Additional information
Ofertele vor fi depuse prin mijloace electronice in SEAP, semnate cu semnatura electronica extinsa.
2. Comisia de evaluare are obligatia de a stabili oferta castigatoare dintre ofertele admisibile, pe baza aplicarii criteriului de atribuire a contractului.
5. Informatii privind Garantia de participare:
Garanţia de participare (GP) reprezintă un instrument aferent modului de prezentare a ofertei, care are drept scop protejarea autorităţii contractante faţă de riscul unui comportament necorespunzător al ofertantului pe toată perioada implicării sale în procedura de atribuire.
2. Perioada de valabilitate a GP - 5 luni de la termenul limită de primire a ofertelor;
5. Dovada constituirii GP trebuie să fie încărcata pe S.E.A.P. până cel mai târziu la data și ora-limită de depunere a ofertelor conform prevederilor art. 36 alin. (4) din HG395/2016.