2. Procedure
Procedure
Title: Execuție lucrări pentru obiectivul „Construire Sala Polivalentă în Municipiul Iași”
Description: Obiectul prezentului contract constă în execuția lucrărilor pentru realizarea obiectivului de investiție: „Construire Sala Polivalentă în Municipiul Iași”, în conformitate cu prevederile Proiectului Tehnic (PTh), ale Detaliilor de Execuție (DDE) și ale Caietului de Sarcini. Funcțiuni principale - Clădire pentru sport închisa; - Sala aglomerata tip S1. Funcțiuni secundare - Sala polivalenta: spectacole, concerte, expoziții comerciale, conferințe, muzee temporare cu exponate combustibile; Funcțiuni conexe - Centrala termica, centrala de ventilație si climatizare, stații de pompe; Clasa de importanță II Categoria de importanță B - Deosebită Gradul de rezistență la Foc I CORP C1 – Sala Polivalentă Demisol parțial: Cuprinde următoarele funcțiuni: teren de joc, zona de vestiare, cabinet medical, sala antidoping cu grup sanitar, acces sportivi, acces VIP, acces presă, acces personal, zona SPA, spații administrative, spații tehnice. Parter: Cuprinde următoarele funcțiuni: zona acces principal public, garderobă, grupuri sanitare public, grupuri sanitare persoane cu dizabilități locomotorii, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, cabinet medical, spatii depozitare și tehnice. Etaj 1: Cuprinde următoarele funcțiuni: foyer nivel 1, zona VIP, grupuri sanitare public, grupuri sanitare persoane cu dizabilități locomotorii, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, spatii depozitare și tehnice. Etaj 2: Cuprinde următoarele funcțiuni: foyer nivel 2, grupuri sanitare public, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, spatii depozitare și tehnice. Etaj 3 (parțial): Cuprinde următoarele funcțiuni: zona presei/TV, spații tehnice, holuri, scări de acces, lifturi. CORP C2 – Sala Antrenament Demisol: Cuprinde următoarele funcțiuni: hol de legătură între cele două corpuri de clădire, grupuri sanitare și vestiare, holuri, zonă acces și garderobă, sala de antrenament, spațiu de depozitare. Conform Devizului general estimativ al obiectivului, valoarea estimata a prezentei proceduri, valoarea în funcție de care se vor elabora și evalua ofertele, este defalcată astfel: 4.1. Construcții si instalații = 450.791.906,93 lei fără TVA 4.2. Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale = 452.588,44 lei fără TVA 4.3. Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesita montaj = 32.765.192,69 lei fără TVA 5.1. Organizare de șantier = 8.841.660,73 lei fără TVA Valoarea totală estimată a cheltuielilor 492.851.348,79 fără TVA, respectiv 596.350.132,04 lei cu TVA, valoare conform deviz general estimativ al obiectivului Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, cu respectarea termenului-limită stabilit de entitatea contractantă. Numărul de zile până la care operatorii economici pot solicita clarificări privind documentația de atribuire înainte de data limita de depunere a ofertelor: 21 zile. Autoritatea contractanta va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit, si anume 14 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta stabilește un singur termen limita in care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare.
Internal identifier: 4541580/2026/111610
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45212220 Multi-purpose sports facilities construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectul prezentului contract constă în execuția lucrărilor pentru realizarea obiectivului de investiție: „Construire Sala Polivalentă în Municipiul Iași”, în conformitate cu prevederile Proiectului Tehnic (PTh), ale Detaliilor de Execuție (DDE) și ale Caietului de Sarcini. Funcțiuni principale - Clădire pentru sport închisa; - Sala aglomerata tip S1. Funcțiuni secundare - Sala polivalenta: spectacole, concerte, expoziții comerciale, conferințe, muzee temporare cu exponate combustibile; Funcțiuni conexe - Centrala termica, centrala de ventilație si climatizare, stații de pompe; Clasa de importanță II Categoria de importanță B - Deosebită Gradul de rezistență la Foc I CORP C1 – Sala Polivalentă Demisol parțial: Cuprinde următoarele funcțiuni: teren de joc, zona de vestiare, cabinet medical, sala antidoping cu grup sanitar, acces sportivi, acces VIP, acces presă, acces personal, zona SPA, spații administrative, spații tehnice. Parter: Cuprinde următoarele funcțiuni: zona acces principal public, garderobă, grupuri sanitare public, grupuri sanitare persoane cu dizabilități locomotorii, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, cabinet medical, spatii depozitare și tehnice. Etaj 1: Cuprinde următoarele funcțiuni: foyer nivel 1, zona VIP, grupuri sanitare public, grupuri sanitare persoane cu dizabilități locomotorii, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, spatii depozitare și tehnice. Etaj 2: Cuprinde următoarele funcțiuni: foyer nivel 2, grupuri sanitare public, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, spatii depozitare și tehnice. Etaj 3 (parțial): Cuprinde următoarele funcțiuni: zona presei/TV, spații tehnice, holuri, scări de acces, lifturi. CORP C2 – Sala Antrenament Demisol: Cuprinde următoarele funcțiuni: hol de legătură între cele două corpuri de clădire, grupuri sanitare și vestiare, holuri, zonă acces și garderobă, sala de antrenament, spațiu de depozitare. Conform Devizului general estimativ al obiectivului, valoarea estimata a prezentei proceduri, valoarea în funcție de care se vor elabora și evalua ofertele, este defalcată astfel: 4.1. Construcții si instalații = 450.791.906,93 lei fără TVA 4.2. Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale = 452.588,44 lei fără TVA 4.3. Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesita montaj = 32.765.192,69 lei fără TVA 5.1. Organizare de șantier = 8.841.660,73 lei fără TVA Valoarea totală estimată a cheltuielilor 492.851.348,79 fără TVA, respectiv 596.350.132,04 lei cu TVA, valoare conform deviz general estimativ al obiectivului
Internal identifier: 1