe reteaua de distributie existenta localitatea Vadu Izei – 392 buc.; OBIECT VIZ-2 - EXTINDEREA RETELEI DE COLECTARE APA UZATA IN LOCALITATEA VADU IZEI SI CARTIER SUGAU Sub-obiect VIZ.2.1: Extinderea retelei de colectare apa uzata in localitatea Vadu Izei si cartier Sugau - L = 8990 m; Sub-obiect VIZ.2.2: Statii de pompare ape uzate Vadu Izei si cartier Sugau – 6 buc.; Sub-obiect VIZ.2.3: Conducte de refulare SPAU Vadu Izei – L = 832 m si Conducte de refulare SPAU cartier Sugau – L = 496 m. Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructie b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice c) Testare si punere in functiune d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Notificare a Defectelor, atunci cand este necesar e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor (perioada de garantie) de 36 luni, respectiv 1095 zile f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului Contractul se compune din perioada de executie a lucrarilor care este de 30 de luni calendaristice de la ordinul de incepere a lucrarilor, la care se adauga perioada de notificare a defectelor/perioada de garantie care este de minim 36 de luni calendaristice de la semnarea procesului verbal de receptie la terminarea lucrarilor.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 42131390 Assemblies of valves, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 45232400 Sewer construction work, 45232431 Wastewater pumping station, 45310000 Electrical installation work, 45332000 Plumbing and drain-laying work