637378-2026 - Competition
Finland – Construction work – KARVIAN KUNNANTALON VESIKATTOSANEERAUS
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: KARVIAN KUNNANTALON VESIKATTOSANEERAUS
Description: Karvian kunta pyytää tarjoustanne kunnantalon vesikattourakan rakennustöistä sekä niihin liittyvistä LVI-töistä asiakirjojen ja suunnitelmien mukaisesti. Urakka käsittää Karvian kunnantalon vesikaton uusimisen siihen liittyvine purku-, rakennus- ja LVI-töineen. Urakkaan kuuluu muun muassa vanhojen rakenteiden ja vesikatteen purkaminen, uusien vesikatonrakenteiden ja aluskatteen rakentaminen, uuden vesikatteen ja pellitysten asentaminen, sadevesijärjestelmien ja kattoturvatuotteiden uusiminen sekä tarvittavat julkisivu-, LVI-, suojaus-, teline-, nosto-, siivous- ja aputyöt. Edellä esitetty luettelo ei ole tyhjentävä eikä rajoita urakan sisältöä. Urakoitsijan suoritusvelvollisuuteenkuuluvat kaikki tarjouspyyntöasiakirjoissa ja suunnitelmissa esitetyt työt valmiin lopputuloksen aikaansaamiseksi. Urakkamuoto: pääurakka (rakennusurakka ja LVI-tekniset työt).
Internal identifier: 001/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45261900 Roof repair and maintenance work, 44112400 Roof
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 2026-057027-LOT-0001