637560-2026 - Competition
Bulgaria – Pipeline-design services – „Проектиране и авторски надзор за обекти: „Реконструкция на водопроводната мрежа и довеждащи водопроводи за питейно водоснабдяване в села на територията на Община Шумен“ по обособени позиции“
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: „Проектиране и авторски надзор за обекти: „Реконструкция на водопроводната мрежа и довеждащи водопроводи за питейно водоснабдяване в села на територията на Община Шумен“ по обособени позиции“
Description: Целта на настоящата обществена поръчка е да бъде избран изпълнител, на който да бъде възложено проектиране с цел изготвяне на проектна документация и извършване на авторски надзор - при последващо строителство на обект: „Проектиране и авторски надзор за обекти: Реконструкция на водопроводната мрежа и довеждащи водопроводи за питейно водоснабдяване в села на територията на Община Шумен“ по обособени позиции. Обществената поръчка е разпределена в три обособени позиции, както следва: ОП 1: „Проектиране и авторски надзор за обект: Реконструкция на довеждащ водопровод в с. Лозево“; ОП 2: „Проектиране и авторски надзор за обект: Реконструкция на довеждащ водопровод в с. В. Друмев“; ОП 3: „Проектиране и авторски надзор за обект: Реконструкция на водопроводна мрежа в с. В. Друмев“. Предметът на поръчката за всяка обособена позиция включва следните дейности: Дейност № 1 - Изготвяне на комплексен проект за инвестиционна инициатива по чл. 150, ал. 2 от ЗУТ. Комплексният проект се състои от две самостоятелни части:​​​​​​​ - Изготвяне на проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП) на трасето на довеждащите водопроводи в с. Лозево и с. Васил Друмев и водопроводна мрежа в с. В. Друмев. - Изготвяне на инвестиционен проект във фаза „Технически проект“, ведно с количествено-стойностни сметки. “Техническият проект“ следва да е разработен съгласно Закона за устройство на територията (ЗУТ) и Наредба № 4 от 21 май 2001г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти и останалата приложима нормативна уредба. Техническият проект включва най-малко следните части: „Водоснабдяване“, Част „Конструкции“, Част „Инженерно-геоложки и хидрогеоложки проучвания, Част „Електрическа“, Част „КИП и А“, Част „Геодезия“, Част „Пътна“, Част „План и безопасност за здраве“, Част „ВОБД“, Част „План за пожарна безопасност“, Част „План за управление на строителните отпадъци“ Дейност № 2 - Упражняване на авторски надзор по чл. 162 от Закона за Устройство на Територията (ЗУТ) за целия период от датата на подписване на протокол за откриване на строителна площадка и за определяне на строителна линия и ниво (приложения № 2 и 2а) до съставянето на последния по ред констативен акт образец приложение № 15 от Наредба № 3 от 31 юли 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството или, когато в него са идентифицирани забележки, до подписването на последния по ред протокол за приемане от страна на Възложителя на обекта без забележки. Количеството, обема и обхвата на отделните дейности по обособени позициии са подробно описани в техническите спецификации, неразделна част от настоящата документация. ​​​​​​​
Internal identifier: 607484
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71322200 Pipeline-design services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: „Проектиране и авторски надзор за обект: Реконструкция на довеждащ водопровод в с. Лозево“
Description: Предмета на Обособена позиция № 1 е проектиране и авторски надзор за обект: Реконструкция на довеждащ водопровод в с. Лозево и включва следните дейности: Дейност № 1 - Изготвяне на комплексен проект за инвестиционна инициатива по чл. 150, ал. 2 от ЗУТ. Комплексният проект се състои от две самостоятелни части:​​​​​​​ - Изготвяне на проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП) на трасето на довеждащ водопровод в с. Лозево; ​​​​​​​ - Изготвяне на инвестиционен проект във фаза „Технически проект“ за реконструкция на довеждащи водопроводи с обща дължина около 1500 м и на стари, неизползваеми каптажи, разположени в близост до с. Лозево, а именно каптаж „Чатал чешме“ (част от водоснабдителна система с каптаж „Стража“), както и каптаж „Горен“ и каптаж „Долен“, като същите се включват към съществуващия довеждащ водопровод от каптаж „Чатал бунар“ – основен водоизточник за селото. Дейност № 2 - Упражняване на „Авторски надзор“ по време на изпълнение на строително-монтажните работи. Количеството, обема и обхвата на отделните дейности по обособената позиция са подробно описани в техническата спецификация, неразделна част от настоящата документация. ​​​​​​​
Internal identifier: 607591
Lot: LOT-0002
Title: „Проектиране и авторски надзор за обект: Реконструкция на довеждащ водопровод в с. В. Друмев“
Description: Предмета на Обособена позиция № 2 е проектиране и авторски надзор за обект: Реконструкция на довеждащ водопровод в с. В. Друмев и включва следните дейности: Дейност № 1 - Изготвяне на комплексен проект за инвестиционна инициатива по чл. 150, ал. 2 от ЗУТ. Комплексният проект се състои от две самостоятелни части:​​​​​​​ - Изготвяне на проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП) на трасето на довеждащ водопровод в с. Васил Друмев; - Изготвяне на инвестиционен проект във фаза „Технически проект“ за реконструкция на съществуващ довеждащ водопровод от дълбок сондаж „Васил Друмев“ до черпателен резервоар към ПС „Васил Друмев“, както и от помпената станция до напорни резервоари НВ 500 m³ и НВ 220 m³. Проектът да включва реконструкция на черпателния резервоар към ПС „Васил Друмев“, самата помпена станция и напорните резервоари НВ 500 m³ и НВ 220 m³, включително подмяна и реконструкция на тръбна арматура, строително-конструктивна (АС) част, подмяна на помпени агрегати, електросилнотокова част в помпената станция, както и системи за контрол, измерване, управление и автоматизация (КИП и А), където е приложимо. Дейност № 2 - Упражняване на „Авторски надзор“ по време на изпълнение на строително-монтажните работи. Количеството, обема и обхвата на отделните дейности по обособената позиция са подробно описани в техническата спецификация, неразделна част от настоящата документация. ​​​​​​​
Internal identifier: 607604
Lot: LOT-0003
Title: „Проектиране и авторски надзор за обект: Реконструкция на водопроводна мрежа в с. В. Друмев“
Description: Предмета на Обособена позиция № 3 е проектиране и авторски надзор за обект: Реконструкция на водопроводна мрежа в с. В. Друмев и включва следните дейности: ​​​​​​​Дейност № 1 - Изготвяне на комплексен проект за инвестиционна инициатива по чл. 150, ал. 2 от ЗУТ. Комплексният проект се състои от две самостоятелни части: - Изготвяне на проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП) на трасето на водопроводна мрежа в с. Васил Друмев; - Изготвяне на инвестиционен проект във фаза „Технически проект“, обхващащ реконструкцията на вътрешната водопроводна мрежа на с. Васил Друмев с обща дължина около 7 755 м, като в проекта да се предвиди поетапна подмяна на съществуващите азбестоциментови водопроводи с нови тръби от съвременни материали, възстановяване на сградни отклонения, спирателна арматура и улични шахти. Дейност № 2 - Упражняване на „Авторски надзор“ по време на изпълнение на строително-монтажните работи. Количеството, обема и обхвата на отделните дейности по обособената позиция са подробно описани в техническата спецификация, неразделна част от настоящата документация.
Internal identifier: 607606