2. Procedure
Procedure
Title: Zakup i dostawa sprzętu medycznego jednorazowego użytku z zakresu anestezjologii na bieżące potrzeby Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
Description: Zakup i dostawa sprzętu medycznego jednorazowego użytku z zakresu anestezjologii na bieżące potrzeby Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Opierając się na zapisach Prawa Zamówień Publicznych (Dz.U.2022.1710,) art. 138 ust. 2 podp. 2, 1. Procedura postępowania związana z dostawą ww. sprzętu jest niezwykle istotna dla zapewnienia ciągłości świadczenia usług medycznych Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Skrócenie terminu składania ofert umożliwi szybsze przeprowadzenie oceny ofert oraz podjęcie niezbędnych działań administracyjnych w celu zawarcia umowy. 2. Zachodzi pilna konieczność udzielania zamówienia, wynikająca z wysokiego poziomu realizacji bieżącej umowy (na poziomie 106% - w tym 6% z przysługującego prawa opcji) z ww. zakresu. Biorąc pod uwagę specyfikę świadczonych usług medycznych oraz potrzeby pacjentów, istotne jest zapewnienie ciągłości dostaw ww. sprzętu. 3. Wymogi, specyfikacje i kryteria dotyczące zamówienia publicznego są jasno określone w dokumentach przetargowych. Skrócenie terminu składania ofert nie wpłynie negatywnie na możliwość dostarczenia kompletnych i precyzyjnych ofert od potencjalnych wykonawców
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: 1. W trakcie obowiązywania umowy Zamawiający może skorzystać z prawa opcji. Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego jest jego uprawnieniem (a nie zobowiązaniem), nie jest obowiązkowe i nastąpi w przypadku zaistnienia dodatkowych potrzeb Zamawiającego w zakresie asortymentu objętego przedmiotem umowy, a także w ramach posiadanych środków finansowych. 2. Prawo opcji obejmuje uprawnienie do zwiększenia o 50,00 % ilości każdej z pozycji asortymentowych, objętych przedmiotem umowy. W przypadku, gdy 50,00 % danej pozycji asortymentowej stanowi ułamek, ilość objętą prawem opcji zaokrągla się w dół do liczby całkowitej. 3. Zamawiający z prawa opcji może korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej wielkości, o której mowa w ust. 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości albo w części. 4. Wykonawca wykona przedmiot umowy w ramach zamówienia opcjonalnego zgodnie z warunkami i na zasadach określonych dla zamówienia podstawowego. Wartości cen jednostkowych dla asortymentu objętego zamówieniem opcjonalnym będą takie same jak dla asortymentu objętego zamówieniem podstawowym. 5. Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji najpóźniej na jeden miesiąc przed upływem terminu obowiązywania umowy, wskazanego w § 6 ust. 1. 6. Warunkiem skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji jest złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego, w terminie wskazanym w ust. 5, oświadczenia woli o skorzystaniu z tego prawa, w którym Zamawiający wskaże wielkość (zakres) prawa opcji z którego korzysta. Wykonanie prawa opcji nie wymaga dokonania zmiany do umowy w rozumieniu postanowienia § 10. 7. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 6, Zamawiający złoży w formie pisemnej lub w formie elektronicznej (tj. przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego). 8. Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego nie stanowi podstawy do zmiany terminu obowiązywania umowy, wskazanego w § 6 ust. 1. 9. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji lub skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie Wykonawcy nie przysługuje względem Zamawiającego żadne roszczenie z tego tytułu.