See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Neuropsykologiset tutkimuspalvelut
Description: Hankinnan kohteena on neuropsykologiset tutkimuspalvelut tarjouspyynnössä ja sen liitteissä määritetyllä tavalla.
Internal identifier: VARHA/20523/02.07.00.00/2026
Type of procedure: Restricted
Main features of the procedure: Hankintamenettely on hankintalain 100 §:n mukainen hankintayksikön itse määrittelemä sähköinen hankintamenettely, jossa noudatetaan hankintalain 3 §:n periaatteita. Hankintamenettely mukailee hankintalain 49 §–52 §:n mukaista dynaamista hankintajärjestelmää siltä osin, että menettelyllä perustetaan dynaaminen toimittajarekisteri, johon uudet toimittajat voivat säännöllisin väliajoin hakeutua. Ks. Liite 1 Hankintamenettelyn kuvaus.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85100000 Health services
Additional classification (cpv): 85121270 Psychiatrist or psychologist services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Aikuisten (yli 25-vuotiaat) laajat neuropsykologiset tutkimukset
Description: Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin osallistumispyynnössä ja sen liitteissä.
Internal identifier: Osa-alue 1-0
Lot: LOT-0002
Title: Nuorten (16–25-vuotiaat) neuropsykologiset tutkimukset
Internal identifier: Osa-alue 2-1
Lot: LOT-0003
Title: Nuorten (16–25-vuotiaat) laajat neuropsykologiset tutkimukset
Internal identifier: Osa-alue 3-2
Lot: LOT-0004
Title: Lasten (alle 16-vuotiaat) neuropsykologiset tutkimukset
Internal identifier: Osa-alue 4-3
Lot: LOT-0005
Title: Lasten (alle 16-vuotiaat) laajat neuropsykologiset tutkimukset
Internal identifier: Osa-alue 5-4
Lot: LOT-0006
Title: Uusi osa-alue
Description: Osallistumishakemuksia ei oteta vielä vastaan
Internal identifier: Osa-alue 6-5
Lot: LOT-0007
Internal identifier: Osa-alue 7-6
Lot: LOT-0008
Internal identifier: Osa-alue 8-7
Lot: LOT-0009
Internal identifier: Osa-alue 9-8
Lot: LOT-0010
Internal identifier: Osa-alue 10-9