637489-2026 - Competition
Poland – Refuse disposal and treatment – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Krasne pochodzących z nieruchomości zamieszkałych
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Krasne pochodzących z nieruchomości zamieszkałych
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Krasne pochodzących z nieruchomości zamieszkałych w okresie od 1.01.2027 do 31.12.2027 r. Odbiorem i zagospodarowaniem zostaną objęte: 1) bezpośrednio z nieruchomości: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, zebrane w pojemnikach lub workach, b) szkło, zebrane w workach lub w pojemnikach (w przypadku zabudowy wielolokalowej) dostarczonych przez Wykonawcę, c) papier, zebrany w workach lub w pojemnikach (w przypadku zabudowy wielolokalowej) dostarczonych przez Wykonawcę, d) tworzywa sztuczne, metal, odpady opakowaniowe wielomateriałowe – zbierane łącznie, zebrane w workach lub w pojemnikach (w przypadku zabudowy wielolokalowej) dostarczonych przez Wykonawcę, e) bioodpady, zebrane w workach lub w pojemnikach (w przypadku zabudowy wielolokalowej) dostarczonych przez Wykonawcę, (z zastrzeżeniem, nie odbierania bioodpadów, jeżeli właściciel nieruchomości zabudowanej jednorodzinnym budynkiem mieszkalnym podał w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi informacje dotyczące posiadania kompostownika przydomowego i kompostowania w nim bioodpadów stanowiących odpady komunalne oraz korzysta ze zwolnienia z części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi), f) popiół, zebrany w workach lub pojemnikach. Wykonawca dostarczy 600 szt. pojemników, na czas realizacji usługi, g) przeterminowane leki - zbierane w pojemnikach usytuowanych w wybranych punktach aptecznych, h) z mobilnych punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych: meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony- do 8 sztuk od jednego gospodarstwa domowego na rok kalendarzowy, papier, tworzywa sztuczne, metale, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, szkło, bioodpady, przeterminowane leki i chemikalia, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, zużyte baterie i akumulatory, odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne, odpady tekstyliów i odzieży, odpady niebezpieczne, popioły (z zastrzeżeniem, nie odbierania bioodpadów, jeżeli właściciel nieruchomości zabudowanej jednorodzinnym budynkiem mieszkalnym podał w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi informacje dotyczące posiadania kompostownika przydomowego i kompostowania w nim bioodpadów stanowiących odpady komunalne oraz korzysta ze zwolnienia z części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi), i) z punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych: meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony- do 8 sztuk od jednego gospodarstwa domowego na rok kalendarzowy, papier, tworzywa sztuczne, metale, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, szkło, bioodpady, przeterminowane leki i chemikalia, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, zużyte baterie i akumulatory, odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne, odpady tekstyliów i odzieży, odpady niebezpieczne, popioły (z zastrzeżeniem, nie odbierania bioodpadów, jeżeli właściciel nieruchomości zabudowanej jednorodzinnym budynkiem mieszkalnym podał w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi informacje dotyczące posiadania kompostownika przydomowego i kompostowania w nim bioodpadów stanowiących odpady komunalne oraz korzysta ze zwolnienia z części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi). j) Ogranicza się ilości przyjmowanych przez mobilne punkty oraz punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych zużytych opon do 8 sztuk od jednego gospodarstwa domowego na rok kalendarzowy. k) Wykonawca musi dysponować urządzeniami umożliwiającymi odczyt i rejestrację kodów identyfikacyjnych przypisanych do właściciela nieruchomości, spełniającymi minimalne wymagania określone w Załączniki nr 5 do SWZ. Ilość nieruchomości, z których będą odbierane odpady zgodnie z wykazem punktów odbioru odpadów komunalnych stanowiącym załącznik nr 1 do OPZ wynosi 3 794 i może wzrosnąć o 5%. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowi załącznik nr 5 do SWZ.
Internal identifier: ROŚ.271.1.1.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90510000 Refuse disposal and treatment
Additional classification (cpv): 90511200 Household-refuse collection services, 90513100 Household-refuse disposal services
5. Lot
Lot: LOT-0001