637720-2026 - Competition
Poland – Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables – Dostawa obłożeń operacyjnych, serwet, osłon i fartuchów -14 zadań
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa obłożeń operacyjnych, serwet, osłon i fartuchów -14 zadań
Description: Przedmiotem zamówienia jest ; Dostawa obłożeń operacyjnych, serwet, osłon i fartuchów -14 zadań
Internal identifier: FDZ.261.57.26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:1)Nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt 4) Pzp2)Spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie:a)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie formułuje opisu sposobu dokonywania oceny tego warunku.b)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie formułuje opisu sposobu dokonywania oceny tego warunku.c)sytuacji ekonomicznej lub finansowej Zamawiający nie formułuje opisu sposobu dokonywania oceny tegowarunku.d)zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający nie formułuje opisu sposobu dokonywania oceny tego warunku.3) nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresjina Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514);4) nie są objęci zakazem, o którym mowa art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniami Rady (UE) w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie 2.POTENCJAŁ PODMIOTU UDOSTĘPNIAJĄCEGO ZASOBY:1) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. 2) Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów 3)Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w pkt. 2) potwierdza, że stosunek łączący wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa, w szczególności:a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby;b) sposób i okres udostępnienia wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia4)Wykonawca nie może po upływie terminu składania ofert powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby.3.INFORMACJA DLA WYKONAWCÓW WSPÓLNIE UBIEGAJĄCYCH SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA (M.IN. WYSTĘPUJĄCYMI JAKO SPÓŁKI CYWILNE CZY KONSORCJA):1)Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku wykonawcy ustanawiają Pełnomocnika (Lidera) do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem (Liderem). Pełnomocnictwo powinno: precyzować zakres umocowania,wymieniać wszystkich Wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, każdy z tych Wykonawców musi podpisać się na wspólnym dokumencie pełnomocnictwa lub innego dokumentu sporządzonego w tym celu; alternatywnie - wystawić niezależne pełnomocnictwo indywidualnie dla Pełnomocnika – Lidera (nie jest wymagany podpis Pełnomocnika – Lidera na dokumencie pełnomocnictwa). 2)Pełnomocnictwo musi zostać dołączone do oferty, przekazane w postaci elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym mocodawcy. W przypadku gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu – podpisane analogicznie jak w zdaniu pierwszym, przez mocodawcę lub notariusza.3)Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.4.Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawców, wobec których zachodzą przesłanki określone w:  art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt. 4) Pzp; art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, na czas trwania tych okoliczności.A)DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA NIEZBĘDNE DO UPŁYWU TERMINU SKŁADANIA OFERTWykonawca zobowiązany jest złożyć /przesłać za pośrednictwem Platformy Zakupowej w terminie wyznaczonym jako dzień i godzina składania ofert niżej wymienione dokumenty i oświadczenia:1)Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunku udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (zwanego dalej: JEDZ) *).Informacje zawarte w oświadczeniu będą stanowić wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.UWAGA 1: Warunki udziału w postępowaniu zostaną wstępnie zweryfikowane na podstawie wypełnionej Części IV: Kryteria kwalifikacji poprzez złożenie ogólnego oświadczenia dotyczącego wszystkich kryteriów kwalifikacji w punkcie „alfa” w JEDZ (nie wymaga się wypełniania żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ) UWAGA 2: Jeżeli Wykonawca/ podmiot udostępniający zasoby zamierza posłużyć się certyfikatem potwierdzającym brak podstaw wykluczenia (wg art. 124 ust. 2 Pzp), informację o tym należy wprowadzić w formularzu JEDZ - Część II, Sekcja A. Wykonawca/ podmiot udostępniający winien zaznaczyć w tym miejscu odpowiedź „TAK” przy pytaniu o urzędowy wykaz lub równoważne
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33141000 Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Osłona RTG na uchwyt sterujący
Description: Przedmiotem zamówienia jest : Dostawa osłon RTG na uchwyt sterujący
Internal identifier: Zadanie nr 1 -Osłona RTG na uchwyt sterujący
Lot: LOT-0002
Title: Zestaw do zabiegów sercowo - naczyniowych by-pass, podstawowy
Description: Przedmiotem zamówienia jest : Dostawa zestawu do zabiegów sercowo - naczyniowych by-pass, podstawowy
Internal identifier: Zadanie nr 2 -Zestaw do zabiegów sercowo - naczyniowych by-pass, podstawowy
Lot: LOT-0003
Title: Zestaw operacyjny do zabiegów kręgosłupa
Description: Przedmiotem zamówienia jest : Dostawa zestawu operacyjnego do zabiegów kręgosłupa
Internal identifier: Zadanie nr 3-Zestaw operacyjny do zabiegów kręgosłupa
Lot: LOT-0004
Title: Podkład higieniczny
Description: Przedmiotem zamówienia jest : Dostawa podkładu higienicznego
Internal identifier: Zadanie nr 4-Podkład higieniczny
Lot: LOT-0005
Title: Zestaw do kraniotomii
Description: Przedmiotem zamówienia jest : Dostawa zestawu do kraniotomii
Internal identifier: Zadanie nr 5-Zestaw do kraniotomii
Lot: LOT-0006
Title: Koc ogrzewający pacjenta
Description: Przedmiotem zamówienia jest : Dostawa koca ogrzewającego pacjenta
Internal identifier: Zadanie nr 6-Koc ogrzewający pacjenta
Lot: LOT-0007
Title: Zestaw do implantacji portu naczyniowego, cewnika permanentnego
Description: Przedmiotem zamówienia jest : Dostawa zestawu do implantacji portu naczyniowego, cewnika permanentnego
Internal identifier: Zadanie nr 7-Zestaw do implantacji portu naczyniowego, cewnika permanentnego
Lot: LOT-0008
Title: Osłonki na holtera
Description: Przedmiotem zamówienia jest : Dostawa osłonek na holtera
Internal identifier: Zadanie nr 8-Osłonki na holtera
Lot: LOT-0009
Title: Serweta sterylna z wycięciem przylepnym U
Description: Przedmiotem zamówienia jest : Dostawa serwety sterylnej z wycięciem przylepnym U
Internal identifier: Zadanie nr 9-Serweta sterylna z wycięciem przylepnym U
Lot: LOT-0010
Title: Zestaw do obsługi portów naczyniowych
Description: Przedmiotem zamówienia jest : Dostawa zestawu do obsługi portów naczyniowych
Internal identifier: Zadanie nr 10-Zestaw do obsługi portów naczyniowych
Lot: LOT-0011
Title: Osłony na mikroskop Leica
Description: Przedmiotem zamówienia jest : Dostawa osłon na mikroskop Leica
Internal identifier: Zadanie nr 11-Osłony na mikroskop Leica
Lot: LOT-0012
Title: Zestaw podstawowy
Description: Przedmiotem zamówienia jest : Dostawa zestawu podstawowego
Internal identifier: Zadanie nr 12-Zestaw podstawowy
Lot: LOT-0013
Title: Fartuchy chirurgiczne wzmocnione
Description: Przedmiotem zamówienia jest : Fartuchy chirurgiczne wzmocnione
Internal identifier: Zadanie nr 13-Fartuchy chirurgiczne wzmocnione
Lot: LOT-0014
Title: Fartuchy chirurgiczne bez wzmocnień
Description: Przedmiotem zamówienia jest : Fartuchy chirurgiczne bez wzmocnień
Internal identifier: Zadanie nr 14-Fartuchy chirurgiczne bez wzmocnień