637659-2026 - Competition
Romania – Pipeline, piping, pipes, casing, tubing and related items – MATERIALE ȘI ECHIPAMENTE necesare pentru execuția lucrărilor în cadrul proiectului „Dezvoltarea SNT în vederea alimentării cu gaze naturale a localităților din centru și nord – estul județului Botoșani - 3 LOTURI
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleMATERIALE ȘI ECHIPAMENTE necesare pentru execuția lucrărilor în cadrul proiectului „Dezvoltarea SNT în vederea alimentării cu gaze naturale a localităților din centru și nord – estul județului Botoșani - 3 LOTURI
DescriptionEntitatea contractantă intenționează să încheie 3 contracte sectoriale având ca obiect: MATERIALE ȘI ECHIPAMENTE necesare pentru execuția lucrărilor în cadrul proiectului „Dezvoltarea SNT în vederea alimentării cu gaze naturale a localităților din centru și nord – estul județului Botoșani- 3 LOTURI, astfel: LOT 1- Material tubular LOT 2 - Curbe și fitinguri LOT 3 - Robinete și îmbinări electroizolante Data limită până la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, este a 18-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor, conform prevederilor art. 173 Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice. Termenul-limită în care entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare conform prevederilor art. 172 alin. 2, coroborat cu art. 173 din Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice, este: a 11-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier66615
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 44160000 Pipeline, piping, pipes, casing, tubing and related items
5. Lot
LotLOT-0001
TitleLot 1 - Material tubular
DescriptionLot 1 - Material tubular pentru „Dezvoltarea SNT în vederea alimentării cu gaze naturale a localităților din centru și nord – estul județului Botoșani: Conducta de transport gaze naturale Coșula-Săveni-Dărăbani, Conducta de transport gaze naturale Stăuceni – Ștefănești, Conducta de transport gaze naturale Dorohoi-Dărăbani (inclusiv alimentarea cu energie electrică, protecție catodică și fibră optică)”; Natura si cantitatea produselor sunt conform caietului de sarcini. Contract sectorial de furnizare produse cu o durata de 24 de luni. Termenul de livrare: conform cerințelor din caietele de sarcini.
Internal identifier1
LotLOT-0002
TitleLot 2 — Curbe si fitinguri
DescriptionLot 2 — Curbe și Fitinguri pentru „Dezvoltarea SNT în vederea alimentării cu gaze naturale a localităților din centru și nord – estul județului Botoșani: Conducta de transport gaze naturale Coșula-Săveni-Dărăbani, Conducta de transport gaze naturale Stăuceni – Ștefănești, Conducta de transport gaze naturale Dorohoi-Dărăbani (inclusiv alimentarea cu energie electrică, protecție catodică și fibră optică)” Natura si cantitatea produselor sunt conform caietului de sarcini. Contract sectorial de furnizare produse cu o durata de 24 de luni. Termenul de livrare: conform cerințelor din caietele de sarcini.
Internal identifier2
Additional classification (cpv): 44167300 Bends, tees and pipe fittings
LotLOT-0003
TitleLot 3 — Robinete si Imbinări electroizolante
DescriptionLot 3 — Robinete și îmbinări electroizolante pentru „Dezvoltarea SNT în vederea alimentării cu gaze naturale a localităților din centru și nord – estul județului Botoșani: Conducta de transport gaze naturale Coșula-Săveni-Dărăbani, Conducta de transport gaze naturale Stăuceni – Ștefănești, Conducta de transport gaze naturale Dorohoi-Dărăbani (inclusiv alimentarea cu energie electrică, protecție catodică și fibră optică)” Natura si cantitatea produselor sunt conform caietului de sarcini. Contract sectorial de furnizare produse cu o durata de 24 de luni. Termenul de livrare: conform cerințelor din caietele de sarcini.
Internal identifier3
Main classification (cpv): 42130000 Taps, cocks, valves and similar appliances
Additional classification (cpv): 44111500 Insulators and insulating fittings